Skocz do zawartości

Jaki sub do cabrio


majes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam pomocy w wyborze suba do e36 cabrio, ma on zostać zabudowany w oparciu tylnego siedzenia (siedzi teraz tam fabryczny harman kardon).  Z tego co się dowidziałem max co się tam zmieści to 10". Pytanie czy pchać 10" czy może 8". Litraż skrzynki chciałbym jak najmniejszy żeby nie zabrać za dużo bagażnika.

 

Muzyka jakiej słucham to głownie elektronika stąd mój pomysł na skrzynie zamkniętą. Wzmacniasz jaki posiadam to Genesis Dual Mono i tą jednostkę chciałbym użyć z racji tego, że leży i się kurzy :)

 

Myślałem nad Rockford Fostage HX2 10" ale czy ten wzmacniacz da sobie z nim rade? A może jakiś Free Air? Nie wiem jak to się sprawuje.

 

Budżet na głośnik: 350zł

 

Zabudowa miałaby wyglądać mniej więcej tak:

 

http://members.chello.nl/m.brokling/cabrio/sub/25042008858.jpg

 

Teraz siedzi tam taki subik:

http://www.idon-industries.com/bimmer/HK/14.jpg

 

Pzdr

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10w tak masz racje byłby fajny. Robi robote w ok 18l. Tam nie możesz dać jakiegoś słabeusza bo po otwarciu dachu zniknie.

Z p10w w budżecie sie zmieścisz. Na giełdzie Eszte ostatnio po tyle wystawiał :)

 

Chyba się jeszcze nie sprzedał - http://www.strefacaraudio.pl/topic/44220-helix-p10w/  :hyhy:  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi :)

 

Pytanie czy Genesis DM seria 3 udźwignie Rockforda hx2 RFD1210 lub P10W ?

 

Dostałem jeszcze propozycje na pw - Excursiona SX10S4 200zł ktoś zna i się wypowie co to warte?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie porywałbym się na RF'a z tym piecykiem. Uciągnąć może i go uciągnie ale czy "odpowiednio" dla warunków panujących w cabrio? Nie ryzykowałbym.

Z wyżej wymienionych celowałbym w Helix'a ale trzeba mieć na uwadze, że on też lubi być dowatowany :)

 

Osobiście, posiadając ten piecyk i samochód typu cabrio, celowałbym w suba ~300W i max wysokiej skuteczności (89dB i w górę).

 

 

O marce Excursion możesz poczytać trochę tutaj: LINK (link do tematu poruszonego na forum).

Na necie też trochę o nich znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HX2 odpada bo warunków nie masz i za tą cenę to ulep a nie HX2 kupisz.

Szukać trzeba czegoś co ma szybkość i zejście a do tego wypierdzi trochę dB z siebie. Helix w tej cenie to uniwersalny sub chyba.

Jedno co dobre w cabrio to to że dach nie faluje a się nadyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


helix p10 w tak małej budzie tez nie zagra jak trzeba a z tego co widzę to jest kilka litrów.. prędzej uderzał bym w helixa w8 ale to na pewno nie ten budżet,

 

Za 350 zł. nie kupi p8/w8 ? Co Ty, Krzysiu :D Używki po tyle nie chodzą, jeszcze mu na zrobienie skrzynki wystarczy :) Bez problemu, ostatnio poszedł ze skrzynką na alle za niewiele ponad 200 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 8' takie w cabrio to strata kasy. Wg mnie. Kasa wydana a nie bedzie grało :(

To jest cabrio a nie buda zamknięta. I sub musi miec troche wiecej je..niecia żeby coś zagrał. Większość 8' tej klasy nie potrafi zagrac porzadnie w normalnym aucie a co dopiero w cabrio.

 

Skrzynki jeszcze chłopak nie zrobił. Niech wbije sie o pare cm do bagaznika i wygospodaruje ok 18-19 l i bedzie w domku. Do tego co na zdjęciach pokazał wystarczy kilka cm głębsza lub szersza i głębsza za oparciem i jest miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym żeby sub zagrał szybko, co do litrów to z racji że skrzynka nie jest jeszcze zrobiona da się wykrzesać 20+ litrów. Najważniejsze żeby Gienek trzymał za gębę suba którego ma napędzać :) Tak jak pisałem, fabryczny sub dupy nie urywa, jest zamknięty w plastikowej skrzynce i ma ok 35W. Nie oczekuje żeby mnie było słychać z kilometra. Wolę żeby sub się nie spóźniał.

 

Radio jakie mam to Alpine CDA-137BTI także i jakieś czasówki też są.

 

HX2 sprzedaje kolega z forum - domino987 - w moim budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tak :)

 

Przed A6 grał u mnie pod Hifonem w mostku 350W i też źle nie było.

 

W ostateczności na upartego można podpiąć twój piec i sprawdzić [emoji4]

 

Lub jesli bys mial gotową skrzynie 18,5l to wrzucić go do Ciebie jak masz watpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...