Skocz do zawartości

instalka dla "krzykaczy"


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie ponizej umieszczam link instalacji CA w Fordzie Mondeo MKII czyli w identycznym jak moj :D aby forumowi "krzykacze" :D poczytali i nie besztali potem ludzi ze: "nie da sie zrobic w tylnich drzwiach dobrego zabudowania bo to zepsuje scene" :D jednak sa tacy ktorzy potrafia takie rzeczy i jakos nie "opowiadaja pierdol" ze czegos takiego nie mozna zrobic "bo scena ucieknie" :D

 

instalka MKII

- http://www.extremecaraudio.pl/zabudowy/mondeo.htm

 

zapraszam do lektury i komentowania

 

p.s. skoro "im" sie udalo to dlaczego "inni" nie moga tego sprobowac u siebie :D

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tam slowa na temat sceny w opisie tej instalacji wiec stwierdzenie

 

jednak sa tacy ktorzy potrafia takie rzeczy i jakos nie "opowiadaja pierdol" ze czegos takiego nie mozna zrobic "bo scena ucieknie" :D

 

Jest bez sensu. Sceny tam nie ma nie oszukujmy sie, tweetery z tylu grajace w kolano? Pojebalo? :)

 

A z klockow tam uzytych to mi sie tylko ten DLS podoba i ewentualnie Clarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. FUBU czytaj dobrze: "Dzięki możliwości regulacji kąta promieniowania ustawienie na słuchacza nie stanowi żadnego problemu" o tylnich drzwiach jest tak napisane a dokladniej o tweeterach :D wiec chyba kolega nie doczytal do konca lub przeoczyl jakis szczegol :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie słuchałem tego samochodu wiec nie wiem :) po drugie instalatorzy zawsze montują to co klient sobie życzy (to chyba logiczne- nasz klient nasz pan) po trzecie napisałem ze to bardzo trudne o ile w ogole możliwe (bo trzeba by było w ogole odseparować to co sie dzieje z tyłu od tego co z przodu- żeby na przednich fotelach nie było słychać tylnich głośników!!!!) po czwarte to mam wrażnie ze bez tylnich głośników była by to o niebo lepsza instalacja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by the way ani ja, ani Ty nie slyszelismy tego auta wiec nie stwierdzaj faktu w mowieniu o tym "ze nie ma tam mowy o scenie" :) instalke zrobil zaklad CA nie wiem nie znam go :D moze jacys debile :D nie wiem a zeby pisac takie rzeczy to trzeba to najpierw uslyszec :D a linka wrzucilem dla niedowiarkow ze cos mozna z tym faktem, czyli glosniki w tylnich drzwiach, sensownego zrobic :D nie mowie tu o wrzucaniu calego zestawu ale chociaz sam mid-bass na wytlumionych drzwiaczh, pozdro :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. FUBU czytaj dobrze: "Dzięki możliwości regulacji kąta promieniowania ustawienie na słuchacza nie stanowi żadnego problemu" o tylnich drzwiach jest tak napisane a dokladniej o tweeterach :D wiec chyba kolega nie doczytal do konca lub przeoczyl jakis szczegol :D

 

Slyszales kiedys o czyms takim jak marketing? :D Jakby Ci napisali ze dzieki zamontowaniu subow w podwoziu i wyprowadzeniu bass-reflexow do dolu w ziemie auto moze podskakiwac w rytm muzyki tez bys uwierzyl? ;]

 

a linka wrzucilem dla niedowiarkow ze cos mozna z tym faktem, czyli glosniki w tylnich drzwiach, sensownego zrobic :)

 

Nikt nigdzie nie powiedzial ze to niemozliwe zeby zamontowac.

 

ale chociaz sam mid-bass na wytlumionych drzwiaczh, pozdro

 

Patrz, Omega mastah22 :D

 

Popelniasz nadinterpretacje tego co sie do Ciebie pisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak idac waszym tropem to w domowym sprzecie w pokoju tez nie moge miec glosnikow "z tylu" bo mi scene zepsuje :D skoro tak to po jaka cholere wymyslono kino domowe i cos takiego jak Dolby Digital czy dzwiek przestrzenny :D:!: bo rozumujac waszym tokiem myslenia to to tez sie nie sprawdza http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif czyli ludzie kupuja to tylko dla hecy zeby se bylo i ladnie wygladalo :) i tak w ogole to moze istnieje jakas "magiczna ksiega" w ktorej napisane jest ze "NIE MOŻESZ MONTOWAĆ GŁOŚNIKÓW W TYLNICH DRZWIACH BO POPSUJE SIĘ CAŁA SCENA DŹWIĘKOWA" :D p.s. auto to tez pomieszczenie jak pokoj w mieszkaniu tylko ze mniejszy :D wiec nie kumam dlaczego taka instalka sie nie sprawdzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to po jaka cholere wymyslono kino domowe i cos takiego jak Dolby Digital czy dzwiek przestrzenny

