Skocz do zawartości

Termin przydatności maty


malutki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy maty mają jakiś termin przydatności do użycia? Dzisiaj mi się odkleiła mata wewnątrz drzwi (Klejone niecałe dwa tygodnie temu) i masa bitumiczna się zetkneła z szybą. Na blachach drzwi (skoda fabia) też gdzieniegdzie odchodzi. Klejone zgodnie z sztuką, mata Hollywood kupiona ok rok temu od forumowicza, u mnie przeleżała w piwnicy. Klej niby dobrze trzymał. Ktoś miał podobne doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy miał ktoś kiedyś przyjemność odklejania mat STP Gold lub innych butylowych mat i czy jest możliwość odklejenia jej tak aby wykorzystać ją ponownie?

 

Może w niskich temperaturach coś by przeszło. Ostatnio coś poprawiałem przy tapicerce drzwi i w kilku miejscach musiałem odkleić to STP... masakra. Na dworze 30 stopni i butyl przyjął konsystencję lepkiej mazi. Wszystko się do wszystkiego kleiło. Na szczęście tylko małe fragmenty miałem do zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawiam - zaczynam od nowa :) Kupuję drugą parę drzwi i tym razem wykorzystam całą zgromadzoną wiedzę i postaram się zrobić te furtki tak jak należy (będzie spawanie, modelowanie, żywicowanie) :) Będę miał dużo czasu aby na spokojnie zrobić wszystko po kolei ponieważ samochód cięgle jest w użytku, a przy dodatkowej parze drzwi będę sobie mógł bez pośpiechu wszystko ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a może tą którą uda mi się odzyskać postaram się przykleić na tą świeżą

 

Przy mojej robocie nie mogłem dojść do ładu z drzwiami, miałem wyklejone już GMS`em i planowałem dołożyć na to Hollywood, ale po głębszym zastanowieniu się, odpuściłem. Zawiasy by siadły lada moment. Dobrze usztywniłem tam gdzie potrzeba i wystarczyła jedna warstwa. Też musiałem rwać i to spore kawałki, bolało, ale co zrobić. Kleiłem nową, stara poszła do śmieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...