Skocz do zawartości

jaki midbas do sb12a i supremo? do 1000zł


djrobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukam midbasu który by się wpasował między Dego SB12a (w 28l closecie) i Morela Supremo. budżet do 1000zł za używkę.

raczej szybkie i kopiące z  ładną średnicą, nie musi jakoś super nisko schodzić - od tego mam suba. 

grać będzie z DLS A7 i Helix DSP PRO 

 

na razie przejrzałem oferty i w oko mi wpadły :

- brax 6.1

- lotus reference

- proa coloris

- helix C6B

a może coś się lepiej nada?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba się zastanowić co swoim charakterem zgra się najlepiej z resztą komponentów, wpasowując się jednocześnie w gusta właściciela.

Do tego Dego szukałbym raczej woofer'a z "twardą" membraną, pytanie jak takowy porozumiałby się z tweeter'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tec/ss :) ma kolega z forum takie zestawienie z supremo i gra bardzo fajnie :)

myślałem nad LS155 ale chyba wolałbym coś z szybkim kickiem, Ls na pewno jest świetny jak ktoś suba nie ma.

btw. w domu mam Morela Supreme z Revelatorem 18w8531 i powiem że midbas mógłby być szybszy. w aucie chciałbym uzyskać więcej czadu, dynamiki, drobnicy, smaczków i rasowego basu na klacie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś z tego co wymieniłem się nie nada? LS165 nie znalazłem na sprzedaż niestety, a widzę że ciekawy głośnik też.

 

btw. Aliante bardzo fajny jest ale Dego wyciśnie więcej watów z mojego wzmaka bo jest 2x4R. poza tym ma większy xmax wiec liczę że więcej będzie mógł bezpiecznie machać membraną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a coś z tego co wymieniłem się nie nada? LS165 nie znalazłem na sprzedaż niestety, a widzę że ciekawy głośnik też.

 

Nie ma co patrzeć, słuchać wypada bardziej.  :wink:  Ja miło go wspominam, a może jak się Mehow zjawi to coś skrobnie czy podziela moje zdanie o fajnej średnicy i zwartym kicku, czy może ma inne wrażenia. Ja myślę ,że powinno być ok, papier się lubi z supremo, zaś dość sztywne zawieszenie i "zwartość" powinno podejść dla blaszanego suba.

Ale to oczywiście mój luźny typ do odsłuchania, a nie zakupu w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co patrzeć, słuchać wypada bardziej.  :wink:  Ja miło go wspominam, a może jak się Mehow zjawi to coś skrobnie czy podziela moje zdanie o fajnej średnicy i zwartym kicku, czy może ma inne wrażenia. Ja myślę ,że powinno być ok, papier się lubi z supremo, zaś dość sztywne zawieszenie i "zwartość" powinno podejść dla blaszanego suba.

Ale to oczywiście mój luźny typ do odsłuchania, a nie zakupu w ciemno.

 

Ja je miałem tylko w komorach. Nie wiem jak to się w drzwiach zachowuje.

Parametry również wskazują na to że ten woofer chce być w zamknięciu.

 

Najlepszy papier jaki miałem. W tym samym czasie bezpośrednio porównywałem je między innym z ls155 i Audison thesis, coby tylko papierzaki wymienić.

Okrutnie kopliwe wooferki, ale na mój gust ten kick mimo wszystko miał za mało wagi. Brakowało mu konturu i takiego, nie wiem do końca jak to nazwać, podkładu i wykończenia co np oferuje lotus mk1.

 

Z papierzakami ja osobiście w bumie miałem zawsze taki mały problem, że nie wszystko tak do końca chciało się od nich oderwać.

W zależności od nagrań czasami, to co poniżej 200hz, tłamsiło się gdzieś na wysokości kolan.

Z LS165, jako jedyne papierowate, tego problemu nie było.

A to wskazuje na to, że to naprawdę klasowe przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam (zupełnie przypadkowo?:)) podobne zestawienie DSP PRO, morel piccolo, dego 12Alu i dego master na wooferze i od jakiegoś czasu chodzi za mną żeby przetestować papier" lotusy MK1 gdzieś mam ale nie podłączałem aby sprawdzić jak sie zgrają z morelkami

 

a jakie woofry grają aktualnie u Ciebie w furtkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotusy są magnezowe. Poprawię interpunkcję w poście.

 

nie da się edytować starego posta

 

 

 


Ja mam (zupełnie przypadkowo? :)) podobne zestawienie DSP PRO, morel piccolo, dego 12Alu i dego master na wooferze i od jakiegoś czasu chodzi za mną żeby przetestować "papier".

 

Lotusy MK1 też gdzieś mam ale nie podłączałem aby sprawdzić jak sie zgrają z morelkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam (zupełnie przypadkowo? :)) podobne zestawienie DSP PRO, morel piccolo, dego 12Alu i dego master na wooferze i od jakiegoś czasu chodzi za mną żeby przetestować papier" lotusy MK1 gdzieś mam ale nie podłączałem aby sprawdzić jak sie zgrają z morelkami

 

a jakie woofry grają aktualnie u Ciebie w furtkach?

zapewniam ze zbieżność sprzętu jest przypadkowa.  wybrałem dsp  pro bo najbardziej funkcjonalny i ponoć ładnie gra, duże supremo - bo mam w domu i lubię ich cukier, sb12a - bo była okazja a passata - bo tez była okazja:)

 

w aucie gra mi na razie fabryczny system Monsoon :)  tak po prawdzie to będzie pierwszy system który robię sam dla siebie. wszystkie dotychczas robione były dla znajomych i rodziny. a i jeszcze był dawno temu wątek pracy w firmie ca na E z wrocławia - nie pozdrawiam:/

 

własnie rozmyślam tez nad tymi Lotusami Reference mk1, ponoć fajnie kopią, tylko pytanie jak się średnica sprawi w 2 drogach. 

chciałbym się pojawiać na zawodach więc co by nie było wstydu :)

Nie to rzebym sie znów czepial ale czy reference mkI były rzeczywiscie papierowe? :)

zapraszam Cię do wypowiedzi w temacie wątku. może poza ponabijaniem się podpowiesz coś fajnego? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam Cię do wypowiedzi w temacie wątku. może poza ponabijaniem się podpowiesz coś fajnego?

 

Sorry ale ja nie umiem dobrać woofera do szybkiego tweetera

 

własnie rozmyślam tez nad tymi Lotusami Reference mk1, ponoć fajnie kopią, tylko pytanie jak się średnica sprawi w 2 drogach. 

chciałbym się po

 

Jak nie masz pojęcia o jakimkolwiek pomiarze czy strojeniu to odpuść sobie ten woofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie masz pojęcia o jakimkolwiek pomiarze czy strojeniu to odpuść sobie ten woofer

myślisz o tym rezonansie przy 4kHz? przecież go można pułapką pasywną wyciąć, a pewnie nawet parametrykiem w procku. zresztą przy 2,5kHz tez już się coś dzieje ( rezonans membrany sądząc po ząbku na chyce impedancji) ale może tego nie  słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, ze nie masz napisałem "jak nie masz..."

Jak masz to dasz sobie rade

 

Tylko to jest dobry glosnik a większość, ktora sie za niego wziąla oczerniła go i zmieszała z błotem

Ale to z powodu swoich umiejętności a nie z powodu jego wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...