Skocz do zawartości

7er
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Panowie dzisiaj przyszedł do mnie sub i wzmacniacz. Sub jedzie na przewinięcie cewki pora na sprawdzenie wzmacniacza. Terminale zasilające posiadają 5 "złącz". Naturalnie plus minus impuls i dodatkowe 2 opisane jako CAP+ i CAP-. Mimo że wzmacniaczy kilka przerobiłem i posiadam to takiego czegoś jeszcze nie widziałem (zapewne mało widziałem jeszcze). Do czego służą te terminale? To od jakiegoś kondensatora dodatkowe złącze czy jak? Czy jest to wymagane do działania wzmacniacza? Chce się upewnić zanim go podłączę żeby czegoś nieupalić na starcie. Wzmak taki jak w linku niżej.

http://www.sonicelectronix.com/item_6649_MTX-Audio-TA5604-Thunder-5604.html


 
 Z kolei tutaj wyczytałem że w mostku ma 1x600rms w 2ohm.... Jak to podpinać (jaki mostek) i czy to prawda?

http://2004.mtxaudio.eu/spip.php?article970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAP, skrót od Capasitor, kondensator, nie jest wymagane, bo wejścia i tak są połączone, może równie dobrze dać na nie drugi komplet przewodów.

 

 

Tak i mi się wydawało ale nie miałem pewności i chciałem się upewnić. 

 

P.S.

Ktoś miał styczność z tymi piecami? Warto instalację rozbierać żeby go odsłuchać czy nic nadzwyczajnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacze są na wierzchu tylko kabelkologia jest poupinana a nie mam żadnych "ogryzków" żeby podpiąć wzmaka na szybko :/ Chyba czas najwyższy zamówić trochę drutów bo i tak będą potrzebne... Ma wjechać drugie aku do bagażnika więc tym bardziej się przydadzą nowe kable a jak dodać do tego że wzmacniacze idą w podłogę w zabudowie nowa skrzynia itd... to się raczej kabelki nie zmarnują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...