Skocz do zawartości

zaklocenia w tablecie na auxie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.
Mam problem jak nie jeden użytkownik, ale konkretniejszej odpowiedzi w internecie nie znalazłem, jedynie 1 wskazówka o której napiszę za chwilę.
Problem polega na zakłóceniach które idą z tabletu na głośniki, początkowo było tego niechcianego szumu mniej. Tablet jest połączany z radiem przez auxa, a zasilenia na niego idzie z zapalniczki poprzez dodatkowe gniazdo które wpięte jest pod kable od oryginalnego gniazda zapalniczki. Następnie do dodatkowego gniazda jest wpięte usb na 2.1A. Kabel usb jest oryginalny z kompletu od tabletu.
Wskazówka jaką znalazłem w internecie i jest jedyną sensowną, to dodanie do instalacji przetwornicy na 220 i podpięcie normalniej ładowarki sieciowej.

Czy jest to jedyne wyjście z tej sytuacji?
Ponoć nawet bezpośrednie ciągniecie zasilania z akumulatora nie daje rezultatów, więc pewnie wpinając się w kostkę iso też nic nie zdziałam.

Panowie, czekam na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że zasilanie tabletu z przetwornicy 12/230v przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego.

W pracy słucham muzyki z tabletu podłączonego do wzmacniacza kabelkiem mini jack / cinch i efekt podłączenia zasilacza sieciowego do tabletu jest wyraźnie słyszalny.

Gdy tablet jest zasilany z baterii nie ma żadnych szumów i buczeń ale natychmiast po podłączeniu zasilacza pojawia się przydźwięk, a przetwornica zapewne doda jeszcze kupę śmieci od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak użyje się do tego zwykłej popularnej przetwornicy których pełno na portalach aukcyjnych. W tych przetwornicach czysta sinusoida jest po taniości zastąpiona "sonusoidą modyfikowana" która niestety dyskwalifikuje te przetwornice do takich zastosowań.

 

Użyj dobrej ładowarki lub najprościej użyj portu usb w radiu jeśli posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...