Skocz do zawartości

Jednostka sterujaca wzmacniacza bużet 400zł usb aux rca


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytam forum od 2 dni ale jest malo porad dotyczacych radia do 400 zl pod wzmacniacz. Obecnie posiadam radio Sony CDX-MP40(ma on plastikowy dzwiek, prawie wogole stereofoni) dodatkowo skonczyl sie w nim laser wiec pora wymienic go na cos nowszego.

 

Wymagania:

-mozliwie najlepsza jakosc muzyki jako jednostka sterujaca

-Do 400 zl

-Z usb i aux in (bez zadnych interfejsow !)

-rca najlepiej x4

 

Co posiadam:

Jako wzmacniacz robi Axton Impact C500x4 (fronty dostaja ok 56 rms a sub pod mostkiem 150 rms). Wiem, ze to zadna rewelacja ale ladnie konstoluje na przodzie PowerBassy S-6C i suba na mds08. Drzwi wygluszone dekarka.

 

Co i jak slucham:

Jezdzac po Rzeszowie slucham glownie radia( tu chcialbym aby odbieralo jak najlepiej). Raz na 2 tygodnie jezdze w dalesze trasy i radio sie poprostu nudzi wiec sluchalbym mp3/ACC 320 kbps z usb. Od czasu do czasu oryginalna ulubiona plytke cd. DOdatkowo na postojach lubie poogladac cos z gps-a wiec aux in wymagane. Rodzaj muzyki to rock, house...

 

Propozycje:

Na aledrogo cos co odpowiadaloby moim wymaganiom to CLARION DB 288 RUSB,PIONEER DEH-2100UB(jedna para rca) JVC KD-G 442(jedna para rca) lub Kenwood KDC-W4044(jedna para rca).

 

Wyczytalem, iz najlepsze radia robi Alpine ale w moim budzecie nie moge znalesc nic co by spelnialo wymagania. Prawdopodobnie wszystkie radia z tego przedzialu beda graly podobnie ale prosilbym o wybór tego ktory bedzie spelnial najlepiej moje wymagania. W gre wchodza rowniez uzywane radia i moge poczekac troche na jakas okazje tylko prosilbym o nakierowanie mnie na cos konkretnego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledzy za szybka odpowiedz. Temat na elektrodzie czytalem ale tam tylko mowa o JVC i nie ma zadnego porownania z konkurencja. Tez coraz bardziej sklaniam sie ku Clarionie ale te wystajace przewody rca a nie zamontowane na stale troche mnie odstraszaja. Czy DB288RUSB to serio najnowsza seria na 2009 rok ? Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam CLARION DXZ388RUSB za 400zł nic lepszego nie bedzie bo moze dzwiek lepszy by sie osiagnelo z jakijs alpinki seri cda 7.... ale tam zapomnij o usb

 

[ Dodano: 2009-05-01, 10:49 ]

Niech cie nie przerazaja kable mam clarka zadnych problemow z tym nie ma tego clariona db288 w rozwazaniach zamien na 388 ( bardzo wiele ustawien dzwieku )

 

# RADIOODTWARZACZ CD/USB/MP3/WMA/AAC ZE STEROWANIEM CeNET

# Zdejmowany panel

# Pokrętło sterowania głośnością

# Białe podświetlenie klawiszy i wyświetlacza LCD

# Niebieskie podświetlenie panelu

# Wbudowany wzmacniacz 4 x 50W z funkcją Amp Canceller

# Z-Enhancer

# Magna BASS EX

# Filtr LPF dla RCA (50Hz,80Hz,120Hz,Through)

# Filtr HPF dla głośników (120Hz)

# 6-kanałowe 2V wyjście RCA

# Przednie wejście AUX - mini jack z regulacją czułości

# Tuner RDS / PTY z pamięcią 18FM + 6MW/LW

# Odtwarzanie CD-R / CD-RW / MP3 / WMA / AAC; ID3-Tag; CD-Text

# Wejście USB - MP3 / WMA / AAC; ID-3 tag

# Bezpośrednie sterowanie iPod’em przez USB

# Współpraca z fabrycznym sterowaniem z kierownicy

# CeNET: DCZ628, Bluetooth BLT583 (obsługa telefonu z radia)

# Dołączony pilot zdalnego sterowania

 

 

 

wszystko co zapragniesz i co mozliwe jest w tej cenie i nawet pilocik w zestawie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem i ten model na aukcjach ale jedyna roznica w wygladzie to dodatkowe 2 przyciski przy galce volume oraz pilot w zestawie. Co do rca mam na stale w starym soniaku i serio jest to uciazliwe przy montazu aczkolwiek wydaje sie bardziej "na lata":/

 

"możliwością personalizacji ustawień dzięki technologii Z-Enhancer"- czyli jest to regulator graficzny barwy dzwieku ?

 

Mam pytanie co do usb. Czy w 388 jest mozliwosc wyszukiwania danej mp3 po tytule?

