Skocz do zawartości

Czy dobrze zrobiony przód zastąpi subwoofer


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem trochę zagubiony. Otóż zakupiłem hyundaia coupe rd2, chcę do niego wsadzić gaz. Jeżeli wsadzę do niego gaz to z automatu bagażnik zmniejszy się o wielkość dojazdówki, a właściwie 5 alufelgi.. Póki co w bagażniku mi grała skrzynia 2x pioneer ts-w306c 800 rms (która z resztą też się nie mieści na wysokość do bagażnika - nie idzie go zamknąć). 

Teraz nasuwa się pytanie, czy sprawdzą się dobrze zrobione drzwi + do tego jakiś sub @25l w zamkniętej skrzyni? 

Nie ukrywam, lubię jak mi pomasuje plecy i nigdy nie interesowałem się tak małą objętością skrzyń ani głośnikami z nimi związanymi. Przy takim ustawieniu nawet by mi jeszcze bagażnika zostało :) 

Wiadomo nie oczekuje, że zagra to tak mocno jak te pioneerki. Chciałbym poznać waszą opinie na ten temat, patrzyłem po instalacjach i spora część osób tak ma. Chyba czas się przesiąść na jakość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciśnienia bez miejsca nie zrobisz za dużego, jeśli chcesz poświęcić miejsce w bagażniku na butle to będziesz się musiał przyzwyczaić do słabszego dmuchana ale za to szybszego grania. Jedź na jakiś spot i posłuchaj kilku opcji, a przód tak czy inaczej zrób porządnie bo to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na forum temat o wooferch z wykopem, sporo jest opisanych w nim wooferów ale jak czytam, że 2xpioneer... to na myśl mi przychodzą AS165phase albo AD w600. Problemy napotkasz dwa - zasilenie takiej pary wooferów i przygotowanie drzwi. Może się okazać, że zdecydowanie prostszym rozwiązaniem dla Ciebie będą dwie-trzy szybkie, małolitrażowe ósemki w bagażniku zamiast jednej dziesiątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem też propozycje do bagażnika audio system x-ion 10". Co do zestawu na przód widziałem, że dużo osób poleca autoteki a6.2cs, druga opcja to Canton Pullman QS 2.16 do której bym musiał dopłacić. Zasilał bym przód sony xm6020, jak by nie wystarczył wiadomo coś by mocniejszego się znalazło. 

Budżet na przód + suba wynosił by jakieś 800 zł. Wzmacniacz już jest na suba, kable też to samo tyczy się przodu. Dopóki nie założe instalacji gazowej w pierwszej kolejności zrobię drzwi. Duża różnica będzie między autotekami a czymś 100/150 zł droższym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zawsze można się też pokusić o konkretne furtki i 8" na wooferze ;)

Piszmy o realnych sprawach. Kolega pisze o budżecie 400zł na przód, a Ty mu proponujesz 8" w drzwi?

 

 

 


Masz na forum temat o wooferch z wykopem, sporo jest opisanych w nim wooferów

Ale chyba żaden nie kosztuje do 100zł, a w takim budżecie obraca się autor :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Piszmy o realnych sprawach. Kolega pisze o budżecie 400zł na przód, a Ty mu proponujesz 8" w drzwi?

 

Kolega pyta o przód który może zastąpić suba, w takim przypadku kasa idzie na drugi plan bo nie ona jest ograniczeniem tylko miejsce z tyłu... Poza tym jest też kilka budżetowych wooferów które dobrze by sobie poradziły w furtkach (mowa tu o 8") a nie kosztowały by 1.5k, choćby po najmniejszej linii oporu stx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia sub czy sub... Wielu Wystarczało by to co mam na przodzie do normalnego słuchania (na spotach już padały pytania czy sub napewno jest wyłączony) ale jak ktoś woził wcześniej 2x12 to raczej nie chodzi tylko o uzupełnienie pasma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 12" nie miałem doczynienia ale mam w2502 i potrafi dmuchać stąd też wnioskuję, że założyciel tematu ma na myśli wentylowanie kabiny a nie kulturalne granie ;)


Swoją drogą ostatnimi czasy zrodził się w mojej głowie plan na furtki na 8" i nawet już czekają odpowiednie do tego (jak na moje potrzeby) przetworniki, teraz tylko wypadało by znaleźć chwilę żeby spróbować to jakoś ogarnąć... Tyle, że nie spodziewam się przy tej konfiguracji mega dołu a raczej konkretnego kicka :) ale kiedy co i jak to już wielka niewiadoma, jak mi się uda za to zabrać to się okaże ile z tego zalet o ile jakieś będą względem obecnego setupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sobie sprawę jakie to masakratory te pionki?

 

 

Z 12" nie miałem doczynienia ale mam w2502 i potrafi dmuchać stąd też wnioskuję, że założyciel tematu ma na myśli wentylowanie kabiny a nie kulturalne granie ;)

 

Dobrze powiedziane, ale one nie chodzą cały czas na pełnym odkręceniu. Na codzień 30%, jak mam ochote przemieszać żołądek to się można fajnie pobawić. Zaciekawiliście mnie tematem wsadzenia stx'ów 8" w drzwi, jednakże wiąże się to z 3way prawda? Jeszcze nie miałem czasu zaglądnąć jak wyglądają drzwi w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...