Skocz do zawartości

RA Motovative Audio Ramses 4


luki041
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś posiadał, albo miał z im styczność? 

na ampie znalazłem go: 

http://amp-performance.de/881-RA-Motovative-Audio-Ramses-4.html

, ale żadnych więcej informacji o nim nie posiadam.

Dodam,że chciałbym nim zasilić przód oraz suba helix dar blue 350 mocy w rms i 750max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję i go kupię.

Tylko mam jeden problem, a mianowicie dzisiaj pociągnąłem przewody w moim aucie, zasilający pociągnąłem z aku natomiast masę podłączyłem w pewne miejsce, gdzie była już wcześniej pociągnięta masa od oryginalnego wzmacniacza Bose, pod karoserje w bagażniku no i dupa blada, nie mam na tych przewodach zasilania.. Próbowałem podłączyć masę w innym miejscu i też nic. 12v na mierniku pokazuje tylko jak masę biorę bezpośrednio z akumulatora. Nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A moim zdaniem jest to zwykly chinczyk

 

Trochę za ładnie w środku na chińczyka ;) 

 

 

 


Próbowałem podłączyć masę w innym miejscu i też nic. 12v na mierniku pokazuje tylko jak masę biorę bezpośrednio z akumulatora.

 

Poprawić masę akku-buda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz prąd na kablu plusowym i minusie z akku a nie masz na kablu i budzie to chyba coś w tym jest? Chyba, że nie sprawdzałeś plusowego na końcu tylko na oprawie pod maską... Jak bezpiecznik agu to czasami się zdarza, że wygląda na dobry a nie puszcza prądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz prąd na kablu plusowym i minusie z akku a nie masz na kablu i budzie to chyba coś w tym jest? Chyba, że nie sprawdzałeś plusowego na końcu tylko na oprawie pod maską... Jak bezpiecznik agu to czasami się zdarza, że wygląda na dobry a nie puszcza prądu ;)

Sprawdzałem na końcu za bezpiecznikiem i 12v pojawia się tylko jak masę pociągnę bezpośrednio z akumulatora. Fakt nie uzyskuję 12v na mierniku tylko jak ciągnę masę z karoserii, ale dziwne jest dla mnie to, że oryginalny wzmacniacz i wszystkie rzeczy które masę biorą z karoserii działają bez problemu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzuć bokiem (obok auta) inny plusowy z akku do bagażnika (choćby głośnikowy) i sprawdź masę w miejscu z którego ją wziąłeś.

Z obojętnie jakiego miejsca brałbym masę zawsze pokazuje 0,01v. Tylko jeżeli masę biorę z aku pokazuje 12v... 

 

Nie mam pojęcia jak to jest możliwe, przecież większość rzeczy podłączona jest pod karoserie, wszystko działało dotychczas, a nigdzie nie mogę wyłapać masy na karoserii. Czy jedno nie zaprzecza drugiemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Zakupiłem wzmacniacz i mam kolejny problem... Po podłączeniu wzmacniacza święci się na zielono power, ale po podłączeniu subwoofera w mostku zapala sie protekct....jakas rada?

Tak samo sie robi gdy podłącze suba w mostku lub jak podlacze pod jeden kanal i dam troszke głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc protect zapalał się raczej z mojej winy dgyż najpierw podłączałem zmostkowane kanały pod subwoofer i wywalało mi protect, a dopiero później zauważyłem, że między dwoma kanałami jest napis "mono" i po podłączeniu pod + i - tak jak wskazywał napis mono nie było problemu. Dobrze rozumuję, że to jest już zmostkowany kanał i sam nie muszę go mostkować?

 

Subwoofer gra naprawdę dobrze pod tym wzmacniaczem. Został mi jeszcze do podpięcia przód. Sam wzmak jest naprawdę w porządku, solidnie wykonany, ciężki, masywny, duży, nie chiński jak ktoś tu wspominał, wchodzą do niego 3 bezpieczniki po 30A. udało mi się go wyhaczyć za 120zł więc to raczej śmieszne pieniądze jak za taki sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


najpierw podłączałem zmostkowane kanały pod subwoofer

 

 

 


to jest już zmostkowany kanał i sam nie muszę go mostkować?

 

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli

 

 

 


udało mi się go wyhaczyć za 120zł więc to raczej śmieszne pieniądze jak za taki sprzęt

 

Tak, to bardzo śmieszne pieniądze za dość mocny i może nawet dość dobry piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli

 

Chodzi mi o napis "mono" który masz na tym zdjęciu:

Ja rozumiem to tak, że jeżeli podłączę - i + tak jak prowadzi mono to to jest już zmostkowny kanał jak sama nazwa mówi?

http://amp-performance.de/images/big/dscf0068_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Co chcialbys więcej mostkowac skoro podłączając pod opis mono juz mostkujesZ ? Masło maślane

No własnie nic ;) tylko, że na początku nie zauważyłem tego napisu no i chciałem sam mostkować dlatego protect mi wywalało, no ale już jest wszystko oki ;)

 

Tak na przyszłość mam jeszcze jedno pytanie, dla większości z was pewnie głupie i bez sensu, ale ja jestem początkujący w tej kwestii więc pytam czysto teoretycznie czy szłoby taki wzmacniacz zmostkować tak żeby ze wszystkich 4 kanałów zrobić jeden? Jeżeli pytanie kujące w oczy i bez sensu to sorka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...