Czy testowal ktos na tych radiach wieksze pendki niz 2 Gb ?

 

Jak to jest z tymi oznaczeniami. Jak poznajecie ze np 388 to wyzsza polka od 288 ? Czy cena to jedyny wyznacznik(pewnie tez odpowiednie wyposażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza cyfra to polka :D Niby pierwsza cyfra oznacza polke ale sa wyjatki przynajmniej mi sie tak wydaje ze seia 6 jest nizsza niz 5 ale to moje spostrzezenie. Z-Enhancer no tez mam u siebie ale nie korzystam z takich ulepszaczy u mnie gra wszystko na flat tylko wyregulowane jest filtrami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DXZ388RUSB. Polecam. Na jakość dźwięku nie moge powiedzieć złego słowa, zresztą przy reszcie mojego sprzętu i tak bym nie usłyszał różnicy, żebym nie wiem jakie radio miał. Ustawień ma sporo, obsługa raczej średnia, ale nie sprawia problemów. Dla mnie sporym plusem jest stonowany wygląd, nie ma jarmarcznych kolorków i nie rzuca się w oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać, że jeśli są 4 komplety RCA w radyjku do tego np. kabel sterujący magistrali ce-net, antenowy i do tego jeszcze jeżeli pokusi kogoś o zmianę kabli głośnikowych na nowe grubsze; jest problem z ułożeniem radia do końca, proszę to wziąć pod uwagę przed zakupem systemu w jaki się wchodzi bo ja miałem z tym nie mały kłopot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez coraz bardziej sklaniam sie ku Clarionie ale te wystajace przewody rca a nie zamontowane na stale troche mnie odstraszaja.

 

Łatwiej jest montować radio. Nie każde auto ma tyle miejsca za radiem, by się zmieściły powiedzmy 4 długie końcówki RCA. A jak są kable, można giąć jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajmy ,że to radio za 400zł i o "jakości dźwięku" nie ma zbytnio się co rozpisywać.

 

Dla zakładającego temat > idź do MM, Saturna i pobaw się klockami ... wybierz najfajniejsze dla Ciebie wzrokowo, bo w aucie zagrają podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc.

 

Ja mam DXZ388RUSB
Kolego.

Czy w 388 jest mozliwosc wyszukiwania danej mp3 po tytule?Czy pendek powyzej 2 gb pojdzie ?

 

 

Panowie pamiętajmy ,że to radio za 400zł i o "jakości dźwięku" nie ma zbytnio się co rozpisywać.

Rozumiem, ze to jest to srednia polka aczkolwiek mam nadzieje ze zagra lepiej od mojego starego soniaka ?

 

Bylem dzisiaj w Media Ekspert bo w moim miescie nie ma MM i Saturna i tam do dyspozycji mieli 10 radi z czego zadnego clariona. Sprzedawca odradzal mi Clariona i za to proponowal PIONEER DEH- 2100 ale cena 499 a na allegro 375 zł. Mysle, ze nie mial nic innego ciekawego w tej cenie do zaproponowania dlatego odradzal mi clariona.

W poniedzialek pojade do Rzeszowa i cos w MM wybiore moze bedzie nawet mozliwosc odsluchu. Dalej odstaje przy DXZ388RUSB. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupilem DXZ388RUSB na allegro(w srode powinienem go juz testowac:D). W MM mieli zdecydowanie drozej i gwaracja 12 miesiecy (z allegro 24 producenta).

 

Tak sie zastanawiam co w moim zestawie jest najslabszym ogniwem. Czytam na forum o waszym zdaniu na temat Axton Impact C500x4. Z tego co znalazlem jest to dobry wzmacniacz na poczatek. Znalazlem tez pare zdjec z popalonymi tranzystorami i przetwornica. Przy kompletowaniu sprzetu raczej staralem sie mocowo aby wszystko wspolgralo, dodatkowo axton ma dobry wspolczynnik tlumienia co powinno pomoc w napedzaniu mds08. Czy przy sluchaniu dosyc glownlo (wzmak ustawiony w 80 %, na radiu powiedzmy 60%) wzmacniacz nie bedzie za bardzo obciazony ? Co myslicie na temat mojego obecnego zestawu z clarionem i co w nastepnej kolejnosci do wymiany aby poprawic jakosc ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM mieli zdecydowanie drozej i gwaracja 12 miesiecy (z allegro 24 producenta).

 

Hehe powiadasz masz gwarancję 24 miesiące .... tak ale w europie ... Polska się nie zalicza do niej i nie naprawią Ci radyjka, a Ty możesz potem podac sprzedawcę do sądu, ba o ile jeszcze będzie miał firmę :D , Jednak nie martw się dzisiejszy sprzęt rzadko się psuje... podczas trwania gwarancji :D . To że natomiast było drożej wynika z tego , że koleś (Twój sprzedawca) nie zapłacił pewnie multum opłat "niezbędnych" w oficjalnym imporcie do Polski i stąd różnica cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...