Skocz do zawartości

Zestaw na przód do 400 pln + wzmak 300 pln


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Chciałem prosić was o pomoc przy wyborze zestawu na przód. Radio alpinka. Drzwi zostaną wygłuszone za tydzien jak wytrzezwieje po ostatniej maturze:D Kasa na okablowanie tez odłożona:D pozostało tylko dobrać głośniczki. Do dyspozycji mam 400 pln na wzmaka też około 300 pln (+/- 100 (wolalbym - :))). Lubie sluchac wszystkiego od techno do rocka ale wiem że za taką cene nie da się mieć wszystkiego. I sam nie wiem. Bo chce postawic narazie na dobrą scene i dobra jakość dzwięku z przodu, a później uzupełnić to jakimś przyzwoitym subkiem. Nie wiem czy to dobre wyjście ale wole krok po kroku zbierać klocki a później już tylko udoskonalać. Troche poczytalem i nie wiem na co się zdecydować. Wybrałem sobie takie zestawiki bo wiele dobrego wyczytalem o nich:

 

1). AIV Green Power SLX 165 Deluxe

 

2). μ-Dimension EL Comp 6

 

3). Helix E 136 Esprit

 

4). Rainbow SLX 265

 

 

Wiem że temat był drążony wielokrotnie, ale zależy mi na porównaniu tych zestawów co charakterystyczne i czym się różnią od siebie. Sczególnie 1 zestaw bo coś mało o nim w necie.

 

Co do wzmaka to nei mam zielonego pojecia jak dobrać i co jest dobre za tą cene:( Chciałbym 2 kałówke i potem w przyszłości monobloka do subka:) Będe wdzieczny za pomoc i wszelkie rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zestaw 1 i 4 to systemy porównywalne od tego samego producenta sygnowane inną marką.Mogą się różnić zwrotkami w zależności od wersji.

W podobnych pieniądzach masz Focal'a A1.Ostatnio bawiłem się tym systemem i sądzę że to przyszłościowy zestaw.Fakt kosztuje ciut więcej niż reszta ale...

Co to piecyka to za 300 można znaleźć już ciekawą 4-kanałówkę którą bez problemu można zasilić system przedni w biampingu a do czasu nabycia czegoś pod sub'a napędzi przód i sub'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1 i ciepły tweeter? Jezu albo ja tylko tak mam ale słuchając focala szukałem koca , bo tak zimno grał :) Co do juniora, to jestem za i takie połączenie mogłoby się sprawdzić ... ja dodałbym jeszcze dla pewności jakiegoś "ciapowatego" radyjka Clarka , żeby mieć pewność ,że chłodek zniknie :)

 

W tej cenie jednak nie ma co szukać "wyrafinowania" i tweetery zawsze robią "jazdę" (grają za głośno) . Pobawienie się L-padem pomaga ale charakteru tego tweetera i tak nie da się tym przeskoczyć. Słuchałem każdego z tego zestawu i na pewno nie kupiłbym żadnego z nich , bo za niecałe 490zł (zadzwonić i po negocjować jeszcze)kupisz "podstawę z Proa" http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=637365121 ... dojdzie kasa ,to pokombinować ze zwrotkami i po sprawie , a na razie kondek da radę z teeterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie moim zdaniem A1 grał ciepło, ale moje spaczenie moze być spowodowane przez 2 kwestie- grało to u mnie (ponad pol roku) pod Axtonem Impactem c500x4 i zaraz po A1 miałem DLS R6A na tweecie T25 (już na sony xm5540)... wiec wiesz.. :) ale teraz kumplowi robiłem w lanosie A1 pod alpiną V12 (nie pamietam numeru ale 2 kanały) i mam dość podobne odczucia.. z kolei tweeter w k2p przy tej cenie szału nie robi- zastanawiałem sie nad zestawem k2p dla siebie, ale jednak zdecydowałem sie na osobny zakup sekcji wysokiej i srednioniskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchając focala szukałem koca
a ja go znalazłem :) i teraz sobie wyobraź moją przesiadke na "odkocowanego" xm'a i ostre t25 :) dlatego zaczałem kombinować z korektorem zeby go jakoś złagodzić.. na scan speaku to już jest inna bajka- nie musze używać korektora :)

tak czy inaczej A1 wg mojego zdania jest godnym polecenia zestawem :D simplexa nie słyszałem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze poczekac i dozbierac kaske i zakupic taki zestawik:

 

MOREL - Tempo 6

- http://www.soniadraga.com.pl/?sGet=32e3092...54e41c48b6b2745

 

nie twierdze ze akurat w tym sklepie :D albo znalezc cos dobrego w uzywce :) bo zestawik jest naprawde swietny do kulturalnego sluchania kazdej muzyki :) wiem bo sam sie przekonalem co potrafi :D z tym ze dopiero po tym jak uslyszalem to razem z subem JL Audio 12W3v3-4 to myslalem ze w porty narobie :) nie pamietam na jakich wzmakach to bylo spiete ale chyba cos z wyzszej polki JL, obie rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc i rady:) jedno mnie tylko boli:P bo takie dokladanie kasy to w koncu kupie super zestawXD W sumie mialem zamiar zaczac zabawe z CA czyms z takiej sredniej pułki po niewielkich kosztach i w miare uplywu czasu zmieniac:)

