Skocz do zawartości

Różne sploty żyłek w kablach zasilających?


greg-si
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam takie pytanko. Jakie macie sploty żył w kablach zasilających?

Na ogół pewnie spotykacie się z takim splotem:

http://strefacaraudio.pl/forum/files/1_103.jpg

 

ja do dziś też z takim splotem się spotykałem. Lecz zacząłem zmieniać okablowanie przy jednym z pieców. Odkręciłem kable wyjąłem z plastikowej rurki a tu:

http://strefacaraudio.pl/forum/files/2_131.jpg

http://strefacaraudio.pl/forum/files/3_151.jpg

 

Dość dziwny splot żyłek. Stąd moje pytanie właśnie jakie Wy macie u siebie. Oba kable przeznaczone do CA.

Może też ktoś obeznany mi wytłumaczy czym różni się jeden splot od drugiego. Oprócz wyglądu rzecz jasna. Choć mi się wydaje że niczym ale mylić się mogę.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grimskullcrushe, nie chce mi się rozcinać drugiego kabla. Masz rację to wygląda jak ekran bo w środku są standardowe zakręcane jak na pierwszym zdjęciu

 

mlody1921, producent podaje że jest to czysta miedź. Jak jest w rzeczywistości to niestety nie wiem. Zdjęcie jest niewyraźne bo robione w ciemnicy przy dość długim naświetlaniu i każdy promyk światła się rozchodzi.

 

Pierwszy kabelek jest Dietz`a a drugi Caliber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dietz w zestawach daje CCA a nie ofc. Też się na tym przejechałem. Sam fakt mnie dziwił czemu sprzedaje się zestaw kabli 50 mm za 189 zł jak jeden metr kosztuje 40 zł to wyszlo by że za same kable trzeba było by zapłacić 220 zł do tego oprawki rca konektory i bezpiecznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noname, ten Caliber który mam to 10mm2

w porównaniu do Stingera 8mm2 to pracuje troszkę lepiej Caliber. Jest bardziej elastyczny choć jak wiadomo przy tym przekroju różnica jest subtelna.

Ten kabelek Caliber użyłem do połączenia między przetwornicą a końcówką mocy na długości ok 10cm.

 

Miałem nieraz zasilające dietza i faktycznie jakby z alu były mieszane

Być może. Nie mam pojęcia.

 

Bo dietz w zestawach daje CCA a nie ofc.

Ja kupiłem rolkę 50mm2 a nie jakiś zestaw. Wszystko miałem i tylko brakowało mi zasilającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to jakoś bezpośrednio i znacząco nie wpływa na jakość dźwięku lub inne cele jakie ma nadane taki przewód.

Po splocie można stwierdzić że kable nr 2 jest wytrzymalszy na deformację, ale z drugiej strony kto będzie się z tym siłował :padam:

 

Możliwe że przy zarabianiu takich kabli mogą być różnice, ale niestety nie zarabiałem i nie miałem pod lutownicą kabla nr2, więc nic konkretnego nie powiem.

 

Jeszcze można te dwa przewody porównać pod aspektem właściwości fizyczny a konkretnie o układzie poszczególnych żył w nich, ale tutaj potrzeba kogoś obeznanego na tym gruncie. Myślę że tutaj mogą być różnice, ale nie wydaje mi się żeby były one jakieś znaczące.

 

A od siebie dodam że kabel nr 2 lepiej wygląda (chodzi i tak wole je mieć w peszlach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przy zarabianiu takich kabli mogą być różnice, ale niestety nie zarabiałem i nie miałem pod lutownicą kabla nr2, więc nic konkretnego nie powiem.

Zarabiają się normalnie. Ten splot zewnętrzny po ściągnięciu izolacji robi się dłuższy od reszty bo jak wspomniałem w środku jest normalny splot jak na zdjęciu pierwszym.

 

Jeszcze można te dwa przewody porównać pod aspektem właściwości fizyczny a konkretnie o układzie poszczególnych żył w nich, ale tutaj potrzeba kogoś obeznanego na tym gruncie. Myślę że tutaj mogą być różnice, ale nie wydaje mi się żeby były one jakieś znaczące.

Po to właśnie założyłem ten temat :padam:

 

A od siebie dodam że kabel nr 2 lepiej wygląda :) (chodzi i tak wole je mieć w peszlach)

Dokładnie tak. Lepiej wyglądają ale i tak poszły w plecionki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...