Skocz do zawartości

Suby do auta na stx'ach


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam sie was w ten sposob czy sub na stx np. GDN-30-100-4-SC bylby ciekawa alternatywa dla magnata xpress ?

Oczywiscie ze skrzynka. bylby troche tanszy okolo 150zł. Patrze na to z tej strony ze wielu ludzi nie ma chajsu na cos drogiego i wola kupic tube albo maja slabego wzmaka ze 150wat w mosku + brak sianka to wlasciwie tylko pozostaje magnat dla takiego czlowieka.

 

Czy z jakosci takiego suba mozna byc zadowolonym , a moze mozna byc bardziej zadowolonym niz z magnata?

 

Drugi motyw czy uzywajac w samochodzie GDN-42-450-4-SC mozna sie spodziewac dobrej rozpierduchy dajac mu powiedzmy okolo 500 - 600 wat. Czy gdyby taki sub kosztowal okolo 300zł ze skrzynka czy mozna by sie spodziewac zainteresowania

 

Zadam pytanie w taki sposob czy jezeli zalezalo by wam na cisnieniu i poteznym zejsciu a mieli do wydania powiedzmy 500zł to czy z nowek znajdziecie cos co przebije tego STX ?

 

 

Licze na liczny odzew userow chce poznac jak najwiecej opini.

 

Tu chodzi wlasciwie o gotowy produkt nowy sub w skrzyni z gwarancja + mozliwosc w opcji z nowym wzmakiem 180wat w mostku zaznaczam ze nie chinczykiem :) Za 370zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi motyw czy uzywajac w samochodzie GDN-42-450-4-SC mozna sie spodziewac dobrej rozpierduchy dajac mu powiedzmy okolo 500 - 600 wat. Czy gdyby taki sub kosztowal okolo 300zł ze skrzynka czy mozna by sie spodziewac zainteresowania

 

500-600W chyba snisz,one sie rozpadaja przy 300-400W w dodatku klepia karkasem o podbiegunik,rozklajaja sie zawieszenia i odpadaja lice i takie tam.Glosnik ma mocno kiepskie zjescie i koniecznie trzeba go ciac subsonikiem zeby za duzo nie klepal i sie karkas nie rozpadl.IMO wybitnie nie nadaje sie do caraudio a na podobnym poziomie a nawet lepiej (jesli chodzi o zadyme) od niego zagrala yakuza 12" majac duzo lepsze zejscie z tym samym zasilaniem.Pomijam juz to ze to glosniki do ha i nie sa zabezpieczone przed wilgocia konkretnie membramy.

 

To samo jesli chodzi o wytrzymalosc tyczy sie 30-100sc i jego przydatnosci do ca.

 

Aha zeby bylo jasne mialem okazje testowac i naprawiac(juz po testach) wszystkie wymienione wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Kiedyś miałem Magnata Xpressa w samochodzie pod wzmakiem Carpower 602...

Grało to... Poprostu grało... Jako że mam sedana to postanowiłem to zmienić...

Magnat i Carpower został sprzedany...

Początkowo nie miało już być subwooferów w samochodzie...

Kilka tygodni przed tym zrobiłem suba do domu na głośniku STX 32-300-4-SC pod wzmakiem 300W RMS (podobno)...

Po remoncie w domu STX wylądował w samochodzie...

Ogólnie w planach był zakup JBL 1204 i docelowo pod niego została zrobiona skrzynka closed ok 40 litrów... I właśnie w taką skrzynke trafił ten STX i pod wzmakiem ok 200W RMS...

I powiem sczerze że jak na ten głośnik to dawał rade... Basu było dość sporo a na niektórych piosenkach (czarna nuta) było dobre zejście że lusterko drżało :)

Mimo że była to za mała skrzynka i closed (pod ten głośnik zaleca sie skrzynke ok 55l BR)

Obecnie mam Lanzarka i tego STXa mógłbym sprzedać jakby ktoś chciał :hyhy:

Ten STX był acałą zime w samochodzie i mimo wilgoci nic sie z nim nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem wam ze pytam bo chcialkem sie zajac budowa budzetowych subow w ramach swojej ogolno handlowej firmy narazie firma sie zajmuje sprzedaza sezonowa teraz okulary przeciwslonecznych al;e chcialbym zapelnic luke w subach budzetowych oferujac jak najwiecej jakosci i mocy za niska cene tylko wlasnie szukam glosnikow na bazie ktorych te suby maja byc robione ,

 

 

Zastanawialem sie nad kwestia wlasnie takich duzych 42cm subow za cene ze skrzynka za okolo 300zł ale IGE uznal ze yakuza 12 potrafi takiego przebic audaxy sa troche za drogie chyba ze dobralbym sie bezposrednio do dystrybutora badz producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156, lepszym kandydatem był by tonsil :)

 

stx-a ige, określił dość dosadnie chodź obecnie mają jeden fajny głośniczek który nie przypomina jakościowo stx.

Mowa o 18-130-AKX. Obecnie trochę go katuje i testuje jak gdzie się spisuje w 3way, 2way i w furtkach w samochodzie był. Koniecznością jest tweeter który można nisko przyciąć bo wooferek ma raczej charakterystykę ukierunkowaną na dolne rejestry pasma :hyhy:

 

Z tonsila mam na myśli np: model 20/80 (dać 3 sztuki i może być ciekawie) lub wersja 30/120 z zeusów dość dobry głośnik, ale pokazuje on pazur dopiero jak da się mu 2x znamionową :hyhy: Głośniki trochę pognębiłem w domu w samochodzie nie miałem okazji ich sprawdzić, ale myślę że przy dobrym wzmaku i dobrze zestrojonej budzie może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słów tonsil i tandeta raczej nie spotyka się obok siebie :?::D

osobiście miałem już troche tonsili, sporo nadal mam, naprawiałem ich już troszkę i jeszcze nigdy dzwiękiem tonsila nie byłem zawiedziony :) nadają się do Ca , ale jak ktoś szuka suba który uzupełni pasmo, a nie jak chce giąć blachy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...