Skocz do zawartości

Konfiguracja ALPINE V12 MRV-F305


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

jakby coś znalazłem ten temat na forum: http://www.strefacaraudio.pl/topic/47523-ustawianie-wzmacniacza-alpine-v12/?hl=alpine+v12+mrv-f305 jednak nikt koledzie nie odpowiedział.

 

Chciałbym się dowiedzieć co do czego służy i jak ustawić? Ogólnie znalazłem instrukcje w necie tyle że ta bardziej precyzyjna jest chyba po portugalsku a ta mniej precyzyjna jest po angielsku ale z niej i tak nic nie rozumiem :( Chodzi mi tylko o objaśnienie który przełącznik jest od czego.

 

I generalnie jak są tu jacyś maniacy może pomogliby odrazu to cudo skonfigurować.

 

Radio: ALPINE CDE-180RR

Głośniki przód: HELIX DB52 13cm (BMW E36, wieksze nie wejdą)

Skrzynia: (planowany zakup) PowerBass S12C

 

 

 

 

post-17811-0-64507300-1462810591_thumb.jpg

post-17811-0-26134600-1462810592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia: głośniki Helix podłączone jako przód (kanał 1 i 2), a sub (planowany zakup) jako zmostkowany 3 i 4

 

Pierwszy obrazek, przełączniki od lewej do prawej:

 

Input mode - ustaw na "ST" - przód będzie wtedy pracował w trybie stereo

Drugi przełącznik - filtr dolnoprzepustowy - ustaw w pozycji "OFF"

Trzeci przełącznik - mnożnik częstotliwości filtra - tu nie ma znaczenia (bo "OFF"), więc zostaw jak jest.

Czwarty przełącznik - jeżeli nie będziesz ciął radiem to ustaw na "ON" - wzmacniacz będzie wtedy obcinał pasmo przenoszenia Helixów  "od dołu", będzie mniej basu, ale głośniki będą mniej "charczeć" i się męczyć przy wyższych poziomach głośności. Według producenta głośniki zaczynają przenosić od 65 Hz, więc wartość którą ustawisz powinna być wyższa, ale tak na prawdę musisz dostroić ją według swojego ucha. Jeżeli nie słuchasz głośno muzyki to możesz przełącznik ustawić w pozycji "OFF" i wtedy głośniki będą odtwarzać całe pasmo (tyle ile potrafią).

 

Przechodzimy do segmentu dla kanału 3-4:

Piąty przełącznik - ustaw na 3+4 - sygnały z kanałów muszą być sumowane bo będą pracowały w mostku dla suba.

Szósty - filtr dolnoprzepustowy - ustaw na "ON" - spowoduje to, że wzmacniacz będzie obcinał częstotliwość powyżej tej ustawionej. Oszczędzi to suba i nie pozwoli przenosić głośnikowi częstotliwości, dla których nie został on zaprojektowany

siódmy - "OFF"

ósmy - mnożnik - bez znaczenia (bo poprzedni "OFF")

dziewiąty - no, tu zależy od tego, iloma przewodami RCA podłączysz radio i wzmacniacz. Jeżeli dwoma parami RCA ustaw w pozycji środkowej (3/4), jeżeli jedną parą - ustaw "1/2" wzmacniacz powinien wtedy przenieść sobie sygnał z pierwszej pary RCA (tego rozwiązania nie testowałem, nie wiem jak sprawdza się w praktyce).

i dziesiąty - jeżeli Twoje radio na RCA podaje sygnał 2V ustaw "NOM", jeżeli radio podaje sygnał 4V - ustaw "4V"

 

Druga fota - potencjometry na panelu przednim:

Górny rząd:

pierwszy - ignorujesz

drugi - ustawiasz częstotliwość odcięcia Helixów - ustaw zależnie od Twoich preferencji - osobiście oscylowałbym w zakresie 70-80 Hz

trzeci - poziom wzmocnienia (to nie Volume!) -  poszukaj na forum - temat rzeka, ja osobiście ustawiam woltomierzem - wzory łatwe do znalezienia.

 

dolny rząd:

pierwszy - ustawiasz częstotliwość odcięcia dla PB - ustaw zależnie od Twoich preferencji, osobiście nie przekraczałbym wartości 100Hz

drugi - ignorujesz

trzeci - poziom wzmocnienia - tak jak powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...