Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze subwoofera - budżetówka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca albo więcej myślę nad wyborem subwoofera do swojego Seicento. Ponieważ posiadany przeze mnie wytwór mojej własnej wyobraźni nie zadowolił mnie całkiem - przy cichszym graniu nieraz w ogóle nie słychać basu lub jest słaby - może to kwestia regulacji, ale skrzynka i głośnik nie kosztowały mnie nic (głośnik z resztek kolumny 6,5` 50w rms 8om, skrzynka ok 9l poj. bez uwzględnienia głośnika wykonana z blatu po stole z MDFu), więc myślę nad zakupem czegoś, co ma ręce i nogi, ale nie będzie kosztowało mnie tygodniówki lub więcej. Wzmacniacz z okablowaniem jest (Renegade REN550S MKII), radio Pioneer DEH-1800UB,głośniki przód ori Tonsil 7w rms, tył w pólce (dissy za 3,2,1..) Pioneer TS-G1345 13cm 25w rms (ściszone). Ponieważ subwoofer jest zakupem bardziej na dłużej myślę o czymś markowym, jednakże niezbyt drogim. Wątek finansowy będzie się tu przewijał wiele razy, więc proszę nie mieć mi tego za złe. 

A więc przechodząc do sedna sprawy:

Oczekiwania

- bardziej jakość dźwięku niż ciśnienie, bo nie lubię jak mi coś się trzęsię albo lata

- średnica 8`-10` ze względu na wymiary bo bagażnik w SC duzy nie jest, a nie chcę go całkiem stracić

- planowana skrzynia to zamknięta z powyższych względów

- cena - za używkę max 150zł z przesyłką, nowy to jest 200zł z małymi widełkami (czyli gdzieś 5-15%)

 

Mam kilka znalezionych głośników (oferty z allegro.pl - nowe)

Powerbass S-84 (8` 125W RMS)

Ground Zero Iridium GZIW200X (8` 150W RMS)

Rockford Fosgate R1S4-10 (10` 150W RMS) - na allegro jest jedna oferta za 209zł z wysyłką gratis

Hertz D25.3 Dieci (10` 150W RMS)

 

PS. Ponieważ ja mam wiedzę pobieżną, a spora część z was jest w tym oblatana, więc uwzględniając co mam na uwadze (finanse też), mam nadzieję, że coś doradzicie mi w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przodu, nie rozbudowuję z paru ważnych powodów np. problem z montażem - w SC głośniki są w desce 87mm, więc odseparowany odpada, bo musiałbym robić zabudowę w drzwi, a samochód mam zamiar w niedługim czasie sprzedać, a jak będzie wyglądał samochód z dziurami po głośnikach sami wiecie, no najwyżej kieszenie z komorami jakby zrobić to jeszcze jak cię mogę, ale w SC wszystko trzęsie się nawet jak nic nie gra - odpowiedź macie sami, no może jeśli idziecie w zaparte, że tak i nie ma innego wyjścia.

 

Co do STX-a można by prosić o model tegoż głośnika? Bo na stronie szukałem ale nie wiem o który wam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim, na temat STX-ów słyszałem dobre opinie ale głównie o domowych konstrukcjach, RF teoretycznie klasa sama w sobie (no może DD to nie jest, ale poziom trzyma), model najniższy, cena na granicy, może macie niezbyt dobre skojarzenia z tym modelem, że jakoś go nie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznam, że nie słyszałem. Nie wątpię, moja instalacja jest jaka jest, nie mam bardzo dużych wymagań, ale chcę mieć fajny, miły bas, nie bucząco-tłucząco-trzeszczący czy jakiś tam z różnego rodzaju tub, które niezależnie od wykonania i głośnika proszą o ściszenie, bo uszy bolą. To, co cię zdziwi, że i tak mam lepszy system od 3 znajomych razem wziętych (mimo, że jest wg ciebie na bardzo niskim poziomie), co pokazuje względność pojęć przez nas używanych, więc się nie dogadamy, 2 różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując w tym budżecie miałbyś do wyboru:

 

 


STX w 8"

lub 

 

 


mds08

Jeżeli byś chciał stx-a to jest gotowy projekt skrzynki BR od Pawła, MDS też ciekawa opcja, porównywał ktoś może mds-a08 do STX-a ? Jak to wygląda?

 


Rockford Fosgate R1S4-10

Co do tego RF-a ktoś miał może ? 


 

 


Co do STX-a można by prosić o model tegoż głośnika? Bo na stronie szukałem ale nie wiem o który wam chodzi.

Wersja 2x2R

http://stx.pl/w-20-300-2x2-mc.html

lub 2x4R

http://stx.pl/w-20-300-2x4-mc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się wypowiadać, za ta kwotę lepiej kupić kilka browarów i to będzie lepiej spożytkowana kasa, ani to ma zejście ani dobre pierdniecie, jezykiem swierzakow :) a jak miał bym wybierać na siłe to wybrał bym  mdsa w br  :) Ew pb black serie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartym zainteresowania jest również em-phaser elx10 szybki potrafiący zagrać niskim basem a do tego zadowala się niewielką obudową. Jeśli chodzi o przód to chociażby excursion robi zestawy odseparowane które można zamontować w seicento bez konieczności przerabiania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...