Skocz do zawartości

TV 55-60" godny polecenia ok 5000zł


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

idź do pierwszego lepszego salonu i włącz film w dobrej jakości (nawet z pendrive) na TV 4K i Full HD (tego samego producenta), może wtedy zobaczysz różnicę ..

 

i potwierdzam - rozmiar ma znaczenie :)

 

I zapewne sa zrobione takie same ustawienia i na jednym i na drugim tv.Wiec idz wez dwa tv postaw obok siebie ten sam size i te same ustawienia i posc film w fullhd i zobaczysz co stwierdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hello.

 

Panowie konkrety.

 

Wzrost mediów z lub w jakości 4K jest nieunikniona jak wyparcie VHS przez DVD i następnie DVD przez Blue Ray/streaming.

Już są dostępne napędy Blu Ray z 4 k a cena płyt jest taka sama w przypadku full hd jak i 4k. Wiadomo co wybierze właściciel telewizora z 4K.

Jak nadmieniłem jest już  kanał  testowy z satelity w jakości 4K .Czyli się przygotowują.

Kolejne propozycje jak NETFLIX ,też zawiera treści w wyższej rozdzielczości.Niestety traktowane jest  po macoszemu w naszym kraju.

 

Kupujący sam musi sobie odpowiedzieć czy ma to dla niego sens. 

 

Dodatkowo po rozmowach z przedstawicielem firmy OPPO notabene robiącej w polsce prywatne salki kinowe i nadającej certyfikat THX

wynika jasno że gdyby dostępne programy były nadawane w "na prawdę' FULL HD to i 4 K by nie było potrzebne.

1 TVP HD inaczej wygląda z anteny naziemnej a inaczej z satelity.

Jednak ilość treści wyższej rozdzielczości będzie tylko rosnąć .

 

 

Myślę także że telewizora nie kupujesz na 2 lata a nawet nie  na 4 lata używania- no chyba   że sie zepsuje.

Mój poprzedni LCD  używałem 8 lat a i teraz jeszcze  swieci u syna.

Kupując sobie  nowy TV w klasie sprzętu jaki brałem nie było wyboru z 4 K czy bez. Ten sprzęt to juz od razu miał .

Po kalibracji  "koperfilca"  to słabej jakości kanały wyglądają jeszcze gorzej a 

te z dobrym sygnałem wprowadzaja w niedowierzanie ile szczegółów się traciło na nie ustawionym LCD.Dopiero  teraz można docenić na co kasę wydałem.

 

Po za samą natywną rozdzielczością kluczowe jest jakie dany TV ma wsparcie sprzętowe na pokładzie

(4 rdzenie procka,odpowiednie kodeki sprzętowe) aby dawał sobie rade to wszystko płynnie robić.

 

 

Tutaj jest ciekawie przedstawiony temat co i jak . Szczególnie zwrócice uwage na WYLICZENIA odnośnie co widzi nasze oko.

 

http://www.dobreprogramy.pl/Telewizory-bez-marketingu.-Co-warte-sa-4K-oraz-zakrzywione-ekrany,News,69018.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim tak naprawde zobaczyć na żywo jak TV wyświetla obraz.

Mam Sony i rok temu nie było lepszej alternatywy w cenie do 3,5k.

 

4k, jasne, tylko żeby zobaczyć różnice przy tych samych calach do FHD trzeba siedzieć 2 razy bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Odświeżę temat.
Poszukuję dobrego 55cali.
Full HD będzie tylko do oglądania tv, nie do grania
3D może być, najlepiej w zestawie.
Do wydania 4k zł.

 

A ja z trochę innej beczki. Może obiecaj zonie, że zamiast kupować kurzący się mebel za 4k, będziesz ją zabierał do kina. Może jeszcze z przyjaciółmi. Za te 4k masz kino na parę lat,a w domu nie będziesz się gapił w durne pudło, to i może coś pożytecznego się zrobi. 

Sam dochodzę do tego wniosku. Już od dwóch lat nie mam żadnego pakietu. Jedynie na sezon wykupuje coś, żeby F1 obejrzeć. Wydałem mase kasy na TV i nie ma czego oglądać, w telewizji wieki chłam i podła jakość. Stoi i się kurzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...