Skocz do zawartości

MIGOMAT jaki polecacie?


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bestera sobie odpusc na dzien dobry.. Placisz za logo a w srodku Chiny :D 1801 to totalna budzetowka.. Cos jak.. DSK Hertza, ba nawet DCX :hyhy:

 

Co konkretnie chcesz pospawac ?? To jest czarna, alu, nierdzewka ?? Jakie to je grube ?? Mysle, ze bede mogl Ci cos zaproponowac i duzo doradzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bester byl polski.. Teraz to jest "amerykanski" Lincoln Electric robiony w Chinach i to jest fest odczuwalne na jakosci.. Ja Ci oczywiscie tez zaproponuje chiniola, ale nie w takiej cenie :P

 

Jak to ma byc zasilane ?? Swiatlo/sila/to i to ?? Chcesz transformator czy inwerter ??

 

Sprawdz to :)

 

euro-spaw.pl

 

To oczywscie nie jest moja pelna oferta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwerter pewno lepszy ale i droższy a napewno lżejszy :P tylko czy nie bardziej awaryjny ??

 

zasilanie napewno podstawowo siła, nad 230 się zastanawiam czy będzie potrzebne

 

nie przekonuje mnie jakoś tylko 4 stopnie regulacji natężenia , żeby się nie okazało że bardzo brakuje takiego np między 2 a 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einhell to tak samo budzet, ale juz za przyzwoita kase.. Ja bym osobiscie nie bral nic wiecej jak 180 - 200 A.. Masz tez lutospawanie i ocynk czy zwykle blachy ?? To ile chcesz miec A jak to ma glownie na sile chodzic ??

 

EDIT:

 

http://eurospaw.iai-shop.com/product-pol-17-MIG-200-3-400V.html

 

Polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie cos z tych trzech.. Do typowej samochodowki nic wiecej Ci nie jest potrzebne..

 

http://eurospaw.iai-shop.com/product-pol-139-PROFI-MIG-180.html Profi 180

 

http://eurospaw.iai-shop.com/product-pol-3-MIG-150P.html 150P

 

http://eurospaw.iai-shop.com/product-pol-138-MIG-175-2-WP.html MIG 175/2 WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obserwuje waszą rozmowę na temat Migomatu.Więc mogę pomóc ponieważ pracuję w przemyslę gzie Migomat mam na co dzień.Pracuje przy produkcji Kotłów CO i tam migomat to poctawa.Uzywamy różnej firmy Migomatów.Esab,Bester,Cloos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz tym migomatem spawać i czy chcesz kupic nowy czy używany.U mnie w firmie są i mocniejsze i słabsze spawacz który spawa piec materiał 5,0 -8,0mm używa migomatu o mocy 500A.Zaś koleś który wykacza piece Co juz na gotowo i ma tam blachę 0,8-2,0mm używa naprzykład ESAB 250A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, idą święta zbieram się w sobie, mam zamiar zakupić sobie jakiś połautomat do spawania. Czy jest tu jakiś spawacz który się trochę zna na tym sprzęcie??

kryteria:

 - 2-3tys zł

 - spawanie zarówno blach samochodowych jak i grubszych elementów

 - miedziane uzwojenie, podobno lepsze :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się znam... Za takie pieniądze tylko chińczyk. Podaj jaki maksymalny prąd będziesz potrzebował. Jeśli zamierzasz na ty pracować zarobkowo zobacz np etap 320 (może troche przekroczyć budżet, jednak znam urządzenie i jest ok). U nas w ośrodku szkoleniowym używamy urządzeń EWM.

Nie potrzebujesz uprawnień? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi zaocznymi może być trochę problematycznie ale dałoby się załatwić. egzamin trwa z reguły 2-3h, pozostałe formalności już można załatwić poprzez telefon/maila. z mińska do opola nie jest aż tak daleko, i można się umówić na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...