 

Jak sama nazwa jest to dzwiek PRZESTRZENNY. Sygnal jest podzielony i ukierunkowany, kazdy glosnik odgrywa dziweki z odpowiedniej pozycji. W filmach to sie sprawdza. W albumach muzycznych wielokanalowych tez. Ale tradycyjna muzyka jest w STEREO. A ten format przewiduje tlyko 2 (DWA) kanaly dzwiekowe. Przy czym ich zrodlo wedle zamyslu technika muzycznego masterujacego plyte znajduje sie PRZED sluchaczem. Stan sobie przed kolumnami i pusc jakies audio cd. Posluchaj. A potem odwroc sie i powtorz to samo. O ile nie jestes gluchy to roznice uslyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU wiem co to marketing :D auta nie slyszalem wiec siedze cicho z tym faktem :D a z tym subem to troche przesadziles :D interpretuje dobrze to co do mnie piszecie i wysnuwam wlasne SUBIEKTYWNE :!: :!: :!: wnioski :D a u mastah22'a nie widzialem i nie slyszalem, choc mialem okazje pod M1 :D ale wierze na slowo i to przy najblizeszj okazji nadrobie :D i pewnie u siebie sam tak zrobie, pozdro :D

 

[ Dodano: 2009-05-19, 17:34 ]

ok, ok ale jakbym mial w domu 4 te same glosniory niczym sie nie rozniace i zapodalbym sobie muze normalnie nagrana w stereo na 4 glosnikach to jaki efekt bym otrzymal :) chyba taki sam, ze za soba slyszalbym tez muzyke tak samo jak z przodu :D przynajmniej jezeli dobrze rozumuje :D podpinam w domu 4 glosniki takie same w 4 wyjscia wzmaka, wiezy, odtwarzacza cd i puszczam muze tak jak wyzej napisalem i co otrzymam :D dzwiek bedzie sie czyms roznic :D bo chyba wszystkie 4 zagraja to samo na przodzie i z tylu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok ale jakbym mial w domu 4 te same glosniory niczym sie nie rozniace :) i zapodalbym sobie muze normalnie nagrana w stereo na 4 glosnikach to jaki efekt bym otrzymal :?:

 

Podwojnego stereo.

 

chyba taki sam, ze za soba slyszalbym tez muzyke tak samo jak z przodu :D przynajmniej jezeli dobrze rozumuje

 

Sprawdz a sie przekonasz.

 

bo chyba wszystkie 4 zagraja to samo na przodzie i z tylu :D

 

Grac beda z technicznego punktu to samo. Odbior twojego ucha bedzie inny. Mowie zrob jak pisalem. Posluchaj stereo normalnie a potem stan tylem do zrodla dzwieku. Jest roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do ogladania filmow bo i takie sie zdarzaja ze sa nagrane w stereo na dvd ustawiam tak ze slysze dzwiek na wszystkich 5 glosnikach tak samo z przodu jak i z tylu :D fakt faktem wtedy nie ma efektu dzwieku przestrzennego, jest roznica w sluchaniu ale bez przesady :) to dlaczego w aucie takie "knifu" nie zastosowac :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986, twoj problem jest tego typu ze malo jeszcze slyszales i za male masz doswiadczenie pozatym, mylisz pojecia scena w stereo to zupelenie co innego niz wrazenie dziwieku przestrzenego w 5.1 i zupelnie co innego niz kwadrofonia.

 

Zamiast tyle pisac i sie wyklucac posluchaj troche doobrego i dobrze skonfigurowanego sprzetu a zrozumiesz sprawy ktorych teraz nie rozumiesz.

 

I blagam zamiast miliona emotikon uzywaj duzych liter itp bo ciezko sie to czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przede wszystkim chyba nie rozumiesz na czym polega efekt STEREO.. nie na tym że dzwieczki sobie lecą w 2 kolumnach.. chodzi o to mająć idealnie ustawione głośniki (kolumny w domu) masz wrażenie że wiesz w jakim ustawieniu sa instrumenty na scenie- np. wokalista śpiewa środkiem, po lewej Twojej stronie gra gitara, po prawej kontrabas, w oddali w głębi słyszysz perkusje.. dźwiek odrywa sie od głośnika i to nie głośniki już grają tylko instrumenty i z łatwością możesz je usłyszeć i stwierdzić gdzie one stoją, może muzycy sie przemieszczają- poprostu czujesz że znajdujesz sie w pokoju nagrań albo na koncercie i cała muzyka jest przed Tobą. to samo z muzyką klasyczną, gdzie np w orkiestrze symfonicznej instrumenty są przed Tobą i ściśle określonym położeniu- nie tylko wzdłuż sceny ale i wgłąb

