Skocz do zawartości

Pomoc w identyfikacji sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początek chciałym się przywitać  :wink:  Jest to mój pierwszy post na forum.

No ale do rzeczy : kupiłem wczoraj swój drugi sprzęt (stary sprzęt nie dawał rady w sedanie z mocno odciętym bagażnikiem). 

Subwoofer wg. sprzedającego to Rockford Fosgate P2D4-12, tylko ja nie mam co do tego pewności, otóż wg. strony producenta są 2 głóśniki 12" serii P2 w ich ofercie:

-http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p2d4-12 - ten niby mój

-http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p2d2-12

 

Co wzbudziło moje podejrzenia to napis przy złączach "250w rms/500w peak 4ohm", a kawałek wyżej naklejka (prawdopodobnie ze sklepu) 2ohm. Co do mocy to akurat raczej nie możliwe, bo oba te subwoofery mają po 400w rms wg. strony producenta, podejrzewam, że raczej skrzynka nie jest z tego modelu (no albo jeszcze inna historia). Ale zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno wzmacniacz tyle mocy dostarcza (renegade 850s 425w rms @ 2ohm). Wszystko rozbija się o impedancję, bo jeżeli subwoofer ma 2ohm to wszystko spoko, jeżeli 4ohm to dostaje już tylko 225w rms.

 

Jak się upewnić jakie parametry ma subwoofer? Chciałem go rozebrać i zobaczyć na cewce ale głośnik jest przyklejony do skrzyni i nie chciałbym tego odrywać, bo głośnik jest jeszcze na gwarancji. Jak to w końcu jest? Może mi ktoś pomóc to rozszyfrować? 

post-17203-0-54113100-1433493391_thumb.jpg

post-17203-0-00670700-1433493412_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale z tego co czytam na necie to rezystancja (oponość) ≠ impedancja. W każdym razie będę musiał podjechać do szwagra po lepszy miernik, bo mój pokazuje raz tak raz tak (pewnie bateria słaba) i spróbuję ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale z tego co czytam na necie to rezystancja (oponość) ≠ impedancja. W każdym razie będę musiał podjechać do szwagra po lepszy miernik, bo mój pokazuje raz tak raz tak (pewnie bateria słaba) i spróbuję ponownie. 

 

 

To może wymienić te baterie?  :zdziwko:

 Ale zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno wzmacniacz tyle mocy dostarcza (renegade 850s 425w rms @ 2ohm). Wszystko rozbija się o impedancję, bo jeżeli subwoofer ma 2ohm to wszystko spoko, jeżeli 4ohm to dostaje już tylko 225w rms.

 

 

 

425@2ohm za 429zł (nowy)

 

 

żeby to życie było takie piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten miernik co mam to jakiś gówniany jest za 10zł, więc wolę podjechać do szwagra i wziąć od niego dużo lepszego mastecha.

Co do sprzętu to nie spodziewałem się nie wiadomo czego zważywszy na ceną za jaką go kupiłem (subwoofer + wzmacniacz wziąłem za 500zł, więc chyba nie przepłaciłem, zważywszy na to, że sprzęt roczny na gwarancji). Przed zakupem czytałem opinie na zagranicznych stronach, to były pozytywne.

Co by nie było to gra to dużo, dużo lepiej i mocniej niż mój poprzedni sprzęt (jbl 250w rms), który po prostu sobie nie radził w mojej audi w sedanie (w moim drugim aucie hatchback za to dawał radę). Zostało mi tylko w aucie wygłuszyć przednie drzwi i wymienić głośniki (swoją drogą już je kupiłem - hertz esk) i podłączyć je pod drugi wzmacniacz. Wiadomo nie jest to sprzęt najwyższych lotów ale na więcej nie jestem w stanie sobie aktualnie pozwolić, powiedzmy, że to taka budżetówka i więcej od tego nie wymagam. Byłem po prostu ciekaw jaki model rockforda to jest i z jaką mocą aktualnie gra...

 

PS. Z czasem może pomyślę nad wymianą wzmacniacza (może któryś ze starych alpinów, z czarnej serii, któryś z nich miał 400w rms i ludzie na forach go polecali). Subwoofer chyba zły nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w książeczce gwarancyjnej jest napisane tylko p2-box i tyle.. W każdym razie sprawdziłem mutimetrem szwagra i pokazuje on właśnie 2ohm więc jest to model P2D4-12.

Co do wzmacniacza to faktycznie jest on aż tak tragiczny? Z czasem może wymienie na jakiś inny wzmacniacz - poszukam może alpine 3539 - tylko on nie ma akurat filtra lpf ale to chyba nie problem jak mam taki w radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...