Skocz do zawartości

spadek napiecia na wzmacniaczu


wojciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mój problem polega na spadku napięcia. Opisze wszystko krok po kroku.
Pod wzmaka mam podpięty sub cadence (450rms) spięty w 2ohm. Na piecu wyjście na suba 440rms (mchammer). Wszystko ze sobą gra 2 dni. Wczoraj głośnik podpięty był na szybko na 1 cewkę, dziś wszystko spiąłem w 2 ohm i trochę czasu pograło tak jak powinno. Później pojawił się problem polegający na tym, że przy poogłaszaniu napięcie spada z 14 na 6v na wzmacniaczu. Radio muszę przyciszyć na 2, wyłączyć i włączyć, napięcie wtedy wynosi 14v. Przy podgłaszaniu napięcie znowu spada na 6v. Czasami wszystko złapie i jest ok na jakiś czas. Czasami radio podkręcę na 4 i już jest spadek, a czasami dopiero na 16 (max). Aby wszystko wróciło do normy muszę wyłączać i włączać radio, raz załapie i trochę pogra a 2gi raz pogra parę sek i już koniec. Na kondesatorze napięcie się trzyma. (poj. 1.2F  13v-15v)

CO ZROBIŁEM:
1) naładowałem akumulator i przez parę minut było ok. Ładowanie powtarzałem 2 albo 3 razy i na parę minut było dobrze.
2) dołożyłem 2gi aku w bagażnik, nic nie dało.
3) podmieniłem akumulator ze znajomym i też nic nie pomogło.
4) podłączyłem inne radio i też nic.
5) posprawdzałem kabel zasilający, sygnałowy oraz remote.

6) pociągnąłem dodatkowy kabel od altka do aku.

SPRZĘT:
głośnik cadence s1w12-d2 450rms
piec mchammer mystic 5.1 
kable hollywood 21mm

Prawdopodobnie piec obsługuje 2ohmy, bo nie grałby początkowo dobrze, a pomimo tego, gdy spiąłem go na 4 to i tak ten problem się pojawił. 
Gdzie szukać usterki? Rozkręcić wzmacniacz i polutować styki do których mam dostęp? W poprzednim wzmacniaczu taka operacja mi pomogła gdy nie chodził prawidłowo.
Nie mam pojęcia i siły gdzie dalej szukać wiec proszę o pomoc was :) Dodam jeszcze, że wcześniej pod piec był podpięty JL 10" (200rms) tylko że był rozkręcony prawie na połowę, bo wzmacniacz nim już rzucał i nie wytrzymałby więcej mocy. Wtedy wszystko było ok, więc piec raczej ok ale nie wiem. Temperatura pieca 10-30 stopni, tak pokazuje potencjometr.
Proszę o pomoc Panowie :)



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


cadence s1w12-d2

 

Jak zrobiłeś to >

 

 

 


sub cadence (450rms) spięty w 2ohm

 

Następnie >

 

 


Wczoraj głośnik podpięty był na szybko na 1 cewkę

 

Czyli podpiąłeś 2ohmy pod wzmacniacz , który chyba* nie "obsługuje" takiej impedancji ?  Wiesz normalny wzmacniacz przeszedłby w Protect ale to cudo ...kto go tam wie? Może coś upaliłeś ... przez własny brak wiedzy!

 

 

O tu własnie też to pokazujesz > 

 

 


Dodam jeszcze, że wcześniej pod piec był podpięty JL 10" (200rms) tylko że był rozkręcony prawie na połowę, bo wzmacniacz nim już rzucał i nie wytrzymałby więcej mocy.

 

 

Wywal ten wzmacniacz , kup normalnej firmy (poczytaj forum ...zacznij od FAQ Nazara!) , a najlepiej udaj się do kogoś z okolicy kto "ogarnia temat" i niech on pomoże Ci bezpiecznie ustawić system .

 

 

 

*nawet nie wspominają w materiałach przy podawaniu mocy  mariolia vel mchamer dla jakiej impedancji ją podają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniejszy wzmak miał 250rms i sub tak samo i dawało rade. Teraz jak podpiąłem obecny zestaw to kabel od masy się utlenił

 

Nie, po prostu masz pewnie jakąś druciarnię a nie instalacje...

 

 

Oby tylko kiedyś auto nie stanęło w płomieniach...

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie popaliło i nic nie popadało, po prostu jak kładłem kable 2 lata temu to miało prawo się utlenić jak nic nie ruszałem, wszystko się poluzowało przez ten okres i to dlatego.

Chyba zartujesz....3 lata jak Spaware polozylem I ani nic sie nie utlenilo ani nic sie nie poluzowalo....wiec ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie spawalnicze lepsze od hollywoodowskich :D. Mam nadzieje że potrzyma tym razem dłużej bo wywierciłem nową dziurę i wiadomo, przeszlifowałem do gołej blachy i skręciłem na srubę m18 to teraz musi solidnie trzymać. Dodatkowo kabel masowy 35mm żeby konkretnie przewodził bo obecnie cały zestaw 1000rms. Wcześniej nie było problemów jak ca było o połowę słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...