Skocz do zawartości

Ceny usług CA. OT z tematu o zakładaniu firmy


ded
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczałbym od zrobienia własnego auta na demo car. Ogarniesz kilka furek, to zobaczysz czy Ci to pasuje. Ja też robię w IT i teraz firma kręci się jak trzeba ale początki są trudne. Najbardziej odpowiedzialnie jest zacząć od znajomych bedziesz wiedział czy to jest to czego chcesz. Druga sprawa, że klient nie koniecznie będzie chciał fachunek więc działalność nie jest tu priorytetem. Zrobisz trochę fuch, nauczysz się czegoś i kombinuj. Tylko zastanów się w jakiego klienta celujesz, kto robi sobie fajne audio w aucie? Dzieciaki nie mają kasy i grzebią sami montując marketowe klocki. Trochę starszy gość raczej nie przykłada takiej uwagi do dźwięku, nie chce skrzynki w bagażniku itp. Nowe fury robi się coraz trudniej, jak upalisz ze dwa moduły w mercu to może być drogo.

 

Ja teraz wstawiłem auto do firmy która ma zamontować dostarczone klocki. Cena usługi ma być do 400zł, może ciut mniej. BMW e39 kombi, przód w fabryczne miejsca z wyklejeniem drzwi i dystansami z mdf. Wzmak i skrzynka w bagażniku, sterowanie w kierownicy (adapter). Chłopak młody ale IMO ma wystarczające doświadczenie by mu zaufać. Auto biorą na 2 dni i mówił, że nie ma bata, że się szybciej wyrobią. Jeszcze mam na koniec przyjechać na odsłuch i strojenie a potem za tydzień na poprawkę jak już się osłucham. Jak sobie pomyślę, że miałbym za tyle dwa dni grzebać w aucie to nie ma mowy. Cena jest z tych mocno atrakcyjnych i pewnie działająca pełną gębą firma CA wzięłaby dużo więcej ale tysiaka to bym w życiu nie dał za montaż. I tak pomimo nieznajomości tematu mam graty dosyć sensowne i bez pomysłów w stylu elipsy w tylnej półce :) Osobiście znam ze swojego otoczenia jedną osobę, która na CA wydałaby 4 cyfrową sumę ale ona zrobi sobie sama zabudowę. Także popyt może być znikomy a fajnych projektów jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczałbym od zrobienia własnego auta na demo car. Ogarniesz kilka furek, to zobaczysz czy Ci to pasuje. Ja też robię w IT i teraz firma kręci się jak trzeba ale początki są trudne. Najbardziej odpowiedzialnie jest zacząć od znajomych bedziesz wiedział czy to jest to czego chcesz. Druga sprawa, że klient nie koniecznie będzie chciał fachunek więc działalność nie jest tu priorytetem. Zrobisz trochę fuch, nauczysz się czegoś i kombinuj. Tylko zastanów się w jakiego klienta celujesz, kto robi sobie fajne audio w aucie? Dzieciaki nie mają kasy i grzebią sami montując marketowe klocki. Trochę starszy gość raczej nie przykłada takiej uwagi do dźwięku, nie chce skrzynki w bagażniku itp. Nowe fury robi się coraz trudniej, jak upalisz ze dwa moduły w mercu to może być drogo.

 

Ja teraz wstawiłem auto do firmy która ma zamontować dostarczone klocki. Cena usługi ma być do 400zł, może ciut mniej. BMW e39 kombi, przód w fabryczne miejsca z wyklejeniem drzwi i dystansami z mdf. Wzmak i skrzynka w bagażniku, sterowanie w kierownicy (adapter). Chłopak młody ale IMO ma wystarczające doświadczenie by mu zaufać. Auto biorą na 2 dni i mówił, że nie ma bata, że się szybciej wyrobią. Jeszcze mam na koniec przyjechać na odsłuch i strojenie a potem za tydzień na poprawkę jak już się osłucham. Jak sobie pomyślę, że miałbym za tyle dwa dni grzebać w aucie to nie ma mowy. Cena jest z tych mocno atrakcyjnych i pewnie działająca pełną gębą firma CA wzięłaby dużo więcej ale tysiaka to bym w życiu nie dał za montaż. I tak pomimo nieznajomości tematu mam graty dosyć sensowne i bez pomysłów w stylu elipsy w tylnej półce :) Osobiście znam ze swojego otoczenia jedną osobę, która na CA wydałaby 4 cyfrową sumę ale ona zrobi sobie sama zabudowę. Także popyt może być znikomy a fajnych projektów jak na lekarstwo.

