Skocz do zawartości

2x emphaser t3 12" czy 15" carpower sonic?


wojciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchaj ja nie twierdze ze nie masz wiedzy czy racji ale gdy sonic był w modzie i wszyscy brali je hurtem i nowka kosztowala 500zl każdy kto go miał skarżył sie na dziwne odgłosy tego głośnika Sam go mialem i wielu kolegòw i każdy tego doświadczył I jakoś mieli mase innych subów i nie było takich cyrków i to już nie o to chodzi czy ktos wygrzewal głośniki czy nie to niech autor tematu ma na uwadze te info ze ten glośnik jest na to podatny... Juz lepiej???

 

Nie uważasz że ta cena była trochę podejrzana? Ogólnie cena tego głośnika nowego była coś koło 1200 zł, nawet mam gazetę z jego testem gdzie jego cena to 300 euro. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Właśnie tą informację chciałem uzyskać tym pytaniem
 
Rafał, wiesz że na nowej cewce wygrzewa się na początku klej i izolacja drutu i stąd zapach cewki...?  I że zawieszenie trzeba odpowiednio wypracować (tzw wygrzewanie głośnika) żeby później właśnie nie latał jak szmata...? 
i tu sie mylisz bo najpierw byl spiety w 4 ohm a po jakims czasie dopiero w 1 i dopiero w  palnik :rotfl: troszke wiedzy mam takze luzik :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie temat trochę do ponownego poruszenia. Posiadam już 2 emphasery na początku było ok ale znowu mało ;( Co doradzacie? budżet myślę że +- 1000zł oczywiście szukam w używkach, bo sprzęt konkretniejszy niż nówki, wyższa pólka, większa moc w tej samej cenie. Skrzynia 144netto i to się raczej już nie zmieni bo nie mam bagażnika na nic większego.

Wzmacniacze:
1) RMS: 2x300 4ohm / 2x450 2ohm / 1x900 4ohm
2) RMS: 1x450 4ohm

Czekam na propozycje.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emphasery sa 2x 700w@4ohm?

Przecież potrzebujesz pieca minimum 1,5kw@2ohm, żebyś mógł dopiero zobaczyć co potrafią suby...

2ohm? Przecież one działają w 4ohm.

 

Co do pieców to niestety, ale napędzane są 2 rożnymi i jest spora różnica mocy, wiem że to nie jest zbyt dobre rozwiązanie, ale już niedługo będą 2 takie same, tylko jeszcze nie wiem jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panowie temat trochę do ponownego poruszenia. Posiadam już 2 emphasery na początku było ok ale znowu mało ;( Co doradzacie? budżet myślę że +- 1000zł oczywiście szukam w używkach, bo sprzęt konkretniejszy niż nówki, wyższa pólka, większa moc w tej samej cenie. Skrzynia 144netto i to się raczej już nie zmieni bo nie mam bagażnika na nic większego.

Wzmacniacze:
1) RMS: 2x300 4ohm / 2x450 2ohm / 1x900 4ohm
2) RMS: 1x450 4ohm

Czekam na propozycje.



 

To ja zaproponuję - oceniaj jak grają te suby wtedy, jak będziesz miał czym je pchnąć, bo póki co, to kombinujesz zmianami głośników, napęd cały czas ten sam, i myślisz, że jak zapniesz 2x1,5 kW suby, to będzie lepiej ? Kup piec i patrz co się dzieje, a nie taką druciarnię uskuteczniasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj... Kolega nie jest świadom sposobów łączenia i zasilania subów... 

 

2 głośniki 4ohm łączysz równolegle dzięki czemu całość ma 2ohm... To podłączasz pod piec który te (minimum) 1.5kW w 2ohm jest w stanie oddać (mówimy o rms a nie max)... Żeby te 1.5kW piec mógł dać musisz mu zapewnić prąd... Jakieś 160-180A przy tych powiedzmy 13.8v... Czyli mocny alternator, big 3, dobre kable, dobre akku pod maską i jeszcze jakieś akku buforowe w bagażniku... Jeśli nie jesteś przygotowany do takich zabezpieczeń zaplecza prądowego to nawet nie startuj bo szkoda sprzętu... Już lepiej zrób dobrą skrzynię pod jednego emphasera z tych które masz i daj mu te 0.9kW i lepiej na tym wyjdziesz... 

 

A zasilenie dwóch subów z 2 różnych piecy, między którymi jest tak duża różnica, to już zostawię bez komentarza... Jak chcesz dmuchać to troszkę o tym poczytaj bo to nie wrzucenie do bagażnika "tuby" magnata i pieca blaupunkta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, zupełnie o tym zapomniałem żeby tak połączyć suby, by 1 piec je obsłużył. Nigdy tego nie stosowałem także zapomniałem o tej możliwości, a że takie coś istnieje to oczywiście wiedziałem. Dzięki za rady teraz wszytko jasne :) 
Kable ostatnio dokładałem i obecnie jest 2x21 hollywooda więc powinno być ok tak mi się wydaję. Akku zakupiony nowy w piździerniku,  big3 dawno zrobiona, masy wszystko ładnie pociągnięte wyczyszczone i poizolowane. Jak zakupie już jakiś sensowny piec to dokupię 2 akku do bagaja i powinno być na cacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...