Skocz do zawartości

Zaklocenia w instalacji


BoMBowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonalem w weekend pierwsza instalacje car-audio w BMW E34

 

Jednostka glowna: BOSS DVD9500B

Wzmacniacz: Bull 4.600 (nowy)

Skrzynia basowa: Blaupunkt GTB 300 - 250W RMS

Zestaw przedni: Rainbow CSX 265 (nowy)

Kondensator: Bull 1F (nowy)

Przewody: 35mm2 DIETZ + sygnalowe DIETZ

Przewod RCA do suba chwilowo jakis zolty, ten co byl wczesniej do samego suba, byl na pokladzie auta w czasie zakupu.

Zapomnialem sobie kupic drugi komplet sygnalowych.

Masa z bocznej blachy w bagazniku

 

I na razie smutek - Problem:

- na wylaczonym silniku przy cichutkim sluchaniu radia, slychac niewielki jednorodny szum z glosnikow...

- przy wlaczonym silniku - zaklocenia - szumienie zmienne w zaleznosci od obrotow...

Skrzynka sub raczej wolna od zaklocen chociaz na gorszych RCA...

 

Doczytalem na forum ze zle zrobilem pusczajaca sygnalowki w poblizu zasilajacego przewodu. Przy czym puscilem sygnalowke kable glosinikowe lewego glosnika w peszlu lewym progiem. Glosnikowe prawego glosnika prawym progiem.

 

Najprosciej byloby przelozyc sygnalowki na prawa strone i zobaczyc co sie zmieni, ale tam idzie tez kabel anteny CB... Sasiedztwo kabla CB chyba tez zle? To co wtedy zrobic? :P

 

No i jeszcze jeden problem. DVD ma gniazda RCA na kabelkach. Do tego DVD jest w miejscu radia, a skrzynka sterujaca w schowku. Na odcinku DVD - skrzynka sterujaca tez ida kable zasilajace tych urzadzen. Czy to tez moze powodowac zaklocenia dla kabli RCA? Oraz inne przewody instalacji samochodu o malych przekrojach?

 

Czy filtry na kable RCA to cos w ogole daja, pomagaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoMBowiec, uważam że to lekkie nieporozumienie zasilać Rainbow-y takim wzmacniaczem :P powodem tych szumów "na wyłączonym silniku przy cichutkim sluchaniu radia" jest najprawdopodobniej ten wzmacniacz.

Co do "zakłócenia - szumienie zmienne w zaleznosci od obrotow" to podmień te super wypasione radyjko na jakieś "normalne radio i zobacz jakie będą tego efekty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "zakłócenia - szumienie zmienne w zaleznosci od obrotow" to podmień te super wypasione radyjko na jakieś "normalne radio i zobacz jakie będą tego efekty :P

 

Zgadzam się w całej rozciągłości. Przerabiałem to kiedyś i na kiepskie radio nie pomogą żadne filtry masy itp. bzdety. Sprawdź na innym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ten wzmacniacz jest zly do tych glosnikow? Maja po 80W RMS.

Skrzynka ma 250W RMS.

 

7.600 wydala 4x160W RMS albo 2x600RMS. To ze wzmacniacz ma zapas to zle?

 

Co do sprzetu to wiem ze BOSS to cudo nie jest, ale to powiedzmy ta drozsza chinszczyzna lepszej jakosci jak Audiovox, XZent itp... Nie bylo mnie juz stac na zadne firmowe Radio z DVD i LCD... Wyszedlem z zalozenia - dobry sprzet, gorsza jednostka sterujaca...

 

Dorwalem jakies sygnalowki, jutro podepne to pozewnatrz auta i zobacze co sie bedzie dziac. A jak nie to co robic? Sprobowac jakies filtry przy radiu czy moze jakies kondensatory przy alternatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kolego ja miałem ten sam problem nawet jak naciskałem stop to było uderzenie jak w bęben w subie cudowałem wszystkiego i wspólne masy plusy, filtry itd. Co się okazało w radiu musiał pójść jakiś "oprnik" czy coś w tym stylu jakiś filtr przeciwzakłóceniowy "tak mi mówili" radio dalej działało ale szumy były. DSpróbój na innym radiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedlem z zalozenia - dobry sprzet, gorsza jednostka sterujaca...