A te wyzej wymienione przeze mnie zestawy nie są porównywalne z Focalem?? Morelki bardzo fajne no ale ehh puki co nie moja kieszen:(

Co do wzamaka macie jeszcze jakies rady bo narazie bede sie staral znalezc jakąś używke u-dimension jr ale cos ciezko to widzeXD Najwiekszy problem w tym ze nie moge wytrzymac bez muzyki w aucie i sie strasznie napalilemXD:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek90 szukaj wzmakow czegos ze starych serii philipsa, alpine'a lub ew. sony lub usamps http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif albo najlepiej podbij do cursor'a on zawsze ci cos fajnego ze wzmakow znajdzie :D zreszta on chyba nawet ma usamps do opchniecia ze starej serii, maly ale godzien uwagi :)

 

[ Dodano: 2009-05-18, 19:46 ]

p.s. maciek90 sproboj pomyslec jeszcze nad tym wzmakiem

 

Carpower HPB-602

- http://www.carpower.pl/index.php?id=2&...&id_item=88

 

tyle zalezy jaki zestaw podepniesz wtedy pod niego :) decyzja nalezy do Ciebie :D

 

jak cos to kumpel nim suba nawet napedzal :) slabego pionka ale dawal rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta on chyba nawet ma usamps do opchniecia ze starej serii, maly ale godzien uwagi :)
nie to a Sounstreama USA 100...
p.s. maciek90 sproboj pomyslec jeszcze nad tym wzmakiem

 

Carpower HPB-602

- http://www.carpower.pl/in...t=15&id_item=88

zartujesz? juz lepiej poszukac rzeczywiscie jakiegos mono kiedys do suba... A juz na przód powiedzmy juz troszke ponda całkowicie budzetowy sprzet bedzie w pelni porownywalny do axtona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sorry mastah22 :D ale tez amerykaniec :] ta flaga mi sie na nim tak jakos dziwnie pokojarzyla z US&A :) i ze wzmakiem us amps :P ale czemu nie CP :) w koncu badziew to to nie jest, bo sobie jakas tam renome wyrobili :P zreszta zalezne od tego co pod niego bedzie podpinac :D no wiadomo ze jak Morel'e albo Focal'e to CP odpada :D to jest rzecz wiadoma ale pod Hertz'e DSK tego CP bym spial :P ciekawe co by z tego wyszlo - mastah22 :D :D

 

[ Dodano: 2009-05-18, 20:22 ]

chociaz moj CePek :P sie do kur.... nedzy zgrzal i za ch... nie wiem co mu jest ale jak gral to w zadnym wypadku na niego nie narzekalem :D by the way jak naprawa mojego CeP'a nic mu nie da, zwrot kasy bede za niego miec :D to se poszukam Hifona ze starszych serii pod dwa lanzary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a chlopak szuka "czegos na poczatek" w takim budzecie jak w temacie mastah22 http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif wiec ma rozwiazanie:

zestaw wybiera - Hertz DSK 165, Helix DB 62.1, PowerBass S-6C i ew. μ-Dimension EL Comp 6

i podpina pod ktorys z tych zestawow tego CP i na poczatek ma w miare dobre granie i zmiesci sie w budzecie :) chociaz pod EL Comp ten CP moze byc do du... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośniczkow to chyba te focale wezme:) a nad wzmakiem nie mam co myśleć bo kompletnie nie mam pojęcia czym się kierować i co ma znaczenie:P przepraszam za niewiedzeXD to dopiero początki:PXD

 

no właśnie po to jest forum :) robimy burze mozgów, każde z nas pewnie słyszał rózne zestawienia i potem opowiada o tym na forum :D a ze wzmacniaczy to moja propozycja to u-dimension 4.300 jr. mozna jeszcze by się zainteresować czymś ze stajni Audison'a. kiedyś na znanym portalu aukcyjnym była stara seria vrx za przyzwoite pieniądze..

 

ps oczywiscie mozna tez szukać dwukanałówki juniorka na początek :D ale 4 kanałówka jest bardziej rozwojowa i troche potem ułatwi sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pod te focal'e ładnie by pasował XM,zresztą można to sprawdzić.

powalla wkręciliśmy A1,tempo,R6A,delux'y i dotechy do szafy.Grały pod steg'iem K i Alpine 9835(chyba nie pamiętam).To że każdy zagrał inaczej to zrozumiałe ale A1 nie zamienił bym na R6A.Dotech to inna klasa cenowa więc słuchałem jedynie w celu porównawczym.Tempo fajny w całym paśmie ale raczej nadający się do duetu z sub'em-sam nie zagra poprawnie.W A1 bardzo spodobał mi się bas średni,namiastka niskiego i zróżnicowanie.Te głośniki nie buczą jednostajnie...one fajnie oddają barwę.O dziwo idzie ich słuchać bez wspomagania(sub).Wysokie są mocno rozjaśnione ale to nie powód aby je przekreślić.Wprawny montażysta spokojnie sobie z tym poradzi(zwrotki i odpowiednie dobranie komponentów systemu).Tempo przećwiczyłem wielokrotnie teraz czas na A1 :)

