Skocz do zawartości

Ground Zero GZTA 2.500TX warto go kupić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Okazję mam nabyć wzmacniacz Ground Zero GZTA 2.500TX i zastanawiam się nad nim gdyż to monoblock a chciałbym napędzić nim Kruger&Matz km380t11 500rms 2x4ohm,kiedyś posiadałem macroma m2a.500d i tym subem kopciłem go ze 3 razy(raczej wina połączenia jak i chyba dobory sprzętu),proszę o radę bo mam okazję go kupić lecz kumpel lada dzien wylatuje za granice.Pozdrawiam i dzięki.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten macrom byl monoblokiem stabilnym w 2 ohm to dobrze raczej podlaczyles - wiele monoblokow ma podwojne wyjscia do takiego podlaczenia Wedlug mnie to to samo co przy polaczeniu nr 5... Jakbym sie mylil poprawcie! 

Mysle ze ostrzezenie z rys 1 dotyczy klasycznego wzmacniacza dwu kanalowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten macrom byl monoblokiem stabilnym w 2 ohm to dobrze raczej podlaczyles - wiele monoblokow ma podwojne wyjscia do takiego podlaczenia Wedlug mnie to to samo co przy polaczeniu nr 5... Jakbym sie mylil poprawcie! 

Mysle ze ostrzezenie z rys 1 dotyczy klasycznego wzmacniacza dwu kanalowego.

Cięzko mi racje przyznać czy dobrze(choć napewno lepiej sie znasz odemnie bo ja zielony jestem)bo 3 razy piec z dymem poszedł,przy mocniejszym graniu dioda protect .A teraz mi powiedzcie czy przy zastosowaniu z rysunki nr 4 wszystko pięknie zagra z tym piecem i moim głośnikiem,czy przy takim połączeniu nie bede miał problemów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej rys.5... masz 2x4ohm i przy szeregowym (rys.4) będziesz miał 8ohm... przy równoległym będziesz miał 2ohm... ten piec przy 8ohm odda może z 200RMS co nawet dla K&M będzie za mało... w 2r będzie już ok 500RMS więc w sam raz ;) 

 

A marcoma kopciłeś przez złe podłączenie, to nie był mono więc i metoda podłączenia była nieprawidłowa dla takiego zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...