Skocz do zawartości

Co po r4100a?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam wzmacniacz rodek r4100a. Pędzi on zestaw dls r6.2 w dwóch mostkach. Wzmacniacz jest nawet ok ale chciałbym go zmienić na coś lepszego. Myślałem o dls a4 w takiej samej konfiguracji lub a3 ale może macie coś lepszego do zaproponowania. Słucham głównie muzyki klubowej i rocka. Szukam czegoś raczej energicznego i funowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy, gorszy, to pojęcie względne. Nie znam tego DLS A4 wcale, słyszałem a7 i a5. Moje odczucie, to ciepłe granie, dół jak dla mnie trochę tłusty i trochę ciągnący się. Podałem PP, bo to bdb wzmacniacz właśnie pod taką muzykę, jaką podałeś. Bardzo mocny, żywiołowy, zwarty na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do zasilenia tylko ten przód z tego co napisałeś, więc 2 kanały z serii Power, lub Punch, np. 360a2. Jest tego sporo, choć nie koncentrował bym się na RF tylko, gdyż równie dobrze można kupić Soundstream Rubicon np. 502. Wzmacniaczy jest bardzo dużo. Najprościej, było by dać na giełdzie ogłoszenie, poczekać na propozycje, a następnie zweryfikować w temacie i dokonać wyboru, choć wiadomo, już widać, że będzie to wybór dokonany bardziej przez innych :) Komfortem jest móc wpiąć i odsłuchać, ale nie zawsze tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony zdać się na wasze doświadczenie. Cała wiedza o car audio pochodzi z tego forum i jeszcze się nie zawiodłem. Może duzo nie pisze ale dużo czytam. Mieszkam koło Kielc i niestety nie słyszałem o żadnym spocie w okolicy. Kupię jakiś wzmacniacz a jak mi się nie spodoba to sprzedam i kupię inny. Rodek był często polecany i nie zawiodłem się, w porównaniu do fabryki to niebo a ziemia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodek dosyć długo grał na pojedynczych kanałach, później wpadłem na pomysł żeby go spiąć w dwa mostki i było sporo lepiej. Dlatego wolałbym więcej mocy niż teoretycznie mogą odebrać głośniki. Nie wiecie co się dzieje z użytkownikiem nakamachi? Jeszcze w sierpniu umówiliśmy się na przeróbkę fabrycznego radia i od tamtej pory się nie odzywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc stałem się szczęśliwym posiadaczem DCX 1000.4. I stety albo niestety wszystkie informacje się potwierdziły. Kick jest nieziemski i to jest to czego szukałem, góra dość fajna i szczegółowa ale przy większych głośnościach krew z uszu. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak biamp. Tylko teraz co na tweeterki? Często polecany jest audison vr ale jest może jeszcze coś wartego uwagi? Jakiś sony xm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...