Skocz do zawartości

Wzmacniacz grajacy jak stare Rockfordy


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym wysłuchać Forumowiczów, którzy mieli możliwość słuchania wielu wzmacniaczy i mogą polecić alternatywę dla Rockford Fosgate ze starszych serii trapez, hamburger. Po wielu juz przeprawach z RF odnośnie zakłóceń w głośnikach daje na spokój. Ma być wypisz wymaluj taki wykop, Power, kontrola jak w RF, profil na dole i górze również taki. Wzmacniacze najchętniej 4 kanałowe, ale dwójki też są na uwadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzywasz do tabeli to juz sie mowi:-) Osobiscie mialem maluszka zx 200.2 i brata kx 200.2 obaj pedzili u mnie jeszcze wtedy w oplu wf.Co to za wf to nie przypomne sobie za nic ale pamietam ze barwowo to bylo dosc grubawo jak na klocki co maja grac sucho,aczkolwiek dalo sie zauwazyc konturowosc dzwiekow. Na gorze byl testowany tylko kx pod rs 801. Wiemy wszyscy jak gra rs wiec bylem ciekaw polaczenia. Szybka wpinka i.... Jeszcze szybsza wypinka:-) jakos nie moglem tego sluchac,zrobilo sie za lagodnie i przytlumienie. Pozniej byl bx500.4 na zestawie dego PO wpelni aktywnie. Tu bylo fajnie wszystko sie zgralo dol byl z moca kopniaka gora fajna przejrzysta nie natarczywa. Cytryna jezdzi od poczatku na wstegach wiec i piec jest bardziej wyrazisty i kickery sa tylko na zasileniu dolu i suba. Ale wroce jeszcze do slepego testu jaki zrobilem szwagrowi. Mialem na testach dls ca21 i tak sobie z nim latalem. Po kilku odsluchach szwagier sie przyzwyczail,i na kolejnym spotkaniu mowie,wez posluchaj bo pogmyralem w cieciach moze lepiej sie cos zrobilo. Siadl posluchal i z radoscia mowi ale dls napiera no jest lepiej:-) a ja do niego to wyjmij przesylke z za siedzenia... Szok bo gral wlasnie moj bx300.2 a dls zostal wyjety. Dlatego kicker moze i ma barwe konturowa ,suche to brzmienie,ale jesli ktos to lubi i potrafi dobrac klocki pod swoj gust, szczerze polecam piece oraz suby kickera bo niby male ale 8" potrafi rowniez narobic balaganu:-)

Aaa przypomnialo mi sie ze byl w miedzy czasie piecyk starej serii ix 404 ta seria przypadla by ci bardzo do gustu tylko moze model o wiekszej mocy ale to by wygladalo na twoj gust.

Jak by cus jeszcze to sie dopisze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

404 bedzie za slaba bo to ma ciut ponad 40 waciszy ale za to slusznych. Modele wyzsze z tej serii beda o wiele lepiej brzmiace. Niech sie Krzysio wypowie bo mial mocniejsza wersie ix. A co do zr to wlasnie na tych piecach w latach 90 kicker wygrywal wszelakie zawody czy to mocowe czy sq. Bardzo fajna seria do suba z wymiennymi filtrami. Szkoda tylko ze to juz malo dostepne klocki u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś inne wzmacniacze , [/b]Phoenix Gold (serie ms , m , ), M&M Electronics (MM250), Orion (np. 225hcca).

To chyba nie ta polka cenowa. Kickery ZX rowniez do tanich nie naleza. PG ZX znajdziesz juz w bardziej przystepnych cenach.Dobre piece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil, profilem, u nas na "egzotykę" nie ma aż takich amatorów, a szkoda. Jak masz JBL, Alpine (jaki by nie był) i sporo innych popularnych marek, to gimbusy biorą, jak ksiądz po kolędzie :D

 

Ogólnie powiem co i jak w systemie i jakie mam podejście : trochę tego, trochę tego, niedrogo, ale trzeba wiedzieć, co szukać i za niski budżet, ma sprawiać radochę :) Profil grania:

 

- góra detaliczna, naturalna - jak w RF starym z serii Punch, tudzież Power.

- średnica może być lekko wycofana - zestaw 3 Way na pasywce, średniak gra dosadnie, punkt podziału na tej zwrotce 400 Hz, zwrotka jest oryginalna od zestawu, więc tutaj nie ma większego problemu z brakiem średnicy

- dół - tutaj ma być "gong", czyli mocno, szybko, bardzo zwarcie, misiowate granie nie jest mile widziane, wykop i frajda, dobre trzymanie woofera w ryzach, bez przeciągania na dole, szybka muzyka zazwyczaj na tapecie. Woofer nie jest pompką, jest jakościowo jak najbardziej bdb.

 

Zestaw nie jest "prądożerny". Wzmacniacze RF zazwyczaj nie są zbyt wielkie i tego szukam. 4 kanały - zasilił by jakiś subik nieduży, ale jak coś z dwójeczek, to żaden problem, przód jest na chwilę obecną priorytetem. Cenowo - ma być budżetowo, cały czas rozglądam się za jakimś "rodzynkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mialem dosc dlugo serie T od uczynnego forumowicza i powiem ze piecyk wart uwagi. Pewnie gdybym wtedy trafil cos na suba z tej serii to by nie jezdzil ze mną zestaw phase;)

a wiem że ten forumowicz ma w międzyczasie 4 i 2 kanały z tej serii ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niby po SPA, gra trochę inaczej niż zwykły. Połączony był z Esotarem od Dynaudio i mezaliansu nie było. Dopiero wtedy zagrało tak jak chciałem. Zwykłego nie dane było mi słuchać bo na ile sprawny będzie taki wzmak po takim czasie od produkcji. Sądzicie że będzie trzymał serię :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...