Moze polecisz ten zaklad ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena usługi ma być do 400zł, może ciut mniej. BMW e39 kombi, przód w fabryczne miejsca z wyklejeniem drzwi i dystansami z mdf. Wzmak i skrzynka w bagażniku, sterowanie w kierownicy (adapter)

 

 

Jeszcze mam na koniec przyjechać na odsłuch i strojenie a potem za tydzień na poprawkę jak już się osłucham

ILE ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tańsze tereny ale mowil ze za wygluszenie drzwi liczy 100zl.

NIe ma czegoś takiego jak tańszy teren ... Wygłuszenie dzwi 100zł ... nie zdziw się jak pacnie Ci mate i zamknie tapicerką ... Rozumiem że maty po twojej stronie ?

Co masz na myśli? To cena rynkowa?

Powiem tak jak się to robi w każdej branży ... Byle jak płacisz , byle jak Ci zrobią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za 400 bałbym się że uszkodzę zatrzaski i bym musiał dołożyć do interesu.

 

Jeśli to kwota brutto z VAT i 19% dochodowego to na rękę zostaje jeszcze mniej.

 

 

EDIT

Ja nie wykonuję tego zawodowo. Tylko sobie lub ze znajomymi dłubiemy.

Prowadzę firmę świadczącą usługi w innej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez faktury ofkors, nie wiem czy chłopak dg prowadzi ale mnie w sumie nie interesuje. Zatrzaski są za po zlotowce - bez przesady. Aha, dystanse ma umalowac lakierem czy czymś tam zeby wilgoci nie ciągnęły. Radio zamontowane pod ori klapka (schowane) ale to juz zrobilem. Ile taka usługa kosztuje u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ded, ja się tylko zastanawiam po co te dystanse z MDF ? tłumienie niby czego ? przy szybkiej wrzutce... o ile dobrze zrozumiałe do zrobienia montaż radia + montaż głosników, cena 400zł... według mnie odpowiednio wycenione, w E39 są komory na 13 cm. (wieć tłumienia za bardzo nie będzie) Sorki że nie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie odpowiednio wycenione, w E39 są komory na 13 cm. (wieć tłumienia za bardzo nie będzie) Sorki że nie w temacie

 

Jak wycenione tak zagrają.

Bo niby co ma zagrać jak sprzęt dostarcza klient ( podejrzewam że winisd to dla niego abstrakcja) a komory mają po 2-3 litry z PCV. :-)

 

Dziwna potem jak się czyta takie ceny i wypowiedzi że doświadczone zakłady zmieniają branże i nie chcą już słyszeć o ca z taką klientelą.

Klocki z olx albo allegro drzwi za stowke i gra. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marti, to nie do końca montaż radia- ono akurat już siedzi. Na przód zestaw odseparowany, z tyłu skrzynia + wzmak. Jak pytałem o dobór wzmacniacza to nikt się w moim temacie nie odezwał. Jak wspomniałem o montażu za 400 zł to wielkie poruszenie.

 

@truck, sprzęt który dostarczam IMO to nie są klocki po najniższym koszcie. Choćby Pionek 88RS cieszy się dosyć dobrą opinią z tego co wiem. Z drugiej strony nie jestem znawcą i nie próbuję nic udawać.

 

Myślę, że ta dyskusja dobrze odzwierciedla wątek rynku CA. Swoją drogą nie wiem na ile byście wyceniali taką usługę? Dla przykładu korzystam z usług bardzo dobrego mechanika (drobiazgowy aż do przesady, wszystko zgodnie ze sztuką, nowoczesne narzędzia itp) który sam prowadzi warsztat i taka standardowa cena to 50zł/h. Ja zwykle przywożę więcej niż jeden problem, więc myślę, że ok 40zl/h wychodzi. IMO zakład CA potrzebuje dużo mniej drogiego sprzętu i narzędzi więc nie uważam żeby wyższa cena roboczogodziny była uzasadniona.

 

Ostatnia sprawa, że mógłbym spróbować zrobić to sam ale ciągnięcie kabli przez całe auto (wzmak w bagażniku) nie należy do moich ulubionych zajęć. Pamiętam jak kumpel sobie drzwi wygłuszał- rozbierał je kilka razy bo ciągle coś trzeszczało. Ja nie mam cierpliwości do tego. No i na koniec strojenie to zupełnie nie moja bajka a te wykresiki na pionku zupełnie nic mi nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marti, to nie do końca montaż radia- ono akurat już siedzi. Na przód zestaw odseparowany, z tyłu skrzynia + wzmak. Jak pytałem o dobór wzmacniacza to nikt się w moim temacie nie odezwał. Jak wspomniałem o montażu za 400 zł to wielkie poruszenie.

