Skocz do zawartości

Audi 80 B4 - wymiana oryginalnych głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym wymienić głośniki oryginalnie zainstalowane w moim aucie. Fabryka w 1992 roku wyposażyła auto zaledwie w dwa 100mm przetworniki na podszybiu. Ponadto jeden z poprzednich właścicieli "zainstalował" dwa głośniki w tylnej półce. Okaleczył auto w ten sposób, widać tą barbarzyńską pracę na załączonych zdjęciach. Zamierzam to naprawić, porządnie zamocować głośniki (teraz "wiszą" w dziurach) i pociągnąć nowe okablowanie. Radioodbiornik w samochodzie to Sony CDX-GT200. Nie planuję jego zmiany, wyposażenia auta we wzmacniacz ani suba - nie jestem aż tak wymagający, a autko za parę miesięcy będzie zmienione na większe:)

 

Zastanawiam się nad takim zestawem:

 

Przód: Pioneer TS-G1031I

Tył: Pioneer TS-G1731I

 

Warto? Poczytałem troszkę forum i generalnie we wszystkich tematach traktujących o mocno budżetowych rozwiązaniach konkluzja jest jedna... dozbieraj i kup lepsze:) Nie chcę jednak inwestować w ten samochód ze względu na rychłą zmianę. Ale póki co, chciałbym posłuchać muzyki. Pytania mam więc takie:

 

- czy w tym przedziale cenowym można mimo wszystko kupić coś lepszego?

- czy radioodbiornik napędzi bez problemu taki komplet?

 

Dzięki wielkie za pomoc

:zdrowko:

post-18983-0-28383800-1460455865_thumb.jpg

post-18983-0-45369500-1460455871_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arrow, dzięki za sugestię. Rozumiem, że chodzi Ci o coś takiego: Excursion-sx-4c?

 

Tak dokładnie ten.

Jak kolega wyżej wspomniał może sinuslive.

Zestaw sinuslive.

http://www.audiosklep.pl/sinus-live-sl-105-p-2671.html

Ewentualnie coś tańszego.

Macrom m3s

http://www.audiosklep.pl/macrom-m3s-41mkii-p-3720.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może lepiej zagrać w desce jak dobry współosiowy głośnik?

Lepszy współosiowy głośnik? ;)

 

A tak serio, to odrobinę zrewidowałem wybór przetworników:

 

przód, 100 mm: Crunch GTi 42

tył, 165 mm: Crunch GTi 62

 

Odrobinę drożej, mam nadzieję, że lepiej. O ile gremium forumowe uzna to za dobry wybór:) Więcej już nie opłaca się do staruszki Audi wciskać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy współosiowy głośnik?

Bez znaczenia dla Ciebie. Współosiowy wystarczy bo jest i tak na desce.

Ps. jak się upierasz z tylnymi głośnikami( na samym przodzie szału nie będzie) to wsadź coś z 6x9. Przynajmniej zagrają mocno i głośno w tylnej półce.

Przyklej kawałek maty od spodu na blachę a pod głośnik daj podkładkę z mdf'u :wink2:

Idąc dalej zamiast przednich pierdziawek kup tani markowy wzmacniacz pod tylne jajka. Przynajmniej trochę fun'u będziesz miał ze słuchania :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, to nie tak, że się upieram. Po prostu nie chcę wciskać kasy w samochód, który będę miał jeszcze kilka miesięcy. Za owe kilka miesięcy, po zmianie czterech kółek, na pewno będę chciał doposażyć auto w lepsze CA:) Natomiast na pewno skorzystam z rady w zakresie maty i MDFu, to żadne koszta. Jakiej grubości płyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...