Skocz do zawartości

Słaby basik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zacznę może od początku .

Jakiś czas temu zmieniłem samochód ( z corolli na carinę ) , pierwsze co zrobiłem , to wywaliłem seryjne głośniki.

Zamontowałem woofery Signat l16 i tweeter Signat t1 grało lepiej , ale to nie to :hyhy:

Następnie wygłuszyłem drzwi i zmieniłem tweeter na hertza , taki od zestawu esk grało lepiej , ale to nie to :P

Zacząłem rozglądać się za niedrogim wzmacniaczem i nabyłem ESX Quantum302 , grało lepiej , ale to nie to :P

Aha zapomniałem napisać , że grało to pod starym JVS KD-S611 .

A więc przyszedł czas na zmianę radyjka i padło na Alpine 7876RB , jest dużo lepiej ...ale :P

O ile góra wydaje się o.k ,to basik jakiś „ nie tegez „ ,słaby ?

I tu moja prośba o radę , czy zmiana wooferów zasadniczo poprawiła by ten dół ?

A jeżeli tak to jakie głośniki ( tak do 300zł ) byście proponowali .

 

Wiem , że subik w bagażniku być może rozwiązał by kwestie słabego basu , ale w tej chwili ( z różnych względów ) nie mogę ograniczać poj. bagażnika .

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielu opinii internetowych wynika , że najmocniejszy bass w tym przedziale cenowym mają Pb S-6c. Mam takie u siebie i mogę powiedzieć , że basik jest bardzo fajny , dużo lepszy niż w Helixach :hyhy: Podobno L6c mają jeszcze większego kicka , ale tego już nie sprawdzałem , no i za 300zł to chyba nawet używki nie wyrwiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie namawiajcie na te PB s6c,,,bo sie chlopak tylko rozczaruje!a po co ma wymieniac jak efekt bedzie podobny...mam to wiem:P

moze faktycznie warto sie rozejrzec nad dls-ami.

w PB s6c jakiegos kicka uslysze wtedy kiedy dopiero podkrece radio na 3/4 ...a ponizej to padaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz.

 

Raczej pop i jakieś disco :hyhy: ( patrz nick :P )

A co myślicie o - Hertz esk 165

 

Ktoś mi polecił ten głośnik , słyszał go ktoś .

 

sorry chodziło o ten- Ground Zero GZHC165Neo ( sam woofer ) pytanie jak wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielu opinii internetowych wynika , że najmocniejszy bass w tym przedziale cenowym mają Pb S-6c. Mam takie u siebie i mogę powiedzieć , że basik jest bardzo fajny , dużo lepszy niż w Helixach Podobno L6c mają jeszcze większego kicka , ale tego już nie sprawdzałem , no i za 300zł to chyba nawet używki nie wyrwiesz.

 

Kolego bas i kick to dwa różne rejestry, z Twojej wypowiedzi wynika, że ciężko u Ciebie z rozróżnieniem tego...

 

Co do wooferów również sporo dobrego jeżeli właśnie o ten basik, na którym Ci zalezy mają r6a. Czasami idzie wychaczyć je za niezłą kaskę na aukcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k zostają dwa typy DLS R6A albo Ground Zero może uda się wychaczyć sam woofer .

Jeszcze pytanko do bardziej doświadczonych kolegów , czy mój wzmak pociągnie bez problemu wyżej wymienione głośniki ?

 

A może dopadła mnie taka choroba , która objawia się tym , że : " w miarę jedzenia apetyt rośnie " ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgred, widzę, że trafił do Ciebie nie tylko mój wzmak :P

 

U mnie w podobnym zestawieniu szczerze mówiąc basu z przodu nie było najmniej, oczywiście wszystko miałem pocięte, ale przy zdjęciu filtrów i puszczeniu samego przodu nei było najgorzej. Może problem leży po stronie aplikacji... sam nie wiem.

 

Tak się głupio z ciekawości zapytam, cięcia na wzmaku masz wyłączone, puszczone pełne pasmo? I dodatkowo czy te same cięcia w radiu też są wyłączone, bo w Alpine jest zarówna LPF jak i HPF. Sprawdź, może to jest przyczyną problemu, podczas przekładani radia mogły się zresetować i ustawienia i są poustawiane cięcia na np 80Hz, sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k zostają dwa typy DLS R6A albo Ground Zero może uda się wychaczyć sam woofer .

Jeszcze pytanko do bardziej doświadczonych kolegów , czy mój wzmak pociągnie bez problemu wyżej wymienione głośniki ?

 

przeciez Ci juz odpisałem na to pytanie na forum toyoty, ze tak jesli to faktycznie ten piec, ktory posiadasz ESX Quantum Q-300.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok, to ten przynajmniej ze specyfikacji wynika ze ma 2x75W przy 4ohm (z 14.4V czyli malo realnym w samochodzie) to moze byc jakies 65-70W realnie (przy 13-13.8V)

 

zle byc nie powinno. ESX ma dobre wzmaki a seria Quantum jest ich chyba najwyzsza linia.

