Skocz do zawartości

Kabel do RUXa Alpine - problem


ulis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem do swojego procka ruxa. I na jednym z portali znalazłem 13 pinowy kabelek z identycznymi wtykami.

 

Problem polega na tym, że jak podepne na krótkim kablu do procka to wszystko działa ale jak poprzez ten kabel to nie działa 1/3 klawiszy.

 

Kabel sprawdzałem i wszystkie przejścia są. Podrapalem trochę piny i nic nie pomogło.

 

Jakby mógł Ktoś sprawdzić na swoim kablu czy nie jest on skrosowany to było by miło. Bo na moim kablu wszystkie piny są symetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że w Hornie niestety już nie ma tych kabli w sprzedaży. Ale dzięki uprzejmości serwisanta dostałem foto z pinoutem z ruxa i pxa. Według mnie wszystko się pokrywa oprócz 11 i 12. Ale nie wiem czy dobrze kombinuję. I czy ta zamiana mogłaby mieć wpływ na działanie. Wydaje mi się, że problem powinien być na pinie 6,7 bądź 8. Nie wiem już.

post-5586-0-27668900-1427993732_thumb.png

post-5586-0-01985700-1427993748_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziusiam , co za wydumki :mur:

Ten kabel jest przedłużaczem , ze wszystkimi tego konsekwencjami .

Już teraz zauważyłem swoje wydumki. I widzę, że jest przedłużaczem. To powie mi Pan dlaczego połowa klawiszy nie działa mimo że przejścia są? Wtyki wchodzą naprawdę ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki ma identyczne, rozkład pionów i przejścia również i skoro jest przedłużacz em tak jak oryginalny. To jaka jest różnica?

 

A jak zamienisz kable remote i zasilający z dwóch stron zasilania wzmacniacza , to będzie róznica ?

Każdy będzie miał przejście i będzie podłączony jak należy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamienisz kable remote i zasilający z dwóch stron zasilania wzmacniacza , to będzie róznica ?

Każdy będzie miał przejście i będzie podłączony jak należy :) .

Ok, rozumiem. W takim razie muszę szukać kolejnego kabla :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...