Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem aktywki w radiu


Rekomendowane odpowiedzi

Siema , witam wszystkich , mój sprzęt to :

Radio eclipse 8445e

Głośniki focal ps165

Sub audio system hx10sq w klozecie

Wzmacniacz pod przód helix a4

Wzmacniacz pod suba tymczasowo rodek r4100n w mostku.

 

Problem polega na tym ,że gdy podłącze przód pod helixa każdy głośnik pod inny kanał po ustawieniu filtrów w radiu tweetery hpf 4k ,woofery hpf 80hz jest beznadziejny dźwięk .

Bardzo kiepskie wysokie tony a basu to już wogole ,tak jakby cały czas grało średicą tak mi się wydaje przynajmniej.

Ogólnie to jest lipa straszna , dodam tylko że na wzmacniaczu są filtry wyłączone.

 

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Dużo lepiej grają pod trybem full active Mode on na helixie choć raczej poprawnie ustawione wszystko nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do manuala, wf musi być cięty z dołu i z góry.

Zaraz będę studiował manuala , ale  raczej cięcia wf od  dołu  nie ma przynajmniej w trybie 4way+sub

To cos tam namieszane masz.

Na logike dla tweetwrow powinien byc Lpf. Zeby ich nie upalic(zeby nie graly ponizej np. 4kHz) a dla wooferow hpf zeby nie gral za wysoko(tez np. 4 khz).

No i lpf tez,zeby podciac "z dolu"

 

Na tweeter LPF? MI się wydawało że to HPF odcina dolne pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 way? Twoja konfiguracja to raczej 2 way + sub. Mozesz pokusic sie co najwyzej o 3 way.

W radiu są dwa tryby pracy 4way+sub i  3way, wiem że mam 2way  ale tak w radiu jest dlatego pisałem o 4way.

Najważniejsze to czy jesteś w trybie pro? bo tam z tego co kojarzę nie ma front tylko tweeter itd. I to radio nie ma 4way + sub. Przestudiuj lepiej dokładnie manuala, żebyś czegoś przypadkiem nie upalił.

Jestem w trybie pro ,w ustawieniach zwrotnic jest front ,rear , woofer .

Chyba że jest jeszcze jakiś tryb oprócz normal i pro.

Miałeś to radio kiedys?

 

Gdzie 3 droga to sub(lub pierwsza:-). A suba tez aktywnie? Czy masz cos na wzmacniaczu poustawiane?

Jest podłączony pod rodka i ucinam na radiu na 80hz.

Na wzmacniaczu od  suba  nic  nie ustawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mam to radio.

A co masz teraz wybrane? wybierz 3way z opcji, nie pamiętam dokładnie jak tam jest, ale dalej uważam że powinno być tweeter, mid, woofer.

Mam ustawione tryb 4way+sub.

W trybie 3way może być tak jak piszesz , ale tam z tego co pamiętam jest problem z cięciem  chyba woofera który  trzeba ustawić na MID . Częstotliwości MID nie zgrywają się z częstotliwościami na których  pracuje woofer.

Zaraz pójdę sprawdzić i napiszę  co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 3 way jest właśnie do podziału aktywnego TW, MID (czyli woofer) i woofer (czyli sub). I nie ma opcji że coś Ci się nie zgrywa bo mid ma regulację góry od 250hz do 10khz z tego co kojarzę a od dołu 63 do przynajmniej 250 jak nie wyżej, także dopasujesz do każdego tw i suba. Chyba nie czytałeś jeszcze instrukcji, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mur:  :mur:  :mur:

No dobra , to się sprawa wyjaśniła , wystarczyło przełączyć w tryb 3way ,ustawić zwrotnice  i bangla jak ta lala.

Byłem przekonany że z wooferem na MID nie można było zejść poniżej 200hz dlatego nie kombinowałem z 3way , nie wiem czemu tak myślałem.

Goopi jestem ,no.  :)

 

Ustawiłem tak: tweety 5khz od dołu cięte 12db , woofery od  dołu 80hz 12db od góry 3,15k 12db , sub 80hz też 12db.

Jest git.

Opcja 3 way jest właśnie do podziału aktywnego TW, MID (czyli woofer) i woofer (czyli sub). I nie ma opcji że coś Ci się nie zgrywa bo mid ma regulację góry od 250hz do 10khz z tego co kojarzę a od dołu 63 do przynajmniej 250 jak nie wyżej, także dopasujesz do każdego tw i suba. Chyba nie czytałeś jeszcze instrukcji, co?

 Czytałem  instrukcję , no ale może nie całą , te ważniejsze sprawy ,w tym zwrotnice oczywiście.

Widocznie nie doczytałem  tak jak należy . :)

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

 

Przy okazji spytam jeszcze , jak czasówki ustawić bo kręce i kręce i cały czas ta lewa strona mi napierdziela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przy okazji spytam jeszcze , jak czasówki ustawić bo kręce i kręce i cały czas ta lewa strona mi napierdziela ?

 

Wstępnie możesz zmierzyć a dalej już na słuch ;)

 

 

 


woofery od  dołu 80hz 12db od góry 3,15k 12db , sub 80hz też 12db.

 

Suba w tym przypadku chyba dał bym niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


 Z subem do 60hz zejść ?

 

Na słuch :P A tak bardziej serio to po prostu się baw cięciami aż trafisz ;) dla przykładu u mnie sprawdziło się wf 80/18 a sub 60/24 ale tu efekt końcowy zależny jest od wielu czynników więc gotowej recepty nie dostaniesz... Tak samo jak z czasami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wielkie panowie.
Jeszcze jedno pytanko ,czy możliwe że teraz przy prawidłowo podłączonym systemie z przodu , subwoofer może grać ciszej ,ogólnie dużo słabiej ?
Wcześniej jak miałem podłączone, przed prawidłową aktywką z radia sub tak napierdzielał że musiałem przyciszyć go o 10db.
Teraz gra tak jakby od niechcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ,  na radiu jest tylko odcięcie górnych częstotliwości na subwoofer , na wzmaku wszystkie filtry wyłączone , gainem kręciłem i tylko trochę ścisza przy maxx gainie jest lipa , jeszcze spróbuje podłączyć pozostałe 2 kanały w mostku , może coś ze wzmakiem jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...