Skocz do zawartości

Re audio se 15 z neta spalona cewka? Proszę o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie dostałem z alledrogo re audio se 15 wszystko mialo byc cacy jednak zawieszenie dolne dzwinie wyglada, jakby pękł klej a cewka wydaje sie byc prawie czarna.. Wiem ze to wersja z przed kilku lat ale powie mi ktoś czy to normalne? bez obudowy glosnik pracuje normalnie jedynie przy wiekrzych wychylach robi sie gorący

Czekam na plyty mdf bo zamowilem wczoraj wiec skrzynie (closed) i tak musze juz sklepac. Zareklamowalem to sprzedawcy bo na aukcji mial inne foto niz w rzeczywistosci. Tam cewke bylo widac z daleka ale nie taka ciemna... Czy ten glosnik jest juz przyjarany i nie bedzue gral jak powinien czy poprostu przez tyle lat to normalne ze cewka zrobila sie ciemna.. Bo wiadomo taki sub kazdy wyciska z niego wszystko..? No i ten klej na dolnym zawieszeniu to norma? Wszystkie inne miejsca wygladaja ok, nie widac by ktos poprawial fabryke. Prosze o pomoc bo nie wiem czy to zwracac.. Choc i tak musze zrobic bude i chociaz odsluchac... Z gory dziękuję pozdrawiam

post-4550-0-87883200-1468943208_thumb.jpg

post-4550-0-56440800-1468943459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat robiłem dziś zdjęcia na sprzedaż mojemu ReAudio SE 12D2 - masz do porównania:

 

http://pics.tinypic.pl/i/00805/1eo8f0z6kgjt_t.jpg http://pics.tinypic.pl/i/00805/aqjabyr7i9xg_t.jpg http://pics.tinypic.pl/i/00805/iqate77msffu_t.jpg

 

U mnie drut na cewce rzeczywiście jest bardzo ciemny, więc tu chyba nie masz powodu do niepokoju, ale dolny zawias wygląda u mnie inaczej. Nie sądzę, żeby producent robił jakieś różnice w montażu modeli 15 i 12 cali, zatem jest prawdopodobne, że ktoś u Ciebie dodał coś od siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje za odpowiedź, czyli cewka to co najwazniejsze jest ok.. Wszedzie indziej glosnik jest ok przy dolnym zawieszeniu jest poprostu dziwnie.. Zobacze co odpisze sprzedawca no i tak czy siak bede mial elementy na skrzynie wiec zrobie ją i wpakuje glośnik..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie becz... kupiles okazje to masz okazję. Nowe sa na półce. .. ciemna cewka to nie jest naturalny kolor nawoju ale one szybko sie gotuja i cewka sie przegrzewa tak szybko ze 90% tak wygląda. Nie ma sie tym co przejmować bo mimo to gra to tak jeszcze lata. Bialy klej jakby cyjanopanoidalny (jezeli o kolor chodzi) bywal w se, w serii re to norma. W se zalezy od daty produkcji.

Nic nie podklejaj zadnym silikonem. Sylikon jest di lazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, okazja okazją ale skoro ktoś cos wystawia pisze stan igla, bez wad ukrytych w aukcji, uzywa innych zdjeć głośnika to co byś pomyślał? Nie czułbyś sie oszukany ? dzięki za odpowiedz w przyszlości i tak chce sxa ale na pewno kupię juz nowego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wynosiła ta okazja? :)

Nie przejmowałbym się tym zawieszeniem, widać, że klej trzyma, a pęknięcie w jednym miejscu o niczym nie świadczy,

Jak każdy Re przyjmował ponad nominał, co się dziwić heh

Co z tego, że 600rms, jak można kilo ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 zl, no właśnie.. W wiekszosci przypadkow wszedzie mozna przeczytac ze re lubia waty srom dają po 500 se po 1kw, mozna ale jak ktos daje nadwyżke, do tego masa podbić i młuci non stop to co sie dziwic :-) zrobie skrzynke 57 litrow zamknięta dam znac jak to gra. Bede mial odniesie do re sxxa 12 w skrzyni br..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, nie wyglada nienaturalnie.

Zresztą zeby sie dobrać do cewki(ja wycentrować) nalezy rozebrać cała te ogromna "kopółkę" i najczesciej widać ślady podważania i klejenia ponownego całego elementu. Jest tak duza ze zazwyczaj zawsze jest to rozpoznawalne, tego szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie indziej nie mam podejrzen, dzis z ciekawości jeszcze tam zajrzalem i zaciekawilo mnie nie rowne rozprowadzenie kleju w jednym miejscu. Ale dzieki nie mam juz więcej dręczących pytań. Dobrze ze są tu dobrzy ludzie :-D aa.. Sprzedawca odpisal ze uzyl zdjec z aukcji z ktorej kupował glosnik i sam jest zdziwiony ze to zawieszenie jest zupelnie inne niz e realu. Sam na to nie zwrocil uwagi. I zapewnia ze u niego do konca glosnik gral jak nalezy, troche dziwne no ale nie kazdy jest widocznie tak spostrzegawczy :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zresztą zeby sie dobrać do cewki(ja wycentrować) nalezy rozebrać cała te ogromna "kopółkę"

 

A tu się akurat mylisz ;) Są głośniki które kopułki nie mają a wycentrować cewkę trzeba... Niektórzy wypracowali sobie patenty na takie sytuacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miał podwójna membrane jak Re przeciez

 

Tylko space od serii v3 bodajże, poprzednie nie... 

 

http://www.hiwtc.com/photo/products/3/02/86/28629.jpg

 

karkas klejony jest do specjalnego krążka który następnie klejony jest do membrany... Na etapie produkcji kleili chyba wszystko do kupy na kopycie a potem cały zestaw lądował we właściwym koszu.


tu lepiej widać

 

http://www.audiohurt.pl/files/space_subwoofers12-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...