Skocz do zawartości

hollywood hx-6 comp


Cage
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

 

Jestem na etapie kompletowania klocków, został juz tylko zestaw na przód. Patrze, słucham, czytam, szukam: i trafiłem na to:

http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-hx-6-comp-glosniki-samochodowe-p211.html

ktoś coś słyszał o tym zestawie? zależy mi zeby tweeter nie był taki "uszczypliwy" i z woofera dobry kick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

Jestem na etapie kompletowania klocków, został juz tylko zestaw na przód. Patrze, słucham, czytam, szukam: i trafiłem na to:

http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-hx-6-comp-glosniki-samochodowe-p211.html

ktoś coś słyszał o tym zestawie? zależy mi zeby tweeter nie był taki "uszczypliwy" i z woofera dobry kick.

 

Zestawy tej klasy cenowej kupuje się gdy;

 

- Głośniki fabryczne są uszkodzone i trzeba je "czymś" zastąpić

 

lub;

 

- Nie ma głośników fabrycznych i na "czymś" chce się słuchać wiadomości

 

 

 

Zwiększ budżet 3-krotnie i wtedy możesz mieć "jakieś" wymagania i robić rozeznanie na forum co jak gra.

Nawet w zestawach za tysiaka tweetery są mocno średnie.

Za 300pare zeta nie ma to najmniejszego znaczenia jakiej firmy głośniki kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


 
Zwiększ budżet 3-krotnie i wtedy możesz mieć "jakieś" wymagania i robić rozeznanie na forum co jak gra.
Nawet w zestawach za tysiaka tweetery są mocno średnie.
Za 300pare zeta nie ma to najmniejszego znaczenia jakiej firmy głośniki kupisz.

 

Odważne stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne stwierdzenie.

 

Nie.

Takie są realia.

 

 

Zestawy głośnikowe zaczynają się od ca 300zł (tych poniżej 300 nie biorę już w ogóle pod uwagę) i kończą na kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Zakładając, że w tych najdroższych znajdziesz referencję, to jak nazwiesz tweetery z zestawu za jeden tysiąc złotych w tej hierarchi?

 

 

 

Tu chodzi tylko i wyłącznie o świadomość. Ponieważ niedorzeczne jest mieć "jakieś" wymagania od tweetera z zestawu za 300pare zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak się odniesiesz do sławnej Astry (nie słuchałem),  która na głośnikach za 200 kilka złotych łoiła systemy za kilkadziesiąt tysięcy złotych?

 

 

Stworzyć auto z ponadprzeciętnym nakładem pracy w zakresie montażu i strojenia na tanich produktach, tak aby grało technicznie konkurencyjnie pod względem zawodów, ma się nijak do samej jakości danego głośnika.

 

Technicznie poprawna scena a barwa/jakość głośnika to dwie pary kaloszy.

 

W astrze grało zaplecze a nie tweeter za 200zł.

 

 

 

 

Słaby argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie poprawna scena a barwa/jakość głośnika do dwie pary kaloszy.

 

Ale technikę się otrzymuje przez przez odpowiedni podział, zgranie fazowe, czas i inne... , a głośniki muszą mieć jakość, jeżeli auto otrzymywało takie noty.

 

Poza tym tam była jednostka bez korekcji czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale technikę się otrzymuje przez przez odpowiedni podział, zgranie fazowe, czas i inne... ,

 

Czemu "ale" skoro o tym samym napisałem wyżej używając innych słów?

 

głośniki muszą mieć jakość, jeżeli auto otrzymywało takie noty.

 

 

 

Głośniki powinny trzymać, w takim skrajnym przypadku, jakiś minimalny poziom- nic więcej.

Reszta jak wyżej.... wiedza.

 

 

 

 

Poza tym tam była jednostka bez korekcji czasu.

 

Gdzie jest napisane, że musi być radio z czasami aby stworzyć technicznie poprawną scenę?

"Jakość" głośnika w najmniejszym stopniu, w całej tej układance, przyczynia się do poprawnej sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Głośniki powinny trzymać, w takim skrajnym przypadku, jakiś minimalny poziom- nic więcej.

 

Czyli teraz stwierdzasz, że nie nie ma znaczenia, czy głośniki są za 200 zł czy 12.000zł wystarczy że "trzymają poziom", a cała reszta to sprawa tego kto chce ile wydać na głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz stwierdzasz, że nie nie ma znaczenia, czy głośniki są za 200 zł czy 12.000zł wystarczy że "trzymają poziom", a cała reszta to sprawa tego kto chce ile wydać na głośniki?

 

 

Jeżeli dasz wybitnemu montażyście do ręki głośniki tanie (które trzymają jakiś minimalny poziom), i dasz mu wolną rękę z poleceniem stworzenia konkurencyjnego auta zawodniczego, to on to postawi na nogi.

W rękach laika ten sam głośnik będzie grał jak kupa.

 

Jeżeli laikowi dasz do ręki głośnik klasy referencyjnej to będzie grał "trochę" lepiej jak kupa.

