Skocz do zawartości

akumulator ale jaki??


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

 

chciałem zasiegnac opini na temat akumulatorow ktore najlepiej wypadaja cena/jakosc

 

mam w vectrze b 1.6 16V 44Ah a aku nadaje sie na szrot jedynie:/ standartowy altek :wstyd:

 

jaki polecacie aku?? ( firma, pojemnosc itp) pod ten samochod zwracajac uwage na rozwijajace sie powoli audio :wstyd:

 

audio nie bedzie nie wiadomo jakie mocne ale planuje wzmaka do max 1500rms

 

na aku mam zamiar wydac max 450-500zl

 

prosze o porady

 

(sporo jezdze wiec nie powinno byc problemow z ladowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam jakis szwabski :) żadne cudo 62Ah przy altku 90A i juz ponad dwa lata spisuje się bardzo dobrze .Co do tematu do jak cursor, napisał dodatkowo wiele dobrego słyszałem o Boschu Silver .W vectrze b w 1,8-2.0 siedzą altki 100A jeśli tak sam masz u siebie to możesz smiało wsadzić aku o pojemności ponad 60A :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vectrze b w 1,8-2.0 siedzą altki 100A

Taa, jasne, szkoda, że omegi miały altek 70A przy 2.0 silniku.

100A to jest montowany w vectrach B 2.5 V6, a 120A przy omegach V6, większych alternatorów opel nie montował.

Z tego co wiem, to dałoby radę założyć altek 120A do 2.0 oplowskiego.

 

Kadett 1.6D ma alternator 55A i fabrycznie wychodził z akumulatorem 64Ah.

Ja w swoim mam altek 55A i aku 64Ah, i nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=64191 czyli albo siedzi 60A albo 100A chociaż na allegro są co maja 70A :) Gdyby faktycznie był tam 60A to wolałbym kupić http://www.aps.net.pl/sklep/product_info.p...oducts_id=10340 (altek100A) i nie martwić się o prąd :) ( używki widziałem na all po stówce.

 

kolejny linki żeby nie było że w 1.6 nie ma 100A altków :)

https://ssl.allegro.pl/item618427562_nowy_a...ctra_omega.html ( allegro altek)

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=64940 ( na dole wypowiedź na forum jakie altki tam były )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele dobrego słyszałem o Boschu Silver

ja natomaist przeciwnie, duzo slyszalem o odrywajacych sie celach, co sie potwierdzilo, moja siostra kupila taki ukumulator poszedl na gwarancje, kase oddali na szczescie, kupila polskiego zapa, teraz ma spokoj,a ja zakupilem sobie future 74ah :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel BMW, z tego co pamiętam kiedyś jak ze znajomym byłem w sklepie to sprzedający coś wspominał że część tych Boszowskich aku jest gdzieś tam produkowana nie pamiętam gdzie i niby tamte mogą być wadliwe ale czy to tylko była wymówka sprzedającego czy prawda tego nie wiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100A to jest montowany w vectrach B 2.5 V6
taa jasne :) a u mojego ojca siedzi takowy w 2.0 dtl to jaki był altek zależy też od wersji wyposażenia.
Kadett 1.6D ma alternator 55A
Ja miałem kadeta 1.7d i miał ori altek 70A :)

A zresztą większość alternatorów to BOSCH i spokojnie można podmienić.

A co do akumulatora to CENTRA FUTURA jak najbardziej :) Choć teraz mam jakiś no name i też daje radę nawet w zimie na ostrym mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się przyłączył bo mnie też wymiana czeka. za około 400 zł mogę mieć futurę 100 Ah, albo jakiś żelowy (nie pamiętam firmy) 74 Ah, prąd rozruch coś odrobinę ponad 1000A , centra ma 900. teraz mam jakiś chiński i jakoś dawał radę ale teraz chciałbym coś na kilka lat. wiem że trochę kiepsko opisuję sytuacje , ale może doradzicie co lepsze. mniejsza o 1/4 żelówka czy futura??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec w omedze 2.5 td ma altek 150A bo właśnie aż z ciekawości zobaczyłem ;] Na bank nie był wymieniany bo w książce serwisowej nic nie ma o tym wspomniane.A tak wracając do tematu to nie będę się wyłamywał i też napisze że centra futura,ja przy altku 90A bede brał 77Ah i powinno być oki,serwis przewiduje 74.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vectrze b w 1,8-2.0 siedzą altki 100A jeśli tak sam masz u siebie to możesz smiało wsadzić aku o pojemności ponad 60A :D
nie koniecznie w moim xev jest tylko 70A wiec podejrzewam ze Viki bywaly tez takie...
Ojciec w omedze 2.5 td ma altek 150A bo właśnie aż z ciekawości zobaczyłem ;]
i wlasnie na takiego poluje... Moj nie "nadaza" zupelnie...

Obecnie mam 70A i 71AH Kagera-bo tanie byly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec w omedze 2.5 td ma altek 150A bo właśnie aż z ciekawości zobaczyłem ;] Na bank nie był wymieniany bo w książce serwisowej nic nie ma o tym wspomniane
i wlasnie na takiego poluje... Moj nie "nadaza" zupelnie...

Pytanie czy łapy spasują tak jak trzeba. TD i TDS w omie to beemowskie silniki, stąd też nic dziwnego, że taki alternator jest zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie w moim xev jest tylko 70A wiec podejrzewam ze Viki bywaly tez takie..

wiem wiem że nie w każdej wersji takie siedziały zależało to m.in od wyposażenia czy jest klima itp bardziej chodziło mi o to że jeśli takowe są i łatwo je przerzucić zamiast tego słabszego to jak najbardziej wg mnie warto . Tym bardziej jeśli kupuje się nowy aku wtedy większy altek i aku i jest ok prądu nigdy za wiele :?: Ja ostatnio po trasie w której "ostro" się grało zostawiłem auto na pozycji na 4 h .Przychodzę patrze i myślę no fajnie napewno nie odpali ja wsiadam i zakręcił elegancko :) Jak kupowałem w sklepie aku 62 goscio co sprzedawał marudził po co Panu taki aku lepiej mniejszy bo może altek nie doładowywać i takie tam http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif teraz jakbym kupował kupił bym napewno coś ponad 70 i napewno by było wszystko ok :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, ja mówię o omedze 2,5DTI 150 kucy z silnikiem GM ostatni wypust po lifcie przed C już nie bmw.A czy mocowania do benzyny będą pasować to nie mam pojęcia bo silnik benzynowy w omedze raz na oczy widziałem :wstyd:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...