Skocz do zawartości

W miare mocne auto z lpg lub do zagazowania


pretor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pretor nic o spalaniu jak narazie nie napisał poza instalacja lpg co by sugerowalo ze szuka oszczędności , mitsubishi 1.8 fajne autko 140km rozrząd na łańcuszku (nie wiem czy te silniki tolerują gaz)

Z większych aut i z duża frajda z jazdy i na pewno lubiaceych lpg to chrysler voyager, grand voyager lub town&country z 2,8 silnikiem np 2010 lekko za 40kafli łykniesz dwie butle 40l na lpg można wsadzić spalanie na trasie z rzędu 13l lpg w mieście 16 to i tak tanio lpg wacha sie w cenie 1,6-1.8/L czyli zakładając ze pali te 16 i gaz stoi po 1.8 to 100kmow lecisz za ~30zl dużym autem i z kopem kiedy trzeba.

 

Co do spalania superb ja jestem w stanie w to uwierzyć .

Oszczednosci az tak nie szukam dlatego napisalem ze w miare mocne auto a dobtego spalanie moze byc np max 15 l gazu.

Astra IV 1,6 turbo była ? da się zagazować taki przykład pierwszy lepszy

http://allegro.pl/astra-1-6-turbo-100-bezwypadkowa-z-gwarancja-i6164648897.html

Czytalem o 1.4 t ze maja nawet instalacje gazowa fabryczna ale o 1.6 t nic nie pisano, wiec poszukam.Moze gazownik by sie wypowiedzial jak mial takie na warsztacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vke t25 kombi 1.8 benzynka w miescie bez problemu 6 na trasie komplet 5 os.pelen bagaj i spalanie 5.1 litra.

Miałem verso corolle z tym motorem to nie potrafiłem inaczej jak 12 litrów. Auto przyśpieszało jak stary odkurzacz a paliło jak sportowe.

Nie wiem jak trzeba gazu używać żeby takie wyniki osiągać. Teraz mam 1,33 auris'a i też się w mieście w 6 raczej nie zmieści. W trasie trzeba przyznać, jest oszczędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczednosci az tak nie szukam dlatego napisalem ze w miare mocne auto a dobtego spalanie moze byc np max 15 l gazu.

 

Czytalem o 1.4 t ze maja nawet instalacje gazowa fabryczna ale o 1.6 t nic nie pisano, wiec poszukam.Moze gazownik by sie wypowiedzial jak mial takie na warsztacie??

Znajdź jakiegoś dobrego gazownika w okolicy i spytaj jak taka instalacja wygląda i jakie są jej koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam avke t25 kombi 1.8 benzynka w miescie bez problemu 6 na trasie komplet 5 os.pelen bagaj i spalanie 5.1 litra. Wiedz po co mi gaz i kolo w bagaju a baniak też swoje miejsce zabiera.

Tyle to mi spala Citroen C4 1.6 hdi przy jeździe w 2 osoby bez bagaży

 

 

Miałem verso corolle z tym motorem to nie potrafiłem inaczej jak 12 litrów. Auto przyśpieszało jak stary odkurzacz a paliło jak sportowe.

Nie wiem jak trzeba gazu używać żeby takie wyniki osiągać. Teraz mam 1,33 auris'a i też się w mieście w 6 raczej nie zmieści. W trasie trzeba przyznać, jest oszczędne.

Citroen C5 II 1.8 16v - podobne gabaryty do tego avensisa i tak jak Raadek pisze poniżej 12l w mieście zejść jest bardzo ciężko, na trasie da się uzyskać 7l ale przy jeździe max 90-100km/h. Natomiast spalanie w stosunku do dynamiki dużo za duże.

 

Zwróć uwagę na Citroena C5 3gen 2.0 16v. Prosty silnik dobrze znosi gaz, ma te 140km. Dużo lepszy niż 1.6 thp - notoryczne problemy z łańcuchami rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chetnie sprzedam CRV na rzecz vaga 1.8t / 2.0t czy toyoty po co w takim razie diesle skoro benzyniaki spalają mniej? Spalania na poziomie 1.4-1.6 małych diesli w trasie. Ja dodam ze mam 2.2 cdti to miasto jest minimum 10 trasa od 120-150 nie mniej niż 8.5-9.5 przy +- 100hm/h 7 można zrobić. Za całym szacunkiem nie rozumiem celu tego zanizania spalania .

Ja zrobie i 2l 100 z górki na biegu jałowym spalanie chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chetnie sprzedam CRV na rzecz vaga 1.8t / 2.0t czy toyoty po co w takim razie diesle skoro benzyniaki spalają mniej? Spalania na poziomie 1.4-1.6 małych diesli w trasie. Ja dodam ze mam 2.2 cdti to miasto jest minimum 10 trasa od 120-150 nie mniej niż 8.5-9.5 przy +- 100hm/h 7 można zrobić

Rodzice mojej dziewczyny mają taką CRV rocznik 2008 i nie wiem jak tym jeżdżą, ale jak wczoraj tym jechałem to na komputerze średnie spalanie pokazywał 6.2l. Czyli z tego co mówisz jest chyba używana raczej delikatnie.

 

Ostatnio jeżdżę w210 2.4v6 automat - przy jeździe 90km/h w trasie poniżej 9l nie ma szansy zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice mojej dziewczyny mają taką CRV rocznik 2008 i nie wiem jak tym jeżdżą, ale jak wczoraj tym jechałem to na komputerze średnie spalanie pokazywał 6.2l. Czyli z tego co mówisz jest chyba używana raczej delikatnie.

 

 

Nigdy nie udało mi sie tego zrobić

A jeżdżę normalnie nie jak wariat ani nie jak niedzielny kierowca.

Cykl poza miejski + miasto 7-8 ale prędkości do 90 na godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Za całym szacunkiem nie rozumiem celu tego zanizania spalania .

 

Mam ci to udowadniać czy o co chodzi? Jedni potrafią ogarnąć jak gazem operować żeby jechać a dużo nie palić a inni nie. Pewnie zejście vito 2.2cdi w trasie na 7l przy pełnej pace i 2-3 os na pokładzie, po Polsce, ze średnimi prędkościami 90-130/h i to na krajowych a nie autostradach to też jakaś magia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem, ja miałem okazję jeździć nowym leonem 1.2 tsi 105km bodajże i po mieście pokazywał komputer 10,6l, ale to było nowe auto, może kwestia dotarcia, ale jak na tak mały silniczek samochód jeździł całkiem żwawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...