Niestety błędne rozumowanie :zdegustowany: podstawowa zasada CA brzmi - cały system zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo - w Twoim przypadku radio i wzmacniacz :/ Przekonasz się o tym jak podepniesz jakieś "normalne" radyjko :P

Podmień te sygnałówki jak nie pomoże to podmień radio i napisz nam o efektach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie troche bawilem i tak:

1. odpialem RCA tylko od przednich glosnikow, wowczas czysty dzwiek bez zaklocen w subwooferze

2. odpialem oba RCA idace w aucie i podpialem kablem RCA na zewnatrz auta tylko glosniki przod, wowczas czysty dzwiek w przednich glosnikach

3. jak w punkcie 2, ale dolaczam RCA do subwoofera, ktores idace w aucie i zaklocenia powracaja.

 

Wniosek: Inaczej poprowadzic sygnalowki???

 

Robilem tez jeszcze tak: wylaczone radyjko z kostki, laczam wzmacniacz dajac REM z aku i w glosnikach cisza oraz pozniej dolaczylem RCA i zwieralem z masa i tez w glosnikach cisza, co by sugerowalo ze RCA sa OK....

 

I co wy na to?

 

PS. Czemu piszecie ze to kiepski wzmacniacz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedlem z zalozenia - dobry sprzet, gorsza jednostka sterujaca...

 

A to dobre :wstyd:

 

Przepraszam ale jedyne co mozna nazwac dobrym sprzetem to ewentualnie rainbowy , i nie chodzi tu o fakt ze jak masz duzo kasy to zrobisz zajebisty system bo jestem ciekawy ile wydales na te buble i kto cie do nich przekonal ( jak widze zestawienie Bull + rainbow to kojazy mi sie z jednym uzytkownikiem z elektrody i strefy co zawsze polecal to samo tylko dwoch firm i zarzekal sie ze nie handluje tym )

 

Radio brak jakosci typowa hoinka firma bull i zasilanie zestwu przedniego jakims ich wzmakiem to nie porozumienie , blaupunkt typowa marketuwa.

 

Muwisz ze postawiles na slabe radio a reszta ok to nawet gdyby zalorzyc ze reszta systemu jest ok to pamietaj radio sercem systemu

 

I naprawde ciekawi mnie za ile skompletowales ten zestaw

 

[ Dodano: 2009-04-09, 01:17 ]

Twoj wzmacniacz ma duzo mocy wrecz masz duzy jej nadmiar na kazdym z glosnikow niestety ma nicki DF niestety rowniez jakosc tego produktu jest bardzo niska , postawiono na moc olewajac kompletnie jakosc , swoja droga ciekawi mnie to czy ktos zmierzyl jego moc bo niby w dwoch mostkach osiaga 1,2kW a z zewnatrz swieci tandeta , ciekawe co ma w srodku

 

Co do zaklucen to musisz z tym walczyc metoda prob i bledow bo zawsze moze sie cos znalesc co bedzie je wywolywac , u mnie na przyklad wszystko bylo ok , dzisiaj moja dziewczyna kopla zwrotnice ktora byla zamontowana za schowkiem ale jak czlowiek sie postaral to mozna bylo jakos ja dosiegnac ( 4 miechy nikt nie kopnal az do dzisiaj ) i jedna spadla poniewaz byly przymocowane na klej sylikonowy to ja ja na partyzanta wcisnalem za dywanik lecz tam kolo zwrotnic idzie kabel pradowy jakies 15cm od nich jak wlorzylem ta co odpadla o doslownie 5 cm blizej tego kabla to natychmiast strona zwiazana z ta zwrotka zaczela zbierac zaklucenia a druga cisza :P Wiekszosc z nas przerabialo ten problem i na forum znajduje sie bardzo obszerny temat o tym problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z sanders156

Jezeli kupujemy dobre radio to mozna najpier zalozyc kiepskie glosniki a z czasem je wymienic.. Ale zakladajac kiepskie radio, subwoofer made in wiocha, i co z tego ze zalozysz DOBRE glosniki..Ale jakis sygnal idzie na te glosniki. Jak dzwiek idzie kiepskiej jakosci to nie zrobi sie CUD i nie zagra to ładnie. To tak jak zakup felg w maluchu za 2tys z oponami za 3tys aby szybciej jechac..

