Skocz do zawartości

Mam problem


Hubert26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pisze do was raz jeszcze. Tym razem tez nie wiem co sie stało znowu z muzyką w moim Uniaku. Wszystko ładnie grało i nagle cisza. Jak włączam radio to wzmak odrazu idzie w tryb protect , umnie zapala sie kontrolka Diagnostic na Hifonicsie ZeuzZ700. Włączam radio , gra przex sekunde i włącza sie protect na wzmaku. Dodam , że nie zapala sie wogule zielona kontrolka POWER. Nie mam pojecia co sie stało , dlatego licze na pomoc i wasze porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś bardzo podpada mi ten sub. Najpierw nie chciał działać przy wiekszych głośnościach na dedykowanym kanale 5. Czyli tak jakby za bardzo obciążał wzmak, aż w którymś momencie włączał się protect. Teraz uszkodził (?) jeszcze kanały 3 i 4.

Może on teoretycznie ma 2+2=4 ohmy. Zakładam że rzeczywiście jest podłączony prawidłowo, chociaż (jak rozumiem) bazujemy tylko na tym co pamięta poprzedni właściciel. Praktycznie jednak może być uszkodzony (zwarcie między zwojami) i mieć mniejszą impedancję np. jakieś 3 ohmy. Wtedy właśnie zaczyna dociążać wzmaka ale dopiero przy wiekszych ciśnieniach. Poza tym sprawa tego uszkodzenia może być rozwojowa i właśnie mu sie "pogorszyło" co spowodowało uszkodzenie kanału 3 i 4. Ale też nie koniecznie. Może tylko impedancja suba jest już na tyle niska, że protect wskakuje odrazu po właczeniu. Znowu przydąłby się test z odłączonym wzmakiem.

Sugeruję zakup/pożyczenie miernika i zmierzenie oporu (rezystancji) na zaciskach suba. Powinno być około 4 ohm. A wydaje mi się że bedzie połowa tego albo i mniej. Sprawdzić też czy przy naciskaniu membrany nic nie szoruje i nie haczy - ruch musi być gładki i bez oporów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ygrek widzę, że ten sub podpadł Tobie najbardziej, no ale trudno podpadł to podpadł.

Ja jestem poprzednim właścicielem tego Suba jak i tego Hifonicsa Zeus Z700.

Z racji tego piszę tą odpowiedź żeby Cię oświetlić co do stanu tego sprzętu i z racji takiej,

że sprzęt sprzedałem całkowicie sprawny i to sąsiadowi mieszkającemu obok mnie.

 

Mianowicie sprawa wygląda tak, cały sprzęt miałem zamontowany u siebie w LUBLINIE.

Alpine SWR-1022D grał u mnie od nowości, około dwóch lat, mam dokumenty od niego.

Hifonics Zeus Z700 posiadałem 2 miesiące i też nigdy nie zawiódł,no ale to nie nowy sprzęt,

więc różnie to bywa.Mniejsza z tym, Hubert26 wszystko w moim aucie słyszał i widział.

Wszystko grało OK do póki nie przeinstalowaliśmy tego sprzętu do Fiata UNO do HUBERTA26.

Dopiero zaczęły się schodki, od razu zaczął rozłączać SUB.

Miał to chłopak wszystko pomierzyć miernikiem ale tak się nie stało,wziął podłączył suba pod 3/4 kanał,

no i po trzech tygodniach siadł cały system, a mianowicie wzmacniacz.

 

YGREK sugerujesz,że Subwoofer jest padnięty, no ale w tym przewidywaniu też się pomyliłeś,

wziąłem skrzynię z powrotem do swojego auta i z Hubertem26 podłączyłem ją pod mój stary

wysłużony MacAudio MP-4405, który ma minimum 4 oHmy w mostku.

O dziwo zaczęła grać, ale to jak.Wziąłem GEIN na MAX-a i też gra, nie chce rozłączyć?? Tylko

kabiny mało co mi nie rozerwało w moim wysłużonym Lublinku :zdziwko: .