 

@truck, sprzęt który dostarczam IMO to nie są klocki po najniższym koszcie. Choćby Pionek 88RS cieszy się dosyć dobrą opinią z tego co wiem. Z drugiej strony nie jestem znawcą i nie próbuję nic udawać.

 

Myślę, że ta dyskusja dobrze odzwierciedla wątek rynku CA. Swoją drogą nie wiem na ile byście wyceniali taką usługę? Dla przykładu korzystam z usług bardzo dobrego mechanika (drobiazgowy aż do przesady, wszystko zgodnie ze sztuką, nowoczesne narzędzia itp) który sam prowadzi warsztat i taka standardowa cena to 50zł/h. Ja zwykle przywożę więcej niż jeden problem, więc myślę, że ok 40zl/h wychodzi. IMO zakład CA potrzebuje dużo mniej drogiego sprzętu i narzędzi więc nie uważam żeby wyższa cena roboczogodziny była uzasadniona.

 

Ostatnia sprawa, że mógłbym spróbować zrobić to sam ale ciągnięcie kabli przez całe auto (wzmak w bagażniku) nie należy do moich ulubionych zajęć. Pamiętam jak kumpel sobie drzwi wygłuszał- rozbierał je kilka razy bo ciągle coś trzeszczało. Ja nie mam cierpliwości do tego. No i na koniec strojenie to zupełnie nie moja bajka a te wykresiki na pionku zupełnie nic mi nie mówią.

Wszystko Ci wyjdzie na koniec......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że czasy zarabianiu na Car Audio minęły. Pozostała już tylko niewielka część. Tak jak każdy pisze auta już są tak skomplikowane pod względem elektroniki że tylko nie wielka rzesza osób radzi sobie z tym w rentowny sposób. Sam prze krótką chwilę myślałem o takiej formie działalności ale jak popatrzylem tu na forum i w rzeczywistości jaka łatwo jest ogarnąć fabryczna instalację, MOSTY, CAN.. to nie jest Octavia 2001r. Gdzie druty ogarniete wszystko proste jak budowa cepa. Owszem wszystkiego można się nauczyć ale i tak samodzielny warsztat CA od zera w tych czasach to duzeeee ryzyko.

 

A za 400 tak apropo to nie chciałoby mi się samych furtek z kablami robić (wygluszyc i usztuwnic a nie obkleic byle jak)

 

Ala jak ktoś w wawie poszukuje chętnego ambitnego do pracy w CA to info na PW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Myślę, że ta dyskusja dobrze odzwierciedla wątek rynku CA. Swoją drogą nie wiem na ile byście wyceniali taką usługę? Dla przykładu korzystam z usług bardzo dobrego mechanika (drobiazgowy aż do przesady, wszystko zgodnie ze sztuką, nowoczesne narzędzia itp) który sam prowadzi warsztat i taka standardowa cena to 50zł/h. Ja zwykle przywożę więcej niż jeden problem, więc myślę, że ok 40zl/h wychodzi. IMO zakład CA potrzebuje dużo mniej drogiego sprzętu i narzędzi więc nie uważam żeby wyższa cena roboczogodziny była uzasadniona.
dla przykladu... Ilu masz wokol siebie mechaników a ile zakladów CA? Również uważam ,że cena za usługe jest niska. Oby sie to nie odbiło na jakosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@truck, sprzęt który dostarczam IMO to nie są klocki po najniższym koszcie. Choćby Pionek 88RS cieszy się dosyć dobrą opinią z tego co wiem. Z drugiej strony nie jestem znawcą i nie próbuję nic udawać.

 

Nie chodziło o cenę a o fakt,że bardzo mało jest wooferów, które rozsądnie grają w tak małym litrazu, jeśli rzeczywiście te plastikowe komory z ori bmw będą wykorzystane.

Nie wiem czy wziąłeś ten fakt pod uwagę kupując zestaw odseparowany, skoro na Twojej głowie były materiały i sprzęt a montaż za stowku na czyjejś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co w tych czasach i w tym kraju jest najgorsze? Partactwo.

Oczywiście wiem i wierze w to, że są miejsca i ludzie gdzie robota wykonywana jest naprawdę profesjonalnie. Ale prawda jest taka, że oddając auto w niesprawdzone miejsce po "okazyjnej cenie" oprócz zrobionego audio masz dodatkowo połamane zaczepy, porysowana tapicerkę, trzeszczące plastiki itp itp wymieniać można w nieskończoność.

 

Oddajesz auto do przyciemniania - odbierasz przyciemnione z niedziałającym ogrzewaniem tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...