Skocz do zawartości

Czy ogarnia ktoś tu PCB?


t00m3q
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,mam projekt PCB , ktory wykonano dla mnie na zlecenie i chce zrobić teraz płytkę metodą termotransferu ale gość przesłał mi plik w kolorze zapisany do pdf i jakieś pliki "Geber" poza nim.

Moje pytanie czy mogę wrzucić do photoshopa albo innego programu zmienić kolory na czerń i biel czy w inny sposób to zrobić?

Rozszerzenia plików, które mam to: 

GBL

GBS

GD1

GG1

EXTREP

GKO

GPB

GPT

GTL

GTO

GTS

REP

RUL

OUTLINE

 

Ktoś coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poka tą płytkę. będziesz drukował na papierze kredowym czy na folii? na folii raczej lepiej wyjdzie. możesz druknąć w skali szarości ale wtedy jasne kolory mogą mieć słabe ścieżki.  będziesz cynował chemicznie? słabe ścieżki można też markerem poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak zrobie w kolorach szarosci to nie drukuje na czarno tylko szaro.. robi to roznice czy nie przy nanoszeniu?

 

 

poka tą płytkę. będziesz drukował na papierze kredowym czy na folii? na folii raczej lepiej wyjdzie. możesz druknąć w skali szarości ale wtedy jasne kolory mogą mieć słabe ścieżki.  będziesz cynował chemicznie? słabe ścieżki można też markerem poprawić.

Na papierze kredowym

 

http://zapodaj.net/efe89d4795a7b.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać wiele zwarć na padach, tak to ma na pewno być? na środku masz ścieżki bardzo blisko siebie, a akurat jest miejsce żeby je inaczej szerzej poprowadzić.  też będzie zwarcie.  papierem kredowym się słabo przenosi, lepiej jest na folii.  a jaszcze jak masz płytkę całą wylaną, to jeszcze ciężej będzie . ja bym powiedział że płytka jest do poprawy: zwarcia na padach, ścieżki za blisko na środku i to wylanie bym sobie odpuścił. 

 

co do koloru, im ciemniej tym lepiej bo więcej toneru przeniesiesz na płytkę i mniej Ci wtedy ścieżki podtrawi. 

jeśli robisz pierwszy raz to od razu zrób sobie kilka wydruków i ze 3-4 płytki, wybierzesz tą co najlepiej wyjdzie

co to wogole ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wpuszczasz plytke z wydrukowanymi ścieżkami na papierze kredowym w laminator u ci ładnie zgrzewa. Ja właśnie zelazkiem robiłem wyszlo kiepsko ale to pierwszy raz nie przylozylem sie na rantach i toner tam sie nie odbil.. Teraz wiem jakie bledy. Jutro zrobię drugie podejście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też od papieru. Ja kupiłem kiedyś na allegro od użytkownika markosik. Muszę powiedzieć że różnica kolosalna w porównaniu do innych które testowałem. Toner przechodzi cały, a papier po chwili moczenia sam odpada. Z temperaturą też trzeba poeksperymentować. Ile czasu prasujesz płytkę? Ja ustawiałem żelazko na 2,5 kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej brakuje w waskich przejsciach miedzy sciezkami musialbym miec mikroskop i mega cienki ten marker heh spokojnie mam kilka arkuszy jeszcze wydrukowanych więc dzis sprobuje kąpiel w occie zamiast samej wody lub wody z płynem (oba warianty testowałem) zobaczymy... heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko pochwalilem całość. Papier odszedl ładnie i wydawalo sie, ze dobrze transfer wyszedl. Jak wyschlo pojawila sie i tak warstwa kredy gdy chcialem usunac opuszkiem toner schodzil co jest oznaką chyba za slabego lub za krotkiego prasowania, a wiec postanowiłem wrzucić jeszcze do octu - nie pomogło, mimo wszystko zostawilem tak i szpilka poprawilem ścieżki dodatkowo kupąłem dzis pisak olejowy i newralgiczne miejsca poprawilem, wytrawilem całość no i wyglada tak sobie.. chyba spróbuje jeszcze z folią. Kwestia papieru jest taka, że mogłem kiepski dostać. Zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...