 

Jeżeli laik ma "jakieś" wymagania od tweetera z zestawu za 300zł, który to ma zamiar zamontować plug&play w pół dnia, to jest to niedorzeczne.

 

 

 

Czego Ty nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehow

ale się mordujesz :hyhy:  Przecież sam tw nie gra, jest jeszcze kilka innych czynników które tworzą obraz całości i dopiero zebranie w odpowiedni sposób i odpowiednie zgranie daje całość. Jak to zebrać to wie tylko ten który latami tworzył różne połączenia i wie gdzie i jaka kupę można wsadzić. Wtedy auto ma prawo  zagrać na mistrzowskim poziomie, ale okupione jest to dziesiątkami jak nie setkami godzin poświęconymi w taki projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cię proszę- czytaj ze zrozumieniem.

 

Tak! Mogą zagrać- poprawnie, nie bajecznie... w odpowiednich rękach.

Tylko weż jeszcze pod uwagę, że astra była budowana 10lat temu kiedy to za 200zł rzeczywiście można było kupić tweeter który całkiem grał.

Dziś tę kwotę należy podwoić lub nawet potroić.

 

A ja tu o gościu który ma wymagania od tw za 100zeta. Wlepi go w fabryczne miejsce i podłączy pod zwrotke którą dała fabryka.

 

 

 

Cała reszta to wiedza, którą można zdobyć na forach :wink: .

 

Patrz Ty no, a ja głupi od 15 lat siedzę i mielę te zestawy zamiast leżeć i czytać fora..

Ale sorki, zapomniałem. Co my byśmy zrobili bez nich.

Wystarczy zapytać o cięcia i gra muzyka.

 

Dobra, ja swoje wypociny kończę.

 

Idę nazat do warsztatu praktykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A ja tu o gościu który ma wymagania od tw za 100zeta. Wlepi go w fabryczne miejsce i podłączy pod zwrotke którą dała fabryka.

 

 

taaaaa.. i weź tu się poradź, zapytaj, skorzystaj z forum, jesli zapomniał wół jak cielęciem był, no nie ważne jakoś sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaa.. i weź tu się poradź, zapytaj, skorzystaj z forum, jesli zapomniał wół jak cielęciem był, no nie ważne jakoś sobie poradzę.

 

 

Masz rację. Zabrzmiało zbyt osobiście. Przepraszam.

Nie mniej właśnie tak jest. Nie należy oczekiwać od takich zestawów czegoś więcej od fabrycznych głośników.

 

Chcesz radę... Yasica podsunął włąściwy kierunek. Kwestia opanowania aktywki bądż wydania kolejnych plenów na zwrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym chyba Morel Maximo. Jak zakładałem taki zestaw na seryjnej zwrotnicy, to dałem l-pada z tabeli na 2dB i zaczęło grać to fajnie (polecam ten zabieg, gdy głośniki będą ukierunkowywane). Jeśli dasz do tego jakiś wzmacniacz, który nie należy do tych charakternych na górze i nadal coś nie pasuje, to nie jest to wina sprzętu.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cage, ja dam Ci jeszcze taką radę  : jak już poczytasz, to nie podpalaj się tylko zajrzyj do tego tematu, popatrz kto jest z Wawy lub okolic, między wierszami pewnie wyczytasz kto ma troszkę wiedzy w strojeniu i montażu.Podjedź na jakiegoś spota, luźno porozmawiaj, może umów się indywidualnie na jakies porady, lub odsłuchy, złapiesz odpowiedni kierunek działań, montaż wydłuży się w czasie i x dni, tygodni, ale nie zmarnujesz pieniędzy ( moim skromnym zdaniem ) 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/3552-warszawa-zapraszamy-miłośników-dobrego-dźwięku/page-180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na foto tweeter wyglada jak ten z najtanszego ich zestawu, jezeli to ten sam to nawet zmiana zwrotnic nic madrego nie wnosi. W sx6c tweeter to taka sama masakra jak helix db czy pb s6c. Woofer fajny.

 

HX-6 Comp to jest zestaw produkowany wiele lat temu z logo nieistniejącej już firmy Hollywood Sound Labs. Tam jedna z serii produktów (linia) nazywała się Excursion, ale te produkty nie mają nic wspólnego z obecną marką Excursion. Kontynuowane jest tylko przejęte od nich logo EX. Obecne produkty Excursion są inne i wszystkie są produkowane w innym miejscu.

Przy okazji tej "takiej samej tweeterowej masakry".

Proponuje postawić obok siebie wkręcone do jakichś nawet prowizorycznych paczek zestawy Powerbass S-6/60C oraz niby "podobne" Excursion SX-6C i poprzełączać na zmianę oba zestawy na tej samej muzie i w tym samym czasie. Wtedy wyraźnie słychać jak duża jest różnica na plus dla EX, zarówno w basie jaki i w zakresie średnio-wysokotonowym oraz w ilości przekazywanych tam szczegółów. Oczywiście w kryteriach dla tej budżetowej klasy. Natomiast sam tweeter od SX może zagrać dużo lepiej i delikatniej, gdy się go wyżej odetnie i indywidualnie dopasuje L-padem. No ale to żadna nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...