Skocz do zawartości

Odseparowany przód E46 Sedan pod fabryczne radio...


Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!

 

Przeglądam to forum od jakiegoś czasu i starałem znaleźć trochę rzeczowych informacji o CA i udało mi się trochę ułożyć sobie w głowie wszystko dzięki temu.

 

Więc tak, z tego co mi wiadomo to E46 w Sedanie to ciężki orzech do zgryzienia co chodzi o CA. Ja osobiście żadnych wodotrysków nie potrzebuję, chcę tylko zachować fabryczny wygląd i ulepszyć obecny system, bo te papierowe głośniki w ogóle nie grają, a radio samo w sobie nie ma mocy niestety. Tyły już pierdzą, więc interesuje mnie tylko zestaw na przód i jeśli w przyszłości będzie brakować bassu, to mam starą tubę z zieloną Kappą w środku i do niej albo dokupiłbym drugi wzmacniacz, albo ten co mam zamienił na 4-kanałowca ;)

 

Więc tak, mam do dyspozycji dość stary wzmacniacz (mam nadzieję, że jary!) jakim jest Lanzar HTG244 i to do niego mam zamiar podłączyć odseparowany przód. 

 

Problemem będzie radio, bo fabryka w BMW nie dała z tyłu RCA no i teraz pytanie co z tym fantem zrobić?
1) Mam zakupiony konwerter sygnału, którym z tego co wyczytałem mam wpiąć się w kable głośnikowe (przy kostce od radia??)

2) Szukać elektryka, który wyprowadzi mi RCA z radia? (z tym może być ciężko, bo orientowałem się czy ktoś w pobliżu mi to zrobi od ręki no i jest cienko :P)

 

Tak jak wspominałem co chodzi o sam zestaw głośnikowy wielkim audiofilem nie jestem co chodzi o muzykę w samochodzie, bo od tego mam kolumny B&W w domu, więc na same głośniczki chciałbym przeznaczyć do ok. 300 PLN i tutaj pytanie. Czy Hertze DSK 165.3 zrobią tutaj robotę waszym zdaniem?

 

I co do samego podłączenia tego wszystkiego żebym wiedział czy wszystko dobrze zrozumiałem. :D

 

1) Remote + masa + zasilanie do wzmaka

2) Z radia do wzmaka kable RCA

3) Nowe kable głośnikowe od wzmaka do lewych i prawych drzwi

 

Co tyczy się wygłuszenia drzwi to jakie maty polecalibyście zastosować? Nie potrzebuję tak jak wspominałem audiofilskich doznań, chcę po prostu aby to ładnie zagrało :)

I zdaję sobie sprawę z tego, że niestety na głośniki 16,5cm trzeba będzie ciąć blachę w drzwiach bo tyłki się nie zmieszczą :)

 

Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...