 

[ Dodano: 2009-05-18, 22:03 ]

maciek90 nie wspomniałeś w jakim aucie chcesz montować system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja jest taka, skoro szukasz sprzetu "na poczatek" i w tym budzecie :D

to ja wysuwam takie wnioski:

 

zestaw: Helix DB 62.1

- http://allegro.pl/item632068007_helix_dark...atis_sklep.html

i masz dystanse z glowy :]

 

wzmak: CARPOWER HPB602

- http://allegro.pl/item634922474_extra_carp...lka_gratis.html

 

bo pamietaj ze jeszcze trza miec kase na okablowanie i tlumienie drzwi :)

przy tym co ja ci proponuje zostaje mamony na Soudala do tlumienia

i okablowanie na wszystko :D

 

by the way zapytaj sie suerte z naszego forum czy jest zadowolony z tego zestawu

ktory i tak ma tylko podpiety pod radio a gra mu to fajnie i bez wzmaka

 

potem jak uzbierasz forsy dokladasz suba i drugi wzmak pod niego i hula muza :D

 

a potem w miare jedzenia apetyt rosnie i se cos pozmieniasz :D

 

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige ty chyba wyjatkowo za mna nie przepadasz cos mi sie tak wydaje :?::D wszystko co ja tu napisze, prawie :] zaraz dostaje zjeb... od Ciebie :D i czemu tys jest taki ciety na tego CP :?: chlopak kupi se nowke a jak sie cos zdup... to przynajmniej ma gwarancje :D kupi uzywke z niepewnego zrodla i ch... :) szukaj wiatru w polu :) takie jest moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupi uzywke z niepewnego zrodla i ch... :)

 

Uzywane ale te naprawde porzadne wzmaki MOIM ZDANIEM mozna kupowac uzywki bo takich zabawek nie kupowal byle miecio spod monopolowego tylko ktos kto jakies pojecie na temat CA zaczerpnal i wie jak ich uzywac i dba o nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupi uzywke z niepewnego zrodla i ch... :) szukaj wiatru w polu
i zaniesie do elektronika, zaplaci grosze za ewentualna naprawe grosze i znow bedzie cieszył sie porzadnym i klasowym dzwiekiem...

A Ty dalej bedziesz ulegał silnej autosugestii ze CP to dobry sprzet :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko ladnie pieknie FUBU tylko wiesz niby sie kolo zna i dba o sprzet a po 3,4 miechach szlak wszystko trafia :) ja obstaje ze uzywane nie jest zle :D ale jakbym mial cos kupowac ze sprzetu to poki co to cursor wydaje sie byc jak dla mnie czlowiekiem najbardziej zaufanym i w doborze sprzetu jak i ew. kupna czegokolwiek to tylko od niego :!: bo mam pewnosc ze z pewnego zrodla :D i zadbane i w razie potrzeby do raciborza nie mam daleko wiec w razie klopotow mam blisko podjechac i pokumac wraz z nim co jest ew. ze sprzetem nie common :D

 

[ Dodano: 2009-05-18, 23:39 ]

mastah22 co wy cieci wszyscy na te CP :) glosniki to tak Raptor, Sonic :D ale wzmaki to juz bee nie kumam tego :?: mam CP i gral dobrze poki sie nie zagrzal a w czym tkwi tego przyczyna to nie wiem :?: tez mam uzywke i w razie co ide do kolesia ktory mi to sprzedal dwa bloki dalej i mam pewnosc ze albo mi to naprawi albo zwroci kase :!::] i tyle, a jakbym nie wyczail od niego tego CP uzywki to i tak ten sam wzmak bym kupil nowy zeby pedzic te lanzary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986, heh przestan nie mam nic do Ciebie bo niby co i o co :)

 

Mialem dawno temu CP i sluchalem go na roznych systemach i w roznych autach wsumie sluchalem wszystkie 602,604,1502 sluchalem w tym samym czasie duzo duzo innych piecy i jak dla mnie to jest KUPA straszna na przod i nie kupil bym go nawet jak by mi carpower dal platynowa gwarancje na 100lat.Trzeba sobie uswiadomic ze do najtansze badziewie robione przez ksiegowych zeby bylo tanie ii no i zeby bylo tanie i tyle.

 

Za ta kase mozna dostac w ciul uzywek,naprawde w swoim zyciu przewalilem cala mase uzywanego sprzetu(pewnie ci co sa tu juz dlugo pamietaja ile potem tego opychalem) i nigdy nie trafilem na muke.A jest w czym wybierac i sa sprawdzone zrodla.

 

Ahaa sonic czy raptor to sprzet zupelnie innej klasy i to tez nie jest jakies nie wiadomo co.HPB to kompletnie najtansza linia robiona po najnizszej lini oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...