http://www.cedur.pl/orkiestra.php - na dole strony masz układ instrumentów w orkiestrze i słuchając muzyki Ty nie słuchasz głośników tylko te instrumenty i czujesz miejsce w którym sie znajdują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valenti.no i ige audiofilem nie jestem i nigdy nie bede chocby nie wiem jak zaje... bylby to sprzet to tego nie uslysze, bo nie mam az tak "wprawnego" ucha, rzeczywiscie roznice w 5.1 i stereo sa nie zaprzeczam bo to logiczne, a zarzucilem temat dlatego bo chcialem posluchac opinii czy ta instalka w tym mondku ma jakis sens :?: by the way ja ogladajac i sluchajac koncert na dvd np Iron Maiden nie odczuwam poprzez swoj sluch "uczestnictwa" w nim jak wy to opisujecie, widocznie mam slabszy, gorszy sluch niz Wy, pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mastah22'a nie widzialem i nie slyszalem, choc mialem okazje pod M1 :D ale wierze na slowo i to przy najblizeszj okazji nadrobie :hyhy: i pewnie u siebie sam tak zrobie, pozdro http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif
Nie nadrobisz bo daaawno juz wyleciało cokolwiek z tylnych drzwi, nie odpowiadalo mi to, nie przynosiło zandych korzysci... R6a za plecami nie przyniosły zadnych zaskakujaco swietnych wrażeń, wiec ich stosownosc jako glosniki w LPF mijala sie z celem. S-6c zreszta robiły to samo nie mowie juz o tym, ze kiedy grały w full pasmie to zza pleców mozna bylo usłyszec jedynie nadmiar tonów srednich który wszystko psuł, nie mowie juz o tym ze nie bylo slychac tweeterow wiec TYLKO tony srednie sie wybijały i to okropnie nieprzyjemnie...

Wiem jedno u mnie w aucie juz NIGDY nie bedzie niczego w tylnych drzwiach, przelamywalem sie kilkukrotnie sadzac ze" ...A jednak moze sie uda...". Nic z tego dobrego nie wyszło i nie wyjdzie, nie podoba mi sie taka opcja i tyle...

 

Jesli ktos chce kwadratofonii to tak, jesli chciałby montować 5.1 w aucie to tez, tylko jak chcesz wtedy usłyszec dzwiek z głosnika znajdujacego sie za Twoim fotelem? I czy jesli go nei słychac tylko "popierdywanie i ewentualne najwyrazniejsze tony to jest sens umieszczac go tam wogóle?

Dla mnie nie ma, dla wielu z nas tutaj tez wiec...

Uznalem ze mój przód( i bez suba kiedy zajdzie taka potrzeba) potrafi przeniesc niskie tony w zadowalajacym stopniu wiec po co sie katować czyms zza pleców?

 

Wydaje mi sie ze w tym mondeo jest identycznie, kierowca nie słyszy tweeterów za jego plecami, a tylko midbasy ktore dla mnie tylko caly efekt psuja, choć moze TU jest inaczej...

audiofilem nie jestem i nigdy nie bede chocby nie wiem jak zaje... bylby to sprzet to tego nie uslysze, bo nie mam az tak "wprawnego" ucha,
ja tez takich rzeczy nie jestem w stanie poki co rozpoznac, ale nie przecze ze nei bede potrafił kiedy posłucham poprawnie zestrojonej sceny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nigdy nie założę głośników w innym miejscu niż przednie drzwi :) u brata z półce są jajca a przód podszybie seryjne i powiem szczerze że gra to czysto dosyć głośno ale... właśnie słuchanie muzyki w takiej konfiguracji jest jakieś takie dziwne z tyłu gadają z przodu gadają :hyhy: Głośniki w tylnych drzwiach w życiu :D nigdy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogladajac i sluchajac koncert na dvd np Iron Maiden nie odczuwam poprzez swoj sluch "uczestnictwa" w nim jak wy to opisujecie, widocznie mam slabszy, gorszy sluch niz Wy,
a za wszelką cenę chcesz udowodnić swoją rację :hyhy: ciskasz się jak wsza na powrózku. Posłuchaj opinii "osłuchanych" osób to oni zbadali sprawę organoleptyczne i mają jakieś rozeznanie w temacie
Zamiast tyle pisac i sie wyklucac posluchaj troche doobrego i dobrze skonfigurowanego sprzetu a zrozumiesz sprawy ktorych teraz nie rozumiesz.

No właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, dobra juz nie placzcie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif przyznaje wam wszystkim racje :hyhy: ale mastah22 u siebie wyproboje mid-bassy w tylnych drzwiarz zobaczymy co z tego wyjdzie, moze mnie sie spodoba :D a jak nie to je stamtad wydup... :) i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...