Skocz do zawartości

2x Alphard magnum M15 vs. 4x STX 10 do SPLa


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przykładu mogę podać vibe, slick 15 cewka 2.5" drut bodajże 0.4 w 4 warstwach a black air 15 też 2.5" drut 0.35 w 2 warstwach a przyjmie więcej.

 

Wytłumacz Ty mi kto albo inny uczony, jak możliwe jest ze mniej uzwojenia o mniejszej średnicy może przyjąc wiecej (ale czego więcej, wiecej powietrza czy wiecej masła)

Przestudiuj tabelkę i jaki drut ile przyjmie A

post-12709-0-60328800-1444240563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówił, że mniej uzwojenia? Właśnie tu jest różnica, slick ma wysokość uzwojenia powiedzmy 30mm a black air 50mm... 


Zaraz będzie Meksyk za ot... 

 

Jak chcesz dmuchać to zwracaj uwagę na x max i wysokość uzwojenia, 15" będą wolniejsze od 10 ale napewno zrobią więcej dymu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciekawa opcja, właśnie mi przyszedł do głowy szatański pomysł wsadzenia 4 takich m15 do drugiego auta i sprawdzenie czy da się tym hairtricka zrobić :D kasa nie duża a i piecowni nie wiadomo jakiej nie trzeba do tego stawiać a blachy powinny fajnie w ruch pójść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


to co to za auto ze zmiescisz 4x15"?

 

Zmieszczę nawet 6 szt bez specjalnego wysiłku ;) Dodge Caravan mieści dużo :D Jedna 15" wchodzi bez ruszania siedzeń, 4 sztuki spokojnie wejdą po wyjęciu trzeciego rzędu i każdy może spokojnie po 120L dostać dla siebie :P Jak by się uprzeć to po wyjęciu drugiego rzędu nawet 8 by weszło ale tyle w zabawę nie będę inwestować a i miejsce na fotelik musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testował ktoś już te 4x15? :D Od siebie mogę dodać tylko, że Magnumy to bardzo dobra opcja dla kogoś,kto niskim kosztem chce osiągnąć dobrą "pompę" w aucie :) Jedna sztuka 12" zasilona zgodnie z papierami (375 rms) robi na prawdę niezłe zamieszanie w Fordzie Focusie II kombi,przednia szyba na prawdę nieźle się rusza :D Solidna skrzynia 65l strojona na 30 hz. Brat zadowolony,dla niego to nawet trochę za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć,cewka wygląda co najmniej dobrze,nie jest to jakiś drucik o średnicy włosa :D Myślę że przyjmie te zdrowe 100 rms więcej bez specjalnego wrażenia. Spory xmax jak na tę cenę. Jak dla mnie w tej chwili faworyt w tej klasie cenowej. Jak z impulsem? Chodzi o kicka czy o wartość db? Skrzynia jest robiona typowo pod "rzucanie mięsem" więc nie można wymagać od tego zestawu uderzenia subwoofera estradowego :D Nie mam na stanie skrzyni zamkniętej,gdybym miał to sprawdził bym jak się zachowa. Mam porównanie z Audio System X-ion 12 (800 rms) i pod względem jakości to on przeważa,lecz Magnum robi większe zamieszanie. Skrzynia X-iona strojona była na 40 hz. Wartość db nie była mierzona.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom - da się słuchać wszystkiego,nie dudni (można jechać 300 km i nie boli głowa - sprawdzone :P ) i na prawdę,nie jestem specjalnym audiofilem,ale nie odczuwam żeby sub rozjeżdżał się z (fabrycznym) przodem. Może na piosenkach z gatunku Metal (bardzo szybkie stopy), ale nie wiem,gdyż nie słucham :) Muzyka z radia,szybsze rytmy house-u i nawet wybrane pozycje rocka - wszystkiego da się słuchać,ale skrzydła rozwija dopiero przy hip hopie,do tego była strojona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...