Skocz do zawartości

Alpine 9887R + KCE-400 bluetooth + IPhone 5s PROBLEM Z POŁĄCZENIEM


tomicher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,
Mam problem związany z połączeniem trzech urządzeń ze sobą i uzyskania pełnej funkcjonalności.

1. Radio Alpine 9887R
2. Moduł bluetooth KCE-400bt
3. iPhone 5S


Moduł bluetooth podłączony do radia. Odtwarzanie muzyki z iPhone'a działa bez zarzutu zarówno z poziomu telefonu jak i radia. Idealnie.

Jestem w stanie wykonywać również połączenia oraz odbierać je. Mam wgląd do wszelkich książek adresowych oraz ostatnich wybieranych numerów.
Problemy są jednak dwa:

1.Po wyłączeniu kluczyka ze stacyjki, radio "zapomina" telefon i konieczne jest ponowne połączenie obu urządzeń na nowo.
Przeczytałem w instrukcji że możliwe jest przypisanie do radia pięciu urządzeń które będą zintegrowane "na sztywno", pozostałe urządzenia będa traktowane jako "gość i po każdym wyciągnięciu kluczyka będzie zapominany. Mój telefon jest pierwszy na liście więc powinien być traktowany jako priorytet, czyli radio nie powinno go zapominać.
Jak pozbyć się tego problemu ?

2.Nie mogę regulować poziomu głośności mikrofonu.
Rezultat jest taki osoba po drugiej stronie telefonu słyszy mnie na jakieś 3-5% głośności słuchawki i w normalnych warunkach nie ma najmniejszych szans na usłyszenie tego co mówię. Wg. instrukcji powinno się pojawić okienko w menu radia umożliwiające zmianę poziomu głośności - nie pojawia się.
Dodam że mikrofon trzymam 2cm od ust więc odpada tutaj możliwość złego jego użytkowania. Jak uzyskać dostęp do zmiany czułości mikrofonu ?
 
Zastanawiam się czy problemem może być jakiś stary software użytkowany przez poprzedniego właściciela modułu bluetooth. Niestety nie mam tego jak na chwile obecną sprawdzić bo nie mam laptopa z windowsem i bluetoothem na stanie. Czy taki firmware w ogóle wyszedł ?
Nikt nie jest w stanie udzielić mi rzeczowej odpowiedzi, dystrybutor milczy, sklepy umywają ręce.
Z góry wielkie dzięki za pomoc i rozwiązane problemu.


Możecie kontaktować się ze mną tutaj lub e-mail tomicher [at] o2.pl
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyjęciu kluczyka radio zapomina wszystkie ustawienia(fm,cięcia itp.) ?

Pamięta cały setup związany z dźwiękiem. Zapomina urządzenie (iPhone 5S) podłączone do bluetooth'a, a dokładniej rzecz biorąc konieczne jest ponowne ręczne przyłączenie do urządzenia z poziomu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może podtrzymanie pamięci nie jest dobrze połączone do BT i dlatego wtedy się kasje (tak jak w przypadku złego podłączenia radia). Domyślam sie jednak, że BT jest jakoś podłączone do radia i nic się z tym zrobić nie da... jak masz to podłączone?

 

 

Ewidentnie widać tak jakby zerowały się ustawienie (odłączanie napięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gubienia telefonu to pytanie czy żółty przewód od KCE-400BT masz podłączony do stałego zasilania? (strona 12 PDF'a)

Co do mikrofonu to w manualu wypisują na jakich urządzeniach można to regulować i co musi być spełnione.

Twojego radia nie ma na liście i być może nie pozwala na taką regulację lub nie spełniłeś wszystkich warunków, które tam są wypisane.

(strona 7 PDF'a).

 

http://www.alpine.com.pl/fileadmin/user_upload/manuals/car_audio_manuals/KCE-400BT/OM_KCE-400BT_PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...