Signum -> Vision -> Quantum

 

mialem Signum'a i Vision'a. O ile Signum SX-4120 gral naprawde poprawnie o tyle Vision V-900 gral juz naprawde przyzwoicie. Przypuszczam ze w przypadku Quantum moze byc tylko lepiej chociaz nie sluchałem tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem leży po stronie aplikacji...

Też mi się tak wydaje.Zmiana samych woofer'ów może nic nie dać i tak osławione R6A mogą rozczarować.

zgred piszesz o zmianach głośników,radia itp. ale nic nie wspominasz o zwrotkach.Masz pocięty przód na radiu czy jakiejś pasywce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie , ale to :

 

Tak się głupio z ciekawości zapytam, cięcia na wzmaku masz wyłączone, puszczone pełne pasmo? I dodatkowo czy te same cięcia w radiu też są wyłączone, bo w Alpine jest zarówna LPF jak i HPF. Sprawdź, może to jest przyczyną problemu, podczas przekładani radia mogły się zresetować i ustawienia i są poustawiane cięcia na np 80Hz, sam nie wiem...

 

. A tak btw: sprawdz moze polaryzacje.. :wstyd: I sprawdz filtry.. Moze masz hpf na 160 Hz??

 

to dla mnie czarna magia . Radyjko i wzmak ( tak na szybko ) ustawiał mi koleżka ( niby akustyk :P )

 

balcer napisał/a:

Może problem leży po stronie aplikacji...

 

Też mi się tak wydaje.Zmiana samych woofer'ów może nic nie dać i tak osławione R6A mogą rozczarować.

zgred piszesz o zmianach głośników,radia itp. ale nic nie wspominasz o zwrotkach.Masz pocięty przód na radiu czy jakiejś pasywce?

 

Nie mam zwrotnic , tylko " cuś " na tweeterach :|

Chyba zapomniałem na wstępie napisać , że " w tych " sprawach jestem zielony :P

 

Zapytam tak nieśmiało : może komuś z wawy chciało by się posłuchać mojego " grajka " , bo być może wszystko jest o.k , tylko ja jestem :P:zabawa::zabawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rozglądać się za niedrogim wzmacniaczem i nabyłem ESX Quantum302 , grało lepiej , ale to nie to :P

 

Jak po dodaniu wzmakia jest jakieś "ale" to pasuje zadać pytanie co konkretnie oczekujesz od przodu?

Może za wysoko jest postawiona poprzeczka i pasuje dać do bagaja coś konkretnego ?

 

Jeśli nie za wysoko to napisz jak wygłuszyłeś drzwi konkretnie, jakie masz okablowanie jakie ustawienia na wzmaku i radiu itd

To wszystko ma wpływ na efekt końcowy. I możliwe że jak [pisze balcer, w ustawieniach jest pies pogrzebany.

 

A woofery z R6A potrafią naprawdę porządnie zagrać :P i wydaje mi się że jak ktoś nie lubi unoszącego się kufra to spokojnie starczają do normalnej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, przód pocięty na radiu odpada, bo zwrotka Alpine ma filtry 80-160Hz stopniowane co 20, więc raczej byłoby to niemożliwym :P

 

Wracając do tematu srawdziłby polaryzację jak kolega wyżej pisze i czy wszystkie możliwe filtry są powyłanczane. Środkowy przycisk pod gałką o ile dobrze pamiętam to menu filtrów, sprawdź czy HPF i LPF są off. Jeśli chodzi o wzmaka przełącznik filter (chyba tak się powinien nazywać) powinien być w położeniu full. Wtedy, pomyłki wynikającej z ustawień nie będzie. Jeśli problem będzie nadal aktualny będziemy dalej szukać przyczyny.

 

A kontynuując moją ciekawość, jakie masz przewody zasilające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu srawdziłby polaryzację jak kolega wyżej pisze i czy wszystkie możliwe filtry są powyłanczane

I znowu " nie po polskiemu " :zabawa:

 

. Środkowy przycisk pod gałką o ile dobrze pamiętam to menu filtrów, sprawdź czy HPF i LPF są off. Jeśli chodzi o wzmaka przełącznik filter (chyba tak się powinien nazywać) powinien być w położeniu full

Sprawdzę . Tu chyba sobie poradzę :wstyd:

 

A kontynuując moją ciekawość, jakie masz przewody zasilające?

Nie wiem :P:P wzmacniacz zakładali mi w warsztacie car audio , więc chcę wierzyć że odpowiednie :zabawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak nieśmiało : może komuś z wawy chciało by się posłuchać mojego " grajka " , bo być może wszystko jest o.k , tylko ja jestem :P :P :zabawa:

Ja mogę posłuchać :zabawa:

Nie mam zwrotnic , tylko " cuś " na tweeterach :P

Myślę że tu może być problem...

 

[ Dodano: 2009-05-08, 13:04 ]

Raadek, przód pocięty na radiu odpada, bo zwrotka Alpine ma filtry 80-160Hz stopniowane co 20, więc raczej byłoby to niemożliwym :wstyd:

Więc z tego wynika że woofer'sy pełnym pasmem banglają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...