Za ta kase bys kupił dobrego kenwooda, wzmacniacz nawet cruncha by zagrał duuzo lepiej,bo zastaów sie po co kupowałes jednostke z roznymi dodatkami ale po co? Tyle ogladasz filmów czy słuchasz muzyczki?Ja mam kenia ktory jest troszke drozszy ktory nawet nie ma usb a na pokazie jak pusciłem muzyczke to wielu osobom szczeka opadła bo jakosc była zaj..bista... Zrobiłes bład bo wszedłes w bajery a nie w jakosc..

za 1000zł masz dobrej jakosci kenia czy inne radia ale nie patrz na to ile ma dodatkow-to ma miec jakosc a nie bajery.. a jak kupisz radio o 200zł tansze to juz masz kase na lepszy wzmacniacz czy subwoofer wykonany w normalnej firmie, z lepszym glosnikiem a nie najtanszego chinskiego blaupunkta.. Kupiles produkty markowe-a nie jakosciowe..

 

Dla mnie to bez sensu są te glosniki.. nie pasuja do tego sprzetu.. Jesli uda ci sie komus wcisnac ten sprzet-przy nastepnym zakupie pomysl na czym ci zalezy-na bajerkach- czy na jakosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklocenia wyeliminowane - puszczone zasilanie jednostki bezposrednio z aku + wstawiony dodatkowy filtr na zasilaniu. Sygnalowki puszczone inaczej - tunelem srodkowym.

 

Co do sprzetu chcialem miec koniecznie DVD!!! Nie chcialem totalnego badziewa jak Naviheaven czy inny shit, nie bylo mnie tez stac na nic konkretnego z Kenwooda, Alpine itd. Wybor padl na Audiovox albo BOSS. Mialo byc tez SONY XAV, ale nie mialem do niego stacji bazowej... :P BOSS kosztowal ponizej 1000zl, nowka sztuka praktycznie - pelen zestaw, model sprzed 2 lat.

 

Wzmacniacz, glosniki, kondensator kupilem wszystko nowe za cene allegrowa tego wzmacniacza. Po prostu byla okazja - za 40%l ceny. Tylko dlatego, ze na jednej z filii hurtowni w ktorej pracuje mieli nakupione troche sprzetu audio i CB i sie wyzbywali.

Wszystko sie rozeszlo jak swieze bulki. Nie zdazylem sie lapnac na zadne anteny Presidenta za 40% ceny, glosniki Rainbow, Bull. Hertz itd.. :P

 

Pokazcie mi wzmacniacz za 100-200zl zebym sie zmiescil w tej cenie ktory bedzie lepszy do tych glosnikow......... Z czasem moze sie cos popodmienia. Gdyby nie okazja nie byloby nic.

 

Skrzynka BLAUPUNKTA z uzywki, moim zdnaiem lepsze to to niz jakies tuby, czy inny niemarkowy shit ktorego pelno. Wczesniej byla zasilana Signat Onyx 2050, A w ogole to w tym aucie jak kupilem to byl wlasnie ten Signat i skrzynia zrobiona byle jak z jakims Alphardem :P

Poza tym cudow w tym bagazniku nie zrobie bo to sedan i jeszcze butla jest zwykla, zamiast w kole :P

 

Wszystko z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr 20A firmy RTO GERMANY. Jest na Allegro. Wpisz filtr RTO i daj zeby szukal w opisach.

 

Ja kupilem od tej firmy chociaz nie maja go wystawionego na Allegro http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3676495

Podobno ludzie z tego forum maja tam jakies znizki ale ja sie o tym dowiedzialem juz po zakupach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazcie mi wzmacniacz za 100-200zl zebym sie zmiescil w tej cenie ktory bedzie lepszy do tych glosnikow

Blaupunkt gta 450 ale dostac go nie przerabianego-cud. Uzywany na pokazie w Poznaniu, zastepował widoczną inna jednostke (drozsza 6x) ale blaupunkt schowany, a widoczny wzmak tylko swiecil :)

Róznica kolosalna, ludzie byli zadowoleni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ludzie z tego forum maja tam jakies znizki ale ja sie o tym dowiedzialem juz po zakupach :P

 

Ano mają.

 

Sklep ten sponsoruje nam serwer oraz cały hosting forum. I załatwiłem zniżki dla forumowiczów :)

 

Co do filtru to pewnie chodziło Ci o ten:

 

ADAPTER IZOLATOR MASY SINUSLIVE

http://www.allegro.pl/item586922614_adapte..._2_wroclaw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...