Skocz do zawartości

Skoda Superb 2FL początki


jacek_gti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jakiś czas temu, mianowicie 2 lata temu stałem się posiadaczem skody superb kombi.

Przyszedł czas by podłubać trochę w car audio. Narazie trochę poczytałem, trochę popytałem i wynik jest taki że mam mętlik w głowie.

Na wstępie napiszę że auto fabrycznie wyposażone jest w tzw. Sound System.

Głośniki z przodu to zestaw 3 drożny (chyba jak to się mówi aktywny):

- wofery to głośniki 18cm impedencja 2ohm

- średniaki, impedancja 4ohm, średnica zewnętrzna 8.7cm (wpisane w kwadrat o boku 8cm), głebokość 4.5cm

- tweetery o impedencji 4ohm

Głośniki z tyłu to:

- wofery 18cm takie jak z przodu

- średnio-wysokotonowy - impedancja 4ohm, średnica zewnętrzna 6cm, głębokość 2.2cm

 

Każdy z głośników jest zasilany osobną wiązką biegnącą ze wzmacniacza pod fotelem kierowcy.

 

Auto jest jeszcze na gwarancji i nie chciałbym tutaj popełniać całościowej demolki wnętrza, chciałbym jedynie poprawić najsłabszy punkt systemu, czyli papierowe głośniki niskiego sortu.

Drzwi rzecz jasne trzeba wygłuszyć, mile tu widzę wszystkie sugestie i rady w tej materii odnośnie komponentów jakie powinienem użyć.

Odnośnie samych głośników to od kolegów i ludzi którzy podejmowali takie wyzwania mam dwie sugestie.

Pierwsza to wymiana woferów z przodu i z tyłu na głośniki Gladen SQX 165 o imp. 2ohm i tweeterów z przodu na Gladeny z tej samej serii.

Druga sugestia to głośniki z przodu firmy Audio System HX 165 phase 3way - głośniki o impedencji 4ohm.

Ostatnie trzecie rozwiązanie jakie sam brałem pod uwagę to głośniki dedykowana do golfa V z firmy Gladen, zestaw 3 drożny używany bez zwrotnicy z  zestawu z woferem 20cm.

 

Nie planuję narazie wymiany fabrycznego procesoro-wzmacniacza, nie chcę też rusza fabrycznego okablowania tak by nie utracić gwarancji na auto.

W przyszłości myślałem nad dołożeniem małego wzmacniacza podłączonego równolegle pod wofery tylnych drzwi tak by działały i wofery i by sygnał szedł na wzmacniacz i następnie do subwoofera, ale nie wiem czy taka opcja jest możliwa żeby nie tracić głośników w tylnych drzwiach.

Z mojej strony to tyle litanii na dzień dzisiejszy. Jeżeli ktoś, ktokolwiek mógłby mi pomóc w moim dylemacie to z góry dziękuję i jestem oczywiście otwarty na sugestie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw robisz instalację u siebie w aucie a następnie prze4dstawiasz ją w tym dziale. Jeśli nie potrafisz lub masz wątpliwości, to czytasz info zawarte a forum a przede wszystkim tematy podwieszone w dziale dla początkujących i faq Nazara. Na forum są już odpowiedzi na wszystkie zagadnienia, które Cię trapią.

A ze dużo czytania? To Twoje auto, Twój czas i Twoje problemy :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...