Skocz do zawartości

Rover 75, czym odtwarzać mp3 (radio tylko na kasety)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów

 

Jestem nowym użytkownikiem na tym forum oraz trochę zielony w sprawach car audio, dlatego opiszę mój problem w miarę zrozumiale i zwięźle.
Mój problem polega na tym, że w moim samochodzie (Rover 75) posiadam oryginalne radio, czyli jeszcze na kasety (bida aż piszczy). Od kilku dni szukam oraz czytam jakim sposobem mógłbym odtworzyć mp3 na tym radiu lub zrobić jakąś modyfikacje, która by mi to umożliwiała. Zależy mi jedynie na dobrym odtwarzaniu mp3, bez szumów, zwieszania, stukania czy czegokolwiek innego.

Pierwszym moim pomysłem była wymiana radia na lepsze, ale... no właśnie te "ale" jest tym, że jest to radio na 2din co wiąże się z dość sporym kosztem jeżeli bym nie chciał kupować najtańszej chińszczyzny, kuszeniem złodziejaszków oraz pewnymi modyfikacjami kokpitu związanymi z niestandardowym kształtem radia. Choć ostatni problem powinien być w miarę skutecznie zneutralizowany.

 

Drugim pomysłem jest podłączenie wzmacniacza z odtwarzaczem mp3. Niestety za bardzo w tej kwestii nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie wiem:
1) jaki wzmacniacz byłby wystarczająco odpowiedni do moich wymagań (dobre odtwarzanie mp3)
2) kwestia ceny

Trzecim pomysłem byłoby kupienie zmieniarki mp3, oryginalnie nie ma jej do mojego auta, ale przy małych modyfikacjach lub zrobieniu przejściówki czytałem, że jest to wykonalne. W tym urządzeniu nie wiem (w porównaniu do wzmacniacza) jak wygląda jakość odtwarzanej muzyki oraz łatwości obsługi tego ustrojstwa.

Aktualnie posiadam transmiter fm, niestety jakość jest dla mnie katastrofalna. W innym aucie muzyka z transmitera była o wiele lepsza niż u mnie (nie wiem czym mogło być to spowodowane). 

 

-Zastanawiam się czy oprócz wymienionych wyżej pomysłów odtwarzania mp3 istnieją jeszcze inne.
-Który z tych "idealnych pomysłów" :P byłby najbardziej mi odpowiedni w kwestii cena/jakoś
-Jeżeli miałby ktoś jakieś propozycje co wybrać lub do czegoś mnie przekonać, z chęcią poczytam lecz prosiłbym od razu o napisanie kosztów oraz konkretnego (dobrze by było) urządzenia jakie użyć.
-Koszt jaki by mnie zadowalał? Wszystko zależy od jakości dźwięku, a im taniej tym lepiej ;P. A tak naprawdę: 900zł na radio było dla mnie za drogo, przynajmniej o połowę. 

 

Z góry dziękuje za każdą pomocną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokaldnie tak jak napisal przedmowca, kupujesz ramke i radio 1din. A jakie to radio to juz zalezy od Ciebie. Lubisz sie bawic w ustawieniach to mozesz kupic nawet najtansze radio wiodacej firmy czyli jakies 200zl a mozesz kupic sobie cos za 300 czy 600 dodac wzmaka i cieszyc sie juz lepsza jakoscia (pamietaj drozsze nie zawsze jest lepszlepsze. Szczegolnie w car audio trzeba uwazac na mity i wyciagaczy pieniedzy) a jak chcesz najtaniej to za 10 zl masz kasete z kabelkiem zakonczone mini jackiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dzięki za pomoc, wszystkie opcje są interesujące. Ramki już widziałem, jedyne co to nie chciałbym radia na 1din, moim zdaniem psuje cały urok w tym samochodzie.

Jeżeli już wspominacie o radiu, to czy mógłbym prosić o jakiś konkretny produkt w cenie 200-600zł, oczywiście na 2din. Niestety nie za bardzo wiem które byłyby dobre, a nie chciałbym trafić na jakąś "chińszczyznę' która mi się rozwali po 2 dniach.

 

Jeszcze chciałbym zapytać się o głośniki wysokotonowe, dzisiaj się im przysłuchiwałem i niemal wszystkie mi "świszczą". Chciałbym je również wymienić, lecz nie mam pojęcia jakie (dopiero zaczynam o nich czytać) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenia odtwarzacza z mp3 sobie odpuść. Raczej jakości to prezentować nie będzie... Wygody też nie. Najciekawiej to chyba kaseta z jackiem.

 

W tej cenie 2 din to raczej używane sprzęty niewysokich lotów. Przemyśl jeszcze radio 1din.

 

Co do wysokotonowych - jak nic jeszcze o nich nie wiesz, to jeśli już jakieś kupisz oddzielnie i spróbujesz wymienić w instalacji (tylko wysokotonowe) to poczytaj najpierw, co potrzeba, żeby ci nowe głośniki w pół godziny nie zrobiły baj baj :)  Jest o tym chyba nawet w Faq Nazara.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w jakieś półśrodki. Polecam jak wyżej ramkę i radio 1 din.
Sto lat temu jeździłem z transmiterem, a później nawet z telefonem na BT, nie jest to wygodne, już wole zmienić płytę raz na jakiś czas. Albo pendrive :)
Po co Ci podczas jazdy jeszcze żonglować telefonem co chwilkę, za każdym razem podłączać kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sobie wrzucic cos takiego o nazwie lp 2020a ale to tez mp3 albo telefon w lapce. Kup te ramke i radio 1din. W tej cenie juz spokojnie cos znajdziesz. Mozesz kupic tak jak tu (jak zwykle) polecaja stare l, urzywane niby lepsze radia albo po prostu nowe watpie bys w tej cenie nie byl zadowolony z jakosci tego radia. Tym bardziej, ze za te pieniazki mam juz chyba wszystko w tym radyjku razem z bt i multikolorem przyciskow a w pioneerach nawet wyswietlacza.

Potem i tak czeka Cie wygluszanie drzwi i zapewne wymiana glosnikow.

Problem z doborem radia jest taki, ze niektore maja denerwujace pierdoly jak np srednio dzialajacy radioodbiornik w alpine czy ukladanie piosenek wg data dodania na pen drive w pioneerze ;s niby pierdoly ale denerwujace. 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zientek zależy od radia. Mój 80PRS akurat pozwala zmieniać piosenki z BT bezpośrednio z radia.

Też miałem oczywiście sterowanie z radia. Jednak nie zmienia to faktu, że trzeba pasować, włączać BT. Kable jack są jeszcze bardziej problematyczne. Pendrive i płyta to dla mnie rozwiązania bardzo wygodne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem takiego efektu w swojej Alpince wrecz przeciwnie 

Chodzi oto z czym alpine zmaga sie od dawna. Jak wyjezdzasz z miasta srednio radzi sobie z lapaniem fal gdy zmienia sie czestotliwosc stacji. No ale rekompensuja to jakoscia. Choc ludzie mowia, ze to juz nie ten sam alpine co kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...