Chyba nic się Subowi?? nie stało skoro po zakończonym odsłuchu zmierzyłem miernikiem

impedancję głośnika i wynosi nie mniej ni więcej 4 oHmy, nie jak podejrzewałeś mniej niż 2 oHmy!!!.

 

 

Napisałem ten artykuł, bo bardzo mnie wku.....ją insynuacje jasnowidzów.

Mam nadzieję, że to ostatni mój post w tej sprawie.

 

U mnie to chodziło pod BRAX-em i AKUMULATOREM 125Ah i było GIT :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, warto byłoby wyeliminować powód uszkodzenia wzmacniacza.

Ja bym dalej przychylał się do spadków napięcia, które spowodowały uszkodzenie wzmaka.

Tego niestety nadal kolega nie zmierzył, więc praktycznie pozostaje zabawa we wróżkę i wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor !!! Ja chciałem to pomierzyć, ale kolega Hubert26 sam na własną rękę podłączył

tego wzmaka pod 3/4 kanał, no i niestety ma czego można było się spodziewać.

 

Nie sugerujcie mi, że przyczyną był kiepski SUB albo WZMACNIACZ, wszystko było teraz zmierzone i

wychodzi na to, że mam 13,9W przy pierdolnięciu SUBA na postoju, więc przyczyna leży gdzie indziej.

 

[ Dodano: 2009-05-10, 04:49 ]

PRZYCZYNA na pewno znajduję się w FIACIE UNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wlascicielowi ciezko bylo z miernikiem za 10zł podejsc do tematu i olal sparawe chociazby pomierzenia spadków napiecia to dziwi mnie ze tu wogole ktokolwiek o cokolwiek ma pretensje...

Dla mnie to totalne niedbalstwo i olewka tematu przez wlasciciela i TYLE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 jak byś przeczytał.chociaż kawałek tematu, to może znalazłbyś (z tym,że nie na pewno) fragment odpowiedzi Huberta26

 

Dzieki za pomoc wszystkim , ale już mam po problemie. Miałem suba podlaczonego pod 5 kanał , a teraz zmoskowałem go na 3 i 4 kanał i wszystko jest ok i nie rozłącza. Wiec wina jest w 5 kanale , gdzie pewnie sa nadpalone koncówki mocy.

 

Ne resztę tematu H.J kładę.

 

[ Dodano: 2009-05-11, 02:25 ]

A i co z tym miernikiem za 10 złotych??

Bo teraz mam bul migrenowy i aż się boję podejść to auta.

Słuchaj, kupiłem Miernik za 30 złotych i nie wiem co teraz mam zrobić, czy on nie będzie jakiś gorszy od tego za DYCHĘ??, bo już sam zgłupiałem, skoro wszyscy sugerują tylko za 10 Złotych, może podjadę i mi wymienią na ten za 10zł!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ten artykuł, bo bardzo mnie wku.....ją insynuacje jasnowidzów.

 

Czego się ciskasz chłopie. Pytasz o przyczyny, to inni (m.in. ja) starają się zgadnąć co się dzieje. To nie są insynuacje, tylko sugestie na co trzeba zwrócić uwagę. Przecież nikt nie jest jasnowidzem i nie powie:"słuchaj popsute jest to, to i to...", tym bardziej że do niedawna nie podawaliście z kolegą żadnych danych, oprócz tego że to dobrze grało u Ciebie, a u niego już nie.

Wiem że sytuacja jest bardzo newygodna dla Ciebie, bo sprzedałeś sprzęt, a teraz ktoś "ośmiela się" pisać że być może uległ on uszkodzeniu. Jednak celem tematu nie jest wskazanie że masz dobre intencje (bo na pewno tak jest), tylko znalezienie przyczyny. Jeśli poczujesz się lepiej to oczywiście mogę napisać że na pewno coś jest nie tak z tym Fiatem, jego akumulatorem i jego instalacją. Może nawet uda mi się trafić i okaże się że to jest przyczyną. Jednak zanim kupi nowy akumulator i wymieni wszystkie kable na takie grubości kciuka, sugerowałem sprawdzenie o wiele mniejszym kosztem innych możliwych przyczyn. Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...