Skocz do zawartości

CA FYJAT PUNTO


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Samochód Fiat Punto 1996 rok.

 

Czego chcę? Słucham muzyki Trance, Rock, Drum'n'bass, raczej rzadko jakichś murzynów. Ma być mooocny bass, schodzący stosunkowo nisko, szybki, ale też głośny i bardzo czysty dźwięk. Poza tym ma wyglądać. O stronę estetyczną zadbam sam. Potrzebuję tylko pomocy w doborze sprzętu.

 

Przód: dwa głośniki (zestaw odseparowany) z piszczałkami. Tweetery polecą w słupki ew. w dziury w podszybiu (teraz tam są 87mm głośniki, da się to jakoś wykorzystać?). Za komplet liczę jako totalne maksimum 399 pln. Myślałem o Hertzach ESK 165. K@mil polecił mi mikro Dimension.

 

Tył: Dwa suby po bokach bagażnika zabudowane. Np. 250mm o dość sporej mocy (tak do 300W). Ewentualnie jeden, ale taki już większy i z porządnym rąbnięciem. Cena max 500-600 pln. Myślałem tutaj o Hertzach ES250, lub DS250. ES 250 mają o wiele większą moc, ale też wymagały by większego wzmacniacza.

 

Wzmacniacze: Myślę, żeby dać jeden do przednich, drugi do subów, bo takie wielokanałowe to chyba zbyt drogo mnie wyniosą. Cena: jak najmniej, ale żeby dobrze grało w sumie myślę max z 1000-1200 pln. Np. 2x Hertz EP4. Jeden pomostkowany na dwa suby, drugi na 2, albo 4 głośniki.

 

Do tego może jakieś jajka, żeby uzupełniały trochę dźwięk z tyłu samochodu. Może jakieś 130mm w boczkach przy kanapie.

 

No i kondensator jakiś. Np. Dietza (taki niebieski, nie pamiętam modelu).

 

Wymarzyłem sobie, żeby możliwie najwięcej elementów było z tej samej firmy i dlatego myślałem o Hertzu. Poza tym podobają mi się też z wyglądu Hertze. Myślałem dlatego o takich zestawach. Pierwsza opcja tańsza (co by mi pewnie bardziej pasowało), ale mniej mocy. Ceny w przybliżeniu zaczerpnięte z allegro.

 

1.

Hertz DSK 165- 249pln (woofery z tweeterami na przód)

Hertz DS 250 x 2- 249pln x2 (suby)

Hertz DSK 570 - 200 pln (jajka)

Hertz EP 4 x 2- 499 x 2 (wzmaki)

Kondensator- 200pln

 

Suma: pi razy oko 2500 pln z porządnymi kablami i zabudową home made.

2.

Hertz ESK 165- 399 pln

Hertz ES 300 x 2- 600-700 pln

Hertz ESK 570 albo 690- 300-400 pln

Hertz EP 4x x 2- 2000 pln

Kondensator 200 pln

 

Suma: ałaaa... 4000 pln w stanie końcowym.

 

 

Raczej nie szastam kasą, więc opcja pierwsza była dla mnie zdecydowanie lepsza. I teraz tak. Ciężko i to bardzo jest dobrać coś pośredniego z Hertza, bo albo wzmak nie taki do głośników, albo głośniki nie pasują itd. itp.

 

Spodobało mi się też Car Audio West Coast Customs. Z tego co wyczytałem i się dowiedziałem do tej pory, to firma Orion, która produkuje tą serię jest bardzo dobrą i cenioną w branży. Co myślicie o tym, żeby od nich złożyć sobie audio?

 

Nie wiem... Doradźcie coś. Im mniejsza cena tym lepiej dla mnie. Zabudowy subów raczej widzą mi się zamknięte, bo chciałbym zrobić nową podłogę w bagażniku i klapę, tak, żeby był dostęp do koła zapasowego. Chociaż może jakoś inaczej doradzicie.

 

Będę wdzięczny za pomoc. PEACE! :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie liczyłem na nowym wszystko, ale jeśli będzie wyglądał jak nowy, to może być i używany. Np wzmaki moglbym miec uzywki, ale glosniki jednak chcialbym nowe. Bo w sumie kij wie co wczesniejszy wlasciciel z nimi robil. No chyba, ze ktos zaufany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@mil polecił mi mikro Dimension.

 

Tak dokładnie Element Comp 6

 

ymarzyłem sobie, żeby możliwie najwięcej elementów było z tej samej firmy i dlatego myślałem o Hertzu.

 

Już Ci w sklepie mowiłem co o tym myślę :wstyd:

 

czy może być też używany :zdegustowany:

 

Również byłbym za użwykami, zwłaszcza wzmaki. Z nowych nie kupisz nic ciekawego w tej cenie.. Z używek jakieś stare serie powinny się trafić :D

 

Do całości dolicz gluszenie drzwi, okablowanie, konektory, akcesoria, jakieś płyty na skrzynie, żywice itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podpisie jest moje CA w samochodzie o 2 lata młodszym, koszt to około 4000 ... już nawet przestaje się liczyć po pewnym czasie.

 

Odradzam pakować cokolwiek w tylną półkę, bo i na cholerę ?!

 

Ja bym się na Hertz'a nie upierał ... jest wiele innych lepszych firm, których komponenty dadzą lepszy efekt końcowy.

