Skocz do zawartości

przewód głośnikowy ofc jak poznać?


finchers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jestem na etapie wyboru kabli głosnikowych...a w zasadzie już wybrałem.

proszę o poradę gdyż zakupione kabelki przeze mnie mnie trochę nipokoją!

wcześniej w sklepie car audio kupilem 2.5 mm2 eagle, bardzo gietki i jestem przekonany w 100% ze to jest miedź beztlenowa.

obecnie idzie on od zwrotki do wooferów...teraz zakupiłem jakis no name 1.5mm ktory ma isc od zwrotki do wzmaka(dalem 2 zl za metr)

dostałem ten przewod w łapy i od razu jakis dziwny mi się wydawał...jakby mniej gietki...linki w srodku twardsze az mozna sobie palce poprzebijac....jedna żyła jest koloru "miedzianego" a druga jasna...

myslalem ze ta jasna plecionka jest pokryta jakąś mieszanką!ale gdy zdrapywałem nożem nic nie schodzi!natomiast robiąc to samo z 1 żyłą to schodzi ten miedziany kolorek?

co to jakis shit czy ja poprostu nie znam sie jak wygląda miedź!! :wstyd:

nie wiem czy wogole to zakładać a jutro wziąłem wolne by wkoncu skonczyc wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to dziwne, ze krotki kabel (zwrotka - woofery) masz wiekszego przekroju niz dlugi kabel (zwrotka - wzmak).. Im kabel dluzszy tym powinien miec wiekszy przekroj.. (Chyba, ze masz zwrotki w bagazniku) Ale mysle, ze 2,5^2 to juz jest i tak na wyrost.. Jaki masz system i wzmak?? Kable glosnikowe wogle to wystarcza zwykle z elektonicznego srednio po 2-3 pln za metr.. Mozesz dac zdjecie tych Twoich kabli??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze ze na allegro jest pełno takich pseudo przewodów z miedzi beztlenowej!

To prawda.Producenci tnąc koszty wymyślili nowy produkt,zamiast samej miedzi powlekają nią jedynie zwykłe druciki.Na szczęście są też dostępne miedziane druty ale w znacznie wyższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam 2.5mm od zwrotki...bo to jeszcze za czasów jak nie myslalem o wzmaku:P

ale pozniej po lekturze forum, troche mnie wzieło :wstyd:

mam wzmaka alpine v12 mrf 400 pod pb s6c...wiec chyba nie ma co przesadzac i wiekszego przekroju pchac...?

p.s. próbowałem potraktowac je magnesem ale nie chcą się "lepić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubsze Ci napewno nie potrzebne.. Jak jestes z Olkusza i bedziesz mial czas w weekend, to mozesz do mnie podjechac i pomoge i przy drzwiach :wstyd: Ja mam tak jak pisalem wczesniej kable z elektrycznego odemnie i sa z miedzi na 100% i kosztuja 2,3 pln za metr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...