Skocz do zawartości

Windows 10


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wiem czy tylko u mnie, czy u wszystkich windows 10 dostępny jest przy oryginalnych starszych wersjach za darmo.

Zainstalował się na trzech 8 bez problemów i śmiga, aż miło kompa włączać.

Na dwóch stacjonarnych z W6 też się pobrał i zainstalował bez problemu, ale musiałem na nowo postawić stary system (byłem zmuszony bo komputery były kupione używane z systemem odnawianym i miały problemy z pobraniem wszystkich aktualizacji. Co ciekawe wieszały się i nie chciały pracować przez mielenie raportów o niepowodzeniu aktualizacji - miały iść pod młotek) i dzień po restarcie w6 pobrał się w10

 

Jedyny problem mam z laptopem sony i na nim nie chce się zainstalować - jednak tu stawiam na winę wsparcia sony i modelu który zakupiony był w polskiej dystrybucji, a na Europę taki model nie był wypuszczany i z 8 też był problem żeby się zaktualizował

 

W sumie nie grzebałem jeszcze w funkcjach i parametrach, ale system działa bardzo stabilnie i szybko. Jak na darmową niespodziankę jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałowi pewnie chodziło o mnie , bo na 2 laptopach skusiłem się na 10 zamiast 8.1  i na jednym po tygodniu walki ze sterownikami "charczącym dźwiękiem"  spróbowałem wrócić do 8.1 i problem zniknął. Na drugim co prawda jaj z dźwiękiem nie było po aktualizacji do 10 ale jak dłużej poczytałem o 10 i "inwigilacji" , to czym prędzej wróciłem do 8.1  , bo pod względem szybkości działania nie zauważyłem różnic , a np iTunes potrafił się pogubić i nie widzieć muzy na dysku. 

 

PS: wkurzało mnie też notoryczne pytanie . czy wyczyścić stare pliki W8.1 , a wtedy nie ma już powrotu i trzeba korzystać z 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W6
Czekaj dobrze że poprawiłeś bo miałem wpisać windows7, czyli w7

 

Nic nie chwalę i nagabuję, ale mając W7,W8 i w pracy działając na w7, a w domu męcząc się na w8, w10 uważam za dużo lepszy system

 

Właśnie zastanawia mnie fakt udostępnienia go za darmo bo to taki strzał w kolano dla producenta. Wcześniej uśmiercał systemy tak jak to zrobił z xp i brak pliku do aktualizacji zabijało całą "siłę" komputera do działania czekając na zakup nowego

 

Na laptopie jedyne zmiany jakie zaobserwowałem to troszkę szybciej zużywająca się bateria. Zazwyczaj starczała na dwa filmy, a teraz w połowie drugiego woła o ratunek. Laptop stosunkowo świeży, więc nie wiem czy to od systemu, czy starzenia się baterii 

 

 


 Na drugim co prawda jaj z dźwiękiem nie było po aktualizacji do 10 ale jak dłużej poczytałem o 10 i "inwigilacji" ,

 

Co masz na myśli ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tłumaczy to w miarę logicznie

https://www.youtube.com/watch?v=wuBp8TGvHgE

 

Niestety wszystko zmierza w tym kierunku i nie da się tego uniknąć. Wystarczy wrócić pamięcią do reklam na forum i pytań dlaczego wyświetla się inna reklama niż u kolegi ???

 Jak widać to nie taki strzał w kolano z darmowym oprogramowaniem :wink2: 

 

Prędzej czy później wszyscy będą go posiadać znając wcześniejsze tricki firmy, a jeżeli stanie się wszystko co gość opowiedział to firma straci swój monopol i jak ktoś raz zostanie podpierdol*ny to już nigdy nie użyje tego produktu i pojawi się produkt Y z hasłem reklamowym "stop inwigilacji kup produkt Y " 

 

W sumie to zdziwiony jestem bardzo mocno że do tej pory nie powstał alternatywny system który będzie konkurencyjny pod każdym względem. Przecież rynek jest ogromy i ile się nie zainwestuje wyciągnie się kilka razy więcej . Korzysta na tej sytuacji ogryzek z cenami x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie sobie lepiej ile tej samej inwigilacji jest w W7, W8, W8.1... Niewiele jej mniej!
Przy czym większość możecie sami wyłączyć. Czasem edycja rejestru, czasem odpalenie skryptu... ale da się.
Albo odpalić dosłownie jeden plik z forum winclub i wyłączy za was znaczną większość ;)

 

Pozwolę sobie podlinkować, można zobaczyć ile tego jest w innych systemach ;)

http://winclub.pl/topic/2449-usuwanie-szpieg%C3%B3w-z-harmonogramu-zada%C5%84-windows-78110/
Do samej 10tki jest jeszcze kilka innych automatów do usuwania.

Korzystaliście z EDGE? Mega szybka, tylko czekać na jakiś "zatrzymywacz" reklam.
 

 

 

Jeśli komuś nie wyskakuje monit o możliwości aktualizacji systemu to wyjść jest co najmniej kilka:

a) pobranie wszystkich aktualizacji systemu
b) ręczna zabawa z wuauclt.exe/updatenow

c) MediaCreationTool (której sam używam w pracy)  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
d) windows 10 nawet jeśli nie chcecie, to się ściąga razem z aktualizacjami i czeka aż jednak będziecie chcieli ;)
... jest jeszcze kilka innych sposobów, z czego trzeci jest najszybszy, najpewniejszy i najłatwiejszy

Sposób c - miałem do zrobienia aktualizację systemu dla klienta, miała być gotowa na następny dzień. Zrobiłem pełną aktualizację win8.1, pojawił się monit, ale że dostanę informację, kiedy kopia dla mnie będzie gotowa... parę godzin, nic, kilka sposobów innych - nic. Spieszyło się już więc zacząłem szukać. Zdecydowanie MediaCreationTool.

