Skocz do zawartości

Pioneer GM X-944 a GM X-924


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

posiadam ten pierwszy, niestety mało o nim w sieci a z czystej ciekawości poznałbym ewentualne różnice pomiędzy nim a starszym bratem - tak wychwalanym pod niebiosa ;)

Jakieś konkretne zmiany w obu konstrukcjach ? Ktoś miał okazję porównać oba ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś przyszedł x924 stan idealny niemalże, trafiło się, sprawia wrażenie solidnie wykonanego, dziwi mnie fakt tylko, że made in mexico:/ one były robione w Meksyku?? Jak brzmi, okaże sie dziś albo jutro. Również w necie nie mogłem znaleźć wiele na temat tych wzmaków, niewielkie wzmianki na stronach angielskojęzycznych jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

944 w ręku nie miałem. Sam się kiedyś zastanawiałem czym się różnią bo bebechy 944 wyglądają dość solidnie.

Z różnych opinii mniej lub bardziej prawdziwych to reprezentują inne granie, na niekorzyść 944. Z tym, że opinia zasłyszana i nie weryfikowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ampguts są zdjęcia gmx942 (dwukanałowy bliźniak twojego wzmacniacza ) i gmx922(dwukanałowy bliźniak 924). Zerknij na same bebechy i sobie porównaj, mniej więcej będziesz wiedział czemu 924 jest "wychwalany pod niebiosa" ;). 942 wygląda przy 922 biednie... prawdopodobnie przy jego projektowaniu dużo do powiedzenia miał dział finansowy pionka, cięcie kosztów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiceq skoro porównujesz tak wzmaki to porównaj nakamichi serii PA do jakiś innych wzmaków o podobnej mocy to też będą Ci blado wypadać. z tego co mi wiadomo to 944 to klasa A a 924 to klasa AB ale mogę się mylić ;)

Szczerze mówiąc nie wypowiadam się do póki nie posłucham. W wielu wzmacniaczach nakamichi maczał palce Zed Audio, nie wiem czy akurat w tych o których mówisz ale to samo w sobie pozwala coś powiedzieć o jakości tych piecy ;) 924 czyli ten starszy, ma napisane na obudowie Class A ale czy pracuje w klasie A tego nie wiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno pracuje w klasie A tylko do pewnego pułapu mocy (bardzo małego) albo tylko przedwzmacniacz pracuje w klasie A, ale tutaj musiałby potwierdzić ktoś kto zna budowę tego wzmacniacza

 

generalnie myślę,że nie ma co się skupiać nas klasach tylko na brzmieniu :)

 

mam 2 x 922 i 1 x 924, konstrukcje bardzo solidne, niestety już coraz ciężej je kupić i odkąd są zachwalane m.in. na strefie ceny poszły sporo w górę :) w zasadzie kilkukrotnie... kilka lat temu 200 PLN na alle... nie było komu zapłacić

 

brzmieniowo bardzo mi odpowiada :) nie planuję prędko zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


z tego co mi wiadomo to 944 to klasa A a 924 to klasa AB ale mogę się mylić ;)

 

Nie moze, a napewno sie mylisz, przynajmniej co do 924 - mam go przed soba i jest wygrawerowane na obudowie klasa A, ogólnie widac , że nie oszczedzali na materiałach, na chwile go podłączyłem, więc za wiele powiedziec nie mogę, lecz sa tu osoby, które uzytkują i sie wypowiedzą, j narazie nie oceniam jego brzmienia, ale zrobił na mnie dobre wrazenie estetyczne z zewnatrz.  Wyjmowałem mojego cruncha podobnych gabarytów to ważył o połowe mniej od tego pionka, jak widac, teraz rządzą księgowi a nie inżynierowie...niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lukasz, nie nabijaj postow, bo i nie masz racji, nic nie wnosisz

Myslałem , że od pouczania są moderatorzy, ale cóz, chyba sie myliłem, na marginesie, nie  wydaje mi sie, że nic zupełnie nie wniosłem, wiedzy nie mam pewnie dużej, ale opisuje to co widze i jakies tam swoje wrażenia odnosnie jednego z produktów. Czy zatem post był zupełnie nie na temat, otóz nie. Zwracasz uwagę w tonie nieco wzniosłym, a równiez robisz OT. Do autora postu -  przepraszam, jesli odczytał to jako zupełne OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz porownanie dwoch modeli z tematu? Co wniosles? Jak wyglada, ile wazy, ze wydaje Ci sie, ze ma solidne elementy? No co wniosles? Czytac tez nie czytasz ze zrozumieniem, bo ja z miejsca napisalem, ze OT robie, a Ty nie. Nie masz wiedzy, bo przeczytales A Class na obudowie, ale nawet nie wiesz czego to dotyczy, Mam GM-X 922 i tez mam taki napis, ale wiem chociaz, czego dotyczy. Gdybys chociaz odsluchal, a nie " stan wizualny idealny". Moj ostatni post w temacie, masz cos jeszcze do powiedzenia, to mozesz wystosowac PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


niestety już coraz ciężej je kupić i odkąd są zachwalane m.in. na strefie ceny poszły sporo w górę w zasadzie kilkukrotnie... kilka lat temu 200 PLN na alle... nie było komu zapłacić

spokojnie :)

to normalne 

z moda jest tak, ze przemija

 

to samo jest teraz z hifonami

ale w nie warto zainwestowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie

to normalne

z moda jest tak, ze przemija

 

to samo jest teraz z hifonami

ale w nie warto zainwestowac

 

Tak, ale jezeli ktos sprzedawal za takie grosze kiedys Keny Ps, Pionki, to chyba nie byl swiadomy co sprzedaje i ile kosztowaly te wzmacniacze... A te biale hifony? Pies z kulawa noga sie nimi nie interesowal jak chodzily po 100 pln, a teraz? Szukam olda made in usa i co, propozycje bialych cudnych hifonow, mala 4 kanalowka za 1100! ( ten to byl hardcorowiec, nie bede wspominal za ile ostatecznie stalo to cudo na gieldzie...) dwu kanalowka wielkosci 2 paczek papierosow za jedyne pincet... Moda? Sa wzmacniacze, na ktore moda jest od kad ludzie posmakowali, ze sa dobrej jakosci i cena na nie sie uksztaltowala, a niektore och i ach, tylko daj ogloszenie w dziale kupie, to tam nie ma uksztaltowanch cen, a raczej wolna amerykanka. :) Jak szukam Pionka, Kenia, jakiegos RFa, to wiem na ile trzeba sie szykowac, a tutaj, kto to wie, moze 100, a moze 1100 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie :)

to normalne 

z moda jest tak, ze przemija

 

to samo jest teraz z hifonami

ale w nie warto zainwestowac 

juz widać, że przemija powoli :) ceny delikatnie poszły w dół ..

 

mi się ostatnio udało kupić 924 za jakieś 60 eur z wliczoną dostawa do domu, mniej więcej takie pieniądze powinien kosztować ten wzmak na rynku wtórnym - moim zdaniem 

 

dlaczego Twoim zdaniem w hifona warto a w pionka nie warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


60 eur z wliczoną dostawa do domu

Jestem w stanie tyle zapłacić, żeby tylko się przekonać co on wart. Ktoś chętny na sprzedaż ? :rotfl:

Kacpinio - jak tylko dojdę do porozumienia z moim radiem ( ogarnę w nim aktywkę ) to dam znać. Spróbujemy coś niecoś podmienić i ocenić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...