Skocz do zawartości

pomoc w doborze suba


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuję waszej fachowej pomocy w doborze suba, głośnik będzie podpięty pod Helixa esprit E10.

do wczoraj był ze mną GZ SPL30 ale poległ, miałem go w 50L obudowie z BR. 

Zastanawiałem się nad kupnem Audio Systemu Helona 12 ale nie wiem czy mój piecyk podoła.

Budżet to około 2tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nosiłem się z zamiarem kupna piecyka wiele osób ze strefy audio polecalo mi właśnie Helixa E10 mówiąc ze to udany produkt tej firmy. Teraz dowiaduje się ze jestem w błędzie :) ALE apstrachujac od tego co mam bo narazie nie dam rady zmienić

 

Jak myślisz, dlaczego GZ poległ?

 

Z forami to niestety ale ciężka sprawa jest.

Trzeba trochę posiedzieć aby nauczyć się filtrować klawiaturo-klepaczy i osoby, które rzeczywiście coś wiedzą, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kręcą Cię klimaty GZ czy Helonów, to może lepiej sprzedaj tego helixa i kup coś z większą mocą. Są te Rodeki, Flybirdy i inne podobne, a w tym czasie spróbuj oddać głośnik do naprawy, bo pewnie cewka padła od przesteru.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary. Jeśli masz wzmacniacz nieodpowiedni do SPL, to po co kupujesz głośnik do zadymy ? Jeśli lubisz "wiatr we włosach", to dobierz wzmacniacz do tego, albo chwilowo graj "z głową". W tym przypadku właśnie tego ostatniego zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, jak zawsze przed kupnem prosiłem o poradę kolegów z forum, tego forum. Wiele osób doradzalo mi zakup tego wzmacniacza pod tego suba, nikt nie powiedział że to będzie zle polaczenie, ja osobiście do tej pory nie wiem co jest nie tak, czemu ten helix się nie nadaje.

Panowie o co tu chodzi , pytam by na przyszłość wiedzieć jak dopasować jedno do drugiego.

A co zabawne, dzwoniąc do Wrocławia z zapytaniem o tego helona i mówiąc ze mam taki wzmacniacz, pan upiera się ze jest on wystaczajacy, nie będzie szału Ale wystarczy, nie wspomina nawet słowem ze ten wznak się nie nadaje i tak jak w piszecie może narobić szkód, a firma do której dzwoniłem zajmuje się Car audio.

Panowie a więc ci kupić albo na ci mam zwrócić uwagę przy zakupie wzmaka by sub pokroju mojego GZ bądź Helona grał dobrze a ja bym nie musiał się martwić ze uszkodze głośnik za 2k.

Może możecie polecić konkretne modele, to skupię na nich swoją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po pierwsze gz to nie jakas super wytrzymala knstrukcjq. Szybko capi i jest dozc delikatny. Pieca nie znam ale jezeli jest do zrobienia tego jednostka slabo kontrolujaca glosnik a w to wszystko trafia w rece swiezaka ktory nie slyszy przesteru to recepta na kaboom gotowa.

 

Naoisalem Ci ze helon pod helixem bedzie gral, bedzie nawet pod 300w piecem gral ale to wciąż prosta droga do przesterow i zakatowania kolejnego suba.

 

Pod tego helona masz nalezc piec ktory ma chociaz rzetelne 2kw w 1 ohm.

Suma sumarum i tak jezeli nie nauczysz sie ze smierdzaca cewka to oznaka zlego i do tego noe nauczysz sie sluchac kiedy sb mowi dosc zarzniesz wszytko co kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dobrać odpowiednio sprzęt? Skoro sprzedawca, monter car audio prubuje naciągnąć, ja z tego co słyszę ma marne pojęcie o temacie a forumowicze polecając coś czego nie powinni polecic bo teoretycznie są znawcami tematu skoro zabierają głos.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ są zakłady i pseudo zakłady.Czasami ręce opadają w zakładach lub sklepach.Powiedz co to za sklep lub pracownik który pracuje w takim zakładzie i proponuje sprzęty o których nie ma pojęcia ponieważ wcześniej pracował w budowlance lub ochronie ? i znam taki przypadek :)

Zawsze warto samemu zagłębić się w temat i poszukać informacji w sieci wtedy jest większa szansa że wydasz swoje pieniądze sensownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...