Skocz do zawartości

Wybór systemu 2 way do 800zł


stefanGTI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomału zbieram klocki do grania w nowym aucie czyli golf VI, plan jest taki:

-Jednostka sterująca: Fabryczne RCD/RNS 510, przekodowane na Dynaudio

-Konwerter RCA, Genesis lub Audio System

-Sub JL Audio 10W1v2-4, skrzynia zamknięta.

- Piecyki: Audison Srx 2.1 i do tego był by zakup drugiego Sony XM 5540(F) lub 4520(5)

I problem pojawia się z systemem przednim. Do tej kasy już jest bardzo duży wybór sprzętu, chciał bym coś co zagra jak najbardziej naturalnie, miękko, bez ostrej góry. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przy tej jednostce sterującej wiele nie ugram, ale zawsze będzie grało lepiej niż fabryka. Po głowie chodzą mi 3 rozwiązania: Simplex 160+25, Helix P236( ten system ma woofer który NIE jest bliźniakiem Proa, bliźniakiem proa jest woofer z systemu H236), oraz stare sprawdzone Morele Tempo, tylko tu trzeba by chyba dłubać zwrotkę. Dwa pierwsze zagrają pewnie lepiej jakościowo( o ile można mówić o jakości przy fabrycznym radiu) natomiast Tempo zagra głośniej.  Ktoś coś doradzi, jakieś inne propozycje? Może szukać półkę niżej, bo te głośniki będą się marnowały pod taką instalacją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery Helix P235 maja średnicę 13cm. Chcesz wsadzi trzynastki, czy pomyłka w zapisie?

 

Żeby nie było, treść powyżej tyczyła się błędu w poście, który został już skorygowany.

Edytowane przez feuerblitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


-Jednostka sterująca: Fabryczne RCD/RNS 510, przekodowane na Dynaudio

-Konwerter RCA, Genesis lub Audio System

 

cześć a czy czasem nie jest tak że przekodowanie na Dynaudio nie powoduje ze na wyjściu głośnikowym pojawia się gotowy sygnał RCA i konwerter RCA nie potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tajemnica firmowa.

 

EEEEEEEtam od razu tajemnica :) przecież Raadek napisał:

 

Pojawia się ale o b. słabym sygnale. Ideałem byłoby zastosowanie preampa.

 

Swego czasu posiadałem zwrotkę Clariona (3way + sub). Na wyjściach RCA miała po 4V i regulację GAIN dla każdej z czterech par RCA. Od bidy zdało by egzamin, tak mi się wydaje.

 

Takie cosik:

http://img25.staticclassifieds.com/images_tablicapl/171183311_1_644x461_clarion-mcd-4070-pro-audio-zwrotnica-aktywna-3-way-sub-lublin_rev002.jpg

 

Zdjęcie zapożyczone z "zaprzyjaźnionego" serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Tez się borykam ze słabym napięciem po przeróbce radia i sprawa nie jest wcale taka łatwa...

Aby wzmocnić sygnał stosuje się tzw. line driver (lub boost line driver) lub właśnie equalizery z funkcją preampa (przedwzmacniacza).

Ja u siebie z radia będę podłączał procesor więc equalizery odpadły.

Line drivery jakie znalazłem to:

- AudioControl Overdrive

- Rockfor Fosgate BLD

U mnie wybór padł na tego drugiego. Po regulacji napięcie sygnału wzrosło w peaku do 5V :)

Jedyny problem - przedstawiciel Rockforda na Polskę ściągał mi sprzęt z magazynu w Niemczech. Koszt: 480zl...

No i ten Rockford ma opcję konwertera do RCA oraz sam tworzy Remote Out!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączem się pod temat...

Alpina 9887R i U-dimension glow 4700..
Spaliłem HSK 165 które okazały się podróbkami... o ile prawdą jest że takowe wychodziły...

Co polecicie w cenie podanej w tytule?

Hertze nawet jeśli były podróbkami.. to woofery miały fajny kick.. podobało mi się ich granie...
tweety były ostre ale sobie z nimi radziłem..

Morele widzę w dobrej cenie.. ale czy będzie to podobnie mocny zestaw co HSK ?

Chcę żeby było mocno, czysto, jakościowo... 
Do bagażnika leci SUB.. więc niskich tonów nie zabraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...