Skocz do zawartości

Zmiana kabli RCA


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, W mojej instalacji zmagam się od dłuższego czasu z zakłóceniami, wiadomo świsty przy większych obrotach silnika i postanowiłem wymienić kable RCA z takich dosyć lichych po 15zł za sztukę na coś lepszego w nadziei, że to pomoże. Poszukałem trochę na forum i zastanawiam się nad dwoma propozycjami: - Kicx rca 06 (5m 4x kanał) http://allegro.pl/kicx-rca06-kable-rca-5m-4-kanaly-potrojny-ekran-i6356628613.html Nie wiem czy nie lepiej mieć to jednak rozdzielone. - Sinuslive cx50 http://allegro.pl/kabel-sygnalowy-czincze-rca-sinuslive-cx50-5m-rem-i5685482000.html Na forum polecana była seria CA, ale chyba skończyli ją produkować? Jak to wygląda w serii CX? Chciałbym kupić dwie pary najlepiej poniżej 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by dobrze gdybyś opisał jakie auto którędy przewody poprowadzone, bez tych informacji to trudno coś wyrokować.

 

Jeśli chodzi o kable.

Sinusów u siebie nie praktykowałem natomiast w żony aucie położyłem Kicxy i o ile nie ciągną zanieczyszczeń o tyle miałem problemy z sygnałem ginącym na jednym kanale.

Okazało się to być winą kabelka, polutowałem kabelki diy i jak ręką odjął.

Być może to jakiś jednostkowy przypadek, niemniej ja miałem taką przygodę z tym kabelkiem.

 

Swoją drogą opisuj co zawierają linki, aukcje zaraz wygasną i nie będzie wiadomo o czym mowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdążyłem dostać ostrzeżenie :) Poprawiłem mam nadzieję, że dobrze.

A poza tym, że nie łączył jeden kanał to jak wykonanie? Bo Sinusy mają np. fajnie przedłużonego remote, ale to tylko taki bajer.

 

Wiecie może dlaczego KICX poczwórne RCA 06 są za 80zł, a podwójne za 70zł z przesyłką? Nie logiczne się to wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, jak prawidłowo wykonać instalację są dziesiątki tematów.

Szkoda że nie byłeś taki przekonujący kiedy walczyłem w A4 B5 z zakłóceniami :wink: ....

 

Sinoff zapewne pamięta. Zasilanie dachem nawet puszczaliśmy. RCA dachem, dodatkowe masowanie RCA , zasilanie radia ze wzmacniaczy , alternator inny, regulator inny,  cuda na kiju. Pomogło dopiero odpalenie radia w bagażniku......

 

A finalnie poszedł proc do bagażnika Alpine 9861 + 701 i temat załatwiony

 

A teraz w A4 B7 przez rok czy dwa jeździłem na RCA bez ekranowania i zero zakłóceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...