Skocz do zawartości

Rozbudowa systemu - pytanie o dodatkowy wzmacniacz


wojtek87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

    Chciałbym rozbudować swój system o dodatkowy wzmacniacz. W chwili obecnej zestaw składa się z:

źródło: Pioneer P88rsII

Wzmacniacz: U-dimension proX 840.4

przód: Scan Speak Discovery r 6.2

subwoofer: JL audio 10W3v3.4 w dedykowanej zamkniętej obudowie.

    Chcę skorzystać z aktywnej zwrotnicy Pioneera aby móc lepiej dostroić dźwięk w samochodzie dlatego od dłuższego czasu chodzi mi po głowie myśl o dodatkowym wzmacniaczu. Zastanawiałem się czy lepiej kupić jakiś monoblok, który będzie odpowiedni pod subwoofer a przód dać z proxa 840 czy lepiej zostawić podpięte pod niego woofery i subwoofer a na wysokie tony kupić coś nowego.

     Skłoniłem się jednak ku jakiemuś mniejszemu piecykowi na wysokie. Dobre opinie słyszałem o U-dimension pro 3.2x V.2 i zainteresowałem się tym wzmacniaczem. W tym momencie nurtuje mnie jedna rzecz i potrzebuję porady kolegów z forum. Czy kupując taki używany wzmacniacz mam się czego obawiać jeśli chodzi o jego wiek. Z tego co się orientuję to wzmacniacze te wychodziły około 2002 roku. Czy ten czas może się jakoś negatywnie odbić na jego działaniu czy żywotności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pozostaw Proxa na cały przód a dokupc mono na suba.

Co do wieku, to raczej bym się nie obawiał. Wzmacniacze z tego okresu były o wiele lepszej jakości niż produkowane obecnie.

Sam u siebie posiadam 3.2 na tweeterach a 7.2 na wooferach. Bardzo lubię te wzmacniacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi;)

Jeśli chodzi o wygląd pro 3.2 to jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. Wiem, że niektórzy komponując systemy z proXem 840 tego małego pro 3.2 dawali właśnie na głośniki wysokotonowe. Jedynie z lektury wiem, że z powodzeniem się to sprawdzało na plus  .Wnioskuję więc, że na górze powinien być lepszy od 840stki. Mono na suba wiąże się z trochę grubszą inwestycją bo pasowało by zapodać wtedy jakiś jakościowy kondensator oraz grubsze kable. Mono z tej serii będzie kosztowało niestety nie mało;) Prox 840.4 w mostku podaje 330W dla 4Ohm przy 12.5V. Gdyby subwoofer dostał więcej na pewno byłoby na plus. Muszę się jeszcze zastanowić w którą stronę iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Proz 1-3000D. Według amp-performance nawet trzyma parametry podane przez producenta. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć przy mojej obecnej konfiguracji ;) Chyba tylko tyle że dobrze radzi sobie z kontrolą suba nawet przy 1 ohmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...