 

Zamiast dwóch subów zainwestuj w jeden,a porządny i wzmak, który będzie miał nad nim kontrolę ... przecież Punto i tak ma mały bagażnik.

 

Wzmacniacze mogą być używane, bo jeśli trafi Ci się okazja to możesz kupić coś z wyższej półki, co da Ci wymierne korzyści. A zdarzają się wzmaki, które działały pare miesięcy i są jeszcze na gwarancji.

 

Nie zapomnij o porządnym wygłuszeniu drzwi :zdegustowany:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo.

 

A co myślicie o West Coast Customs ?? To jest Orion, więc powinien być wypas. No i ceny zarąbiste. Super mi się podobają te głośniki

 

http://essa.com.pl/gfx/cenniki/170_1orion_wcc_06.06_z1.pdf

 

Np dwa takie 250mm bym wrzucił. A na przód właśnie te Micro Dimension Element Comp 6. No chyba, że Orion produkuje jakieś 165mm.

 

EDIT: O albo z serii Cobalt coś http://orioncaraudio.com.pl/sub_orion_cobalt.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej nie kupował "na oko" ... przykładem może być Ravemaster - wygląda okropnie ale gra pięknie (w stosunku jakości do ceny) ... chociaż teraz głośniki BSW są już praktycznie nie dostępne jako nówki :idiota:

 

Dlatego chcę połączyć przyjemny wygląd z dobrym walnięciem. I dlatego też myślałem o dwóch mniejszych subach takich właśnie z 200W, bo ja nie potrzebuję 100000W mocy, bo i tak tego nie użyję. Jak będę chciał się bawić w audio tylko na zloty, to uzbieram z 10 tysi na start :D

 

Co z tymi WCC by Orion??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertza HSK 165 z dobrym mocny piecem idealnie sie nada do muzyki jaka sluchasz.

W kwesti subbasu proponuje szukac tylko i wylacznie w mocnych 10"calowkach i do drumow w ilosci sztuk dwie + fajny piec w ab klasie.Daruj sobie hertze na suba bo sa lepsze przetworniki.

 

Piece proponuje szukac w uzywkach bo wyjdzie taniej i lepiej.

 

Pozatym zachecam do uzycia "szukaj" bo podobnych tematow bylo cala mase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertza HSK 165 z dobrym mocny piecem idealnie sie nada do muzyki jaka sluchasz.

W kwesti subbasu proponuje szukac tylko i wylacznie w mocnych 10"calowkach i do drumow w ilosci sztuk dwie + fajny piec w ab klasie.Daruj sobie hertze na suba bo sa lepsze przetworniki.

 

Piece proponuje szukac w uzywkach bo wyjdzie taniej i lepiej.

 

Pozatym zachecam do uzycia "szukaj" bo podobnych tematow bylo cala mase.

 

I to jest dla mnie konkretna odpowiedź.

 

Te Hertze to już dość drogi biznes, ale jeśli pójść w używane piece, to faktycznie chyba wyjdzie na to samo cenowo, a odczucia dźwiękowe o niebo lepsze.

 

Czyli dwa suby po 10". W takim razie jakie? Może carpowery, albo powerbassy jakieś?

 

Jak się przy takiej muzie sprawdzają np. takie Earthquake?

 

http://www.autosound.pl/earthquakedb12-p-1945.html

 

[ Dodano: 2009-05-06, 00:26 ]

Wpadło mi w ręce takie coś :idiota:

 

http://images44.fotosik.pl/119/2003ad92ec8677bfm.jpg

 

Mam jeszcze w piwnicy wzmaka, ale nie miałem kabli i nie chciałem odstawiać już druciarni z podłączaniem i dlatego na razie zamiast jednego głośnika podłączony. (w sumie to niech będzie, że teraz jest tym bardziej druciarnia, ale dobra... na razie gra i jest git).

 

Słuchajcie, takie pytanie mam. Jeśli głośniki mam 4 ohmy i na przykład 90W RMS, to podłączając je pod wzmacniacz (który daje 95W przy 2 ohmach , a 60W przy 4 ohmach) równolegle, to zasili mi on te głośniki i będą wtedy miały tą wartość 95W ze wzmacniacza, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, takie pytanie mam. Jeśli głośniki mam 4 ohmy i na przykład 90W RMS, to podłączając je pod wzmacniacz (który daje 95W przy 2 ohmach , a 60W przy 4 ohmach) równolegle, to zasili mi on te głośniki i będą wtedy miały tą wartość 95W ze wzmacniacza, tak?

 

Jeżeli podłączysz równolegle będziesz miał 2 OHM i wzmacniacz zasili je 95W :wstyd:

 

Czyli dobrze myślisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, takie pytanie mam. Jeśli głośniki mam 4 ohmy i na przykład 90W RMS, to podłączając je pod wzmacniacz (który daje 95W przy 2 ohmach , a 60W przy 4 ohmach) równolegle, to zasili mi on te głośniki i będą wtedy miały tą wartość 95W ze wzmacniacza, tak?

 

Jeżeli podłączysz równolegle będziesz miał 2 OHM i wzmacniacz zasili je 95W :hyhy:

Tak tylko wtedy na pojedynczy głośnik przypadnie po jakieś 47W :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...