Skocz do zawartości

Jakie tweetery do zestawu DLS R6A zamiast oryginalnych ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Jakie tweetery mogę założyć do zestawu DLS R6A w miejsce oryginalnych (jeden tweeter został uszkodzony) i raczej ciężko będzie dokupić 1 szt...może ewentualnie coś wzamian bo używanych T25 szukam od tygodnia i nic...

 

Dziękuję

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem z tweeterami z zestawu Dego Power, ale symbolu nie pamiętam. Kleiło sie to jak muchy do cyganki, naprawdę zrobiło na mnie wrażenie przy kilku dobrych kawałkach z pogranicza Korna i System of a Down, a to niełatwa robota dla systemu audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ktorego wavecora; ) ale sam przetwornik wydaje sie byc dobrym pomysłem. Ma sporo nawet ladnej średnicy co w przypadku polaczenia z r6a moze byc naprawde dobrym rozwiazaniem. Do tego jest naprawdę w dobrej cenie - stosunek jakosc grania i cena jak najbardziej ok. BtwWavecor budował naprawde szeroką scenę i mial sporo detali ładnych przy tym nienatarczywy, ciety 4 kilo 3 rzędem,naprawde grał ladnie. Ja paradoksalnie pozbyłem sie go właśnie ze względu na dużą ilość średnicy? Ale to dlatego ze woofery ktore miałem wówczas tez mialy jej sporo i ciezko bylo to pociac tak aby mnue zadowalało. Z r6a moze byc fajnie i myślę warto spróbować.Btw na allegro wisza fajne wejvy tylko wersja 8 ohm ale ti nawet lepiej nie maja takiej skutecznosci i nie trzeba bedzie ich tak sciszac, w mojej wersji gdzie skutecznosc wynosila 93db trzeba było sciszac go na maksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak z oryginalnymi ;) co zle polaczenie? to jakie ewnetualne zwrotnice?

W ogromnym uproszczeniu:

 

Persona A - mam auto X, chciałbym wymienić w nim silnik na model z auta Y - co polecacie?

Persona B - przy takiej operacji musisz wymienić też skrzynię biegów

Persona A - a oryginalna skrzynia nie będzie pasowała?

Persona B - nie, bez przeróbek pod to konkretne zestawienie: auto X z silnikiem z auta Y nie będzie pasowała

Persona A - to jaka ewentualnie skrzynia?

Persona B - szyta pod to konkretne zestawienie oczywiście

 

Mam nadzieję, że wystarczająco obrazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw na allegro wisza fajne wejvy tylko wersja 8 ohm ale ti nawet lepiej nie maja takiej skutecznosci i nie trzeba bedzie ich tak sciszac, w mojej wersji gdzie skutecznosc wynosila 93db trzeba było sciszac go na maksa.

 

No comment.

 

 

co sie dziwisz skoro proa robilo jeszcze gorzej? nawet zwrotnicy nie zaprojektowali a kazali kupowac "lepsze" kondy

 

 

??

Patrząc na zwrotnicę Proa mam wrażenie ... ,że ktoś tutaj chyba odwalił kawał dobrej roboty.

 

 

 

Bo to pewnie głupki nieznający się na CA, pewnie zapomnieli zapytać znawców na forum

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu komentować Karol, przecież wersja 8ohm bedzie w konsekwencji "cichsza" od wersji 4ohm. Moje darly jape. Tweeter i tak zazwyczaj sciszyc trzeba a problem pojawia się jak masz tweetery o duzej skuteczności, efektywnosci, wiesz o czy mowa przecież;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu komentować Karol, przecież wersja 8ohm bedzie w konsekwencji "cichsza" od wersji 4ohm. Moje darly jape. Tweeter i tak zazwyczaj sciszyc trzeba a problem pojawia się jak masz tweetery o duzej skuteczności, efektywnosci, wiesz o czy mowa przecież;)

Myślę, że wystarczy dobrze dograć poziomy. Fakt zwrotką "łatwiej" , a jeżeli sciaszam to max kilka (2,3db )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam. odświeżę temat, też chciał bym wymienić swoje tw z zestawu r6a na jakieś inne, niestety polecane Tec LS 29 Neo lub Scan Speak D2904/60000 są po za moim zasięgiem puki co :(

czy jest coś ciekawego w niższej cenie? czy tw wavecor ale o śr. 22mm "zgrał by się" z r6a?

u mnie nie ma zwrotnic mam wszystko pędzone aktywnie. Cały zestaw to alpine cda 9835r, helix hxa 500q, dls r6a, no i w piwnicy stoi sub jl audio 10w0-4 ale mam chyba problem z jego szczelnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...