Tylko pamiętajcie, że aktualizacja darmowa jest teraz... więc gdyby coś, zróbcie sobie obraz systemu, albo jakąś kopię (choćby recoverydrive.exe). Jeśli przyjdzie wam kiedyś na nowo postawić system z płytki to zostaniecie z win8.1.


Plus dla dziesiątki za działanie dużo lepiej na sprzętach z niższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest ciężko przestawić się z W7 na 10 ze względu na interface, chociaż na laptopie służbowym rozwiązałem ten problem przy pomocy programu Classic Shell ;) Nigdy nie byłem też fanem aktualizacji systemu do nowszej wersji, zawsze lepiej było zainstalować czysty system od podstaw, a tego za darmo niestety zrobić się nie da :/ Co do szpiegowania to mam wrażenie że coraz więcej ludzi i tak udostępnia większość informacji o swoim życiu na facebooku więc pewnie Microsoft stwierdził że małą dodatkowa inwigilacja nie będzie nikomu przeszkadzać :P

Czy ktoś z posiadaczy nowszego komputera z dyskiem ssd porównywał wydajność W10 w stosunku do W7? U mnie na stacjonarnym W7 uruchamia się w sumie szybciej niż monitor, a na laptopie wydaje mi się że W10 działa gorzej niż W7, ale sprzęt trochę starszy i bez SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem też fanem aktualizacji systemu do nowszej wersji, zawsze lepiej było zainstalować czysty system od podstaw, a tego za darmo niestety zrobić się nie da

Nie wiem czy czasem tutaj nie zadziałałoby zrobienie aktualizacji, po czym przywracanie systemu bez zachowania plików. Teoretycznie powinien wyczyścić system. Z drugiej strony... nie wiem czy nie będzie chciał wrócić tym do poprzedniego systemu.

Jakby był czas, to próbować ;) Ja akurat w domu stawiałem dziesiątkę na świeżo.

 

 

Win10 na SSD działa przepięknie, jak dla mnie widać sporą różnicę między nim, a W7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Miałem W 10 w czasie beta testów -dużo bugów ,ciągle dopracowywali.

Wyszło komercyjnie - rozwalił mnie brak sterów i zostałem przy  W 8.1.

Będzie jak z Vistą z czasem stery dopiszą.

U kilku klientów robiłem już na W 10 . Jaj mi nie urwało - porównywalnie z W 8.1-.

Narobili tylko zamieszania z tym powrotem menu start.

Ale za to w nowych grach np.GTA V jest zauważalny przyrost wydajności . To mi się podoba.

Nie było W 9 - co by szybko o 8 zapomnieli ludzie. Nie bedzie W 11.

W 10 będzie rozwijana i aktualizowana. Co wyjdzie - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byc moze sie skusze na 10 na kompie stacjonarnym typowo przeznaczonym do gier. Skoro szybciej bangla to powinno byc ok a z programow odpalam tam tylko steam hamachi i gg oraz gry wiec jajec byc nie powinno :). Martwi mnie tylko to ze ani w lapropie (partcja startowa lenovo na dysku) ani w stacjonarnym nie mam plyty startowej win7 tylko stickery z kodem :) I jak sie cos skaszani bede latal jak kot z pecherzem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyczyszczeniu plików poprzedniego systemu traci się partycję recovery. Wtedy przy wysłaniu kompa na gwarancję producent ma prawo zarządać opłaty za zainstalowanie systemu operacyjnego bo, jeżeli była konieczna reinstalacja, wypuszczają komputer z fabrycznym systemem a nie z takim jaki sobie wymyślił klient. Po za tym po jakimś czasie, czy którejś instalacji klucz windowsa działa już tylko z w10. Po powrocie do fabrycznego systemu cieszymy się piratem:-) albo jak to mówią w microsofcie niezarejestrowanym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byc moze sie skusze na 10 na kompie stacjonarnym typowo przeznaczonym do gier. Skoro szybciej bangla to powinno byc ok a z programow odpalam tam tylko steam hamachi i gg oraz gry wiec jajec byc nie powinno :). Martwi mnie tylko to ze ani w lapropie (partcja startowa lenovo na dysku) ani w stacjonarnym nie mam plyty startowej win7 tylko stickery z kodem :) I jak sie cos skaszani bede latal jak kot z pecherzem :P

 To ściągnij sobie płytę z Windowsem i nagraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U 3 znajomych z o przesiadce z W8 na W10 wyglądało tak :

 

1. Ohh & Ahh i szybszy start systemu. Bardzo zadowolony. Jedyny minus, musiał przeinstalować, stery od dzwięku.

2. Ok, było niby spoko, ale po czasie, system się strasznie wieszał, był niestabilny i powrót do W8.

3. Po zmianie na W10...uwaliło większość sterów, w tym std stery karty dźwiękowej. 70% programów i gier. 

Chciał powrócić, do opcji W8, miał same problemy. Koniec końców, pełen format, instalacja W8 na czysto wraz programami i grami ( z gier np takie GTA5, które ma 80giga + instalacja z pobraniem 2-3h)

 

 

Moje prywatne doświadczenie, to taka troszkę loteria.

Komu działa poprawnie, są zadowoleni.

Komu coś napsuło, mają wstręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...