Skocz do zawartości

Suby grajac cichutko


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem: subwofery graja strasznie cicho, trzeba wszsytkie podbicia na maksa ustawic zeby cos uslyszec.

wzmak ground zero 2500tx w 2 omach do tego jest podlaczony sub " re audio se 12".Podlaczenie jest na 99% okej xD.

 

===========

Pytanie dla znawcy radii z seeri ALPINE.

Radio jakie mam to alpine cde 9871rr.Podiada ono 2 wyjscia rca( jedno z nich to wyjscie na suba).

Jest tu opcja wlaczenia suba-> subwoofer ON albo subwoofer OFF ( najlepsze jest to ze jakakolwiek zmana tej opcji nei wplywa na nic,nadal ten sam pomruk z glosnika).Jedynie gdy wyciagne chinch z rca odpowiedzailnego za suba to w glosnikach nic nie slychac.

 

Probowalem tutaj ustawien FADER( balans tyl, a przod)

Zmiana czestotliwosci dla tonow niskich : 60 80 100 120 ..200.Mam na 60

podbicie tonow niskich: opcja regulacji do 7

 

Chu** cuduje i gowno nic sie nei dzieje bo nawet same ustawienie opcjii w radiu na subwoofer ON cyz OFF nei zmienia nic.Jak juz pisalem jedynie lekko membrana drzy i slychac lekki pomruk.

 

Slyszalem cos ze przyczyna moga byc ustawienai poziomu glosnosci wyjscia na suba czy jakso tak. Lecz nigdzie u mnie tego niema nawet w intrukcji.

 

Jezeli ktos cos wie czeego ja nie wiem to prosze o pomoc bo mnie chu* strzeli.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graja troche inaczej ale tez tak samo cicho a radio jest praktycznie nowe.Instrukcje czytalem juz kilkakrotnie i nic!

 

P.S. dodam jeszcze ze posiadam 2 takie glosniki(nowe) i 2 takie wzmacniacze(uzywki) i sa podlaczone wiec wzmaki sa dobre i glosniki takze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak to wyglada :)

 

http://img228.imageshack.us/img228/2048/dsc00157j.th.jpg

 

http://img228.imageshack.us/img228/8589/dsc00159s.th.jpg

 

Tak sa tam do wyboru ten system 1 i 2 lecz to nic nei zmieni w moim pzypadku, hpf i lpf zmienia tylko lekko brzemienie, ale to normalne bo zmienijszam albo zwiekszam pasmo jakim maja grac.

 

Diody na wzmacniaczach swieci sie na zielono wiec pod tym katem tez jest ok :)

 

a tak wyglada podlaczenie dla niejasnosci :)

 

http://img178.imageshack.us/img178/6379/schemat.th.jpg

 

Pobawilem sie jeszcze troche i podlaczylem rca(srednio i wysokotonowe) i mimo iz nie powinny w ogole grac gdyz pasmo tu jest ustawione do 70(dla suba) to graja prawidlowo xDD

 

Kable i chinche dietza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr mam wylaczony ;] dziwe zeby radio bylo walone xD

 

Się śmiej. Do najprostszych rozwiązań zawsze najciężej jest dojść. Ja jak sprzedałem swoją 9874 to się zdziwiłem, jak koleś zadzwonił i zapytał, czemu głośniki nie działają. I że był w Gliwicach w Norauto i tam też kombinowali i nie wiedzą czemu. A mi się skojarzyło, że skoro używałem radyjka ze wzmakiem, to pewnie wyłączyłem wbudowaną końcówkę mocy za pomocą opcji Power IC. I co? Włączyli i działa.

Tak że jak mówię - najprostsze zawsze najtrudniej się wymyśla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem blaupunkta jakiegos starego na plyty cd i to samo przod gra dobrze a subwofery cicho wiec przyczyna musi gdzies lezec na wzmacniaczach lub subwoferach chociaz podlaczalem zgodnie ze schematem wszystko i niemam pojecia wszsytk owydaje sie okej a nie jest, zamiana beigunow tez nic nei daje ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest akumulator 74ah wiec spokojnie pogralyby 10 minut . kable sa grube i krótkie.Pradu jest pod dostatkiem tymbatrdziej ze hertze hsk wala jak pojeban** :) od tego mam podlaczony prostownik i sobie laduje co jakis czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmienilem i nic sie nie zmienia.. .Rozkrecilem wszsytko sprawdzilem ejszcze raz wszsytko ejst podlaczone jak trzeba. Nie ma sie czego przyczepic a pomysly sie wyczerpaly xD

 

P.S. oczywiscie zmienialem plus z minusem na subie nie na zasilaniu wzmacniacza xD

 

[ Dodano: 2009-03-27, 00:04 ]

jako ze wzmaczni ktrym napedzam przod u-Dimension Glow 2075 jest stabilny takze w 2 omach i daje 110w na kanal to podlaczylem do niego jednego suba,dalem LPF na wzmaku i okazalo sie ze glosnik gra 2 moze 3 razy glosniej niz w monoblokach.Wierzyc mi sie nie chce ze 2 wzmaki moga byc walone bo pochodza z innego zrodla, a rozkrecalem je i nic nei wyglada na popalone.

Moze jakos inaczej sie je mostkuje niz robilem to dotychczas.Ma on nietypowe wyjscie (2 x plus i 2 x minus).Standardowo powinno dac sie minus z pierwszego kolanka i plus z ostatniego kolanka(tak tez dalem <lol>) Moze zmostkowac te 2 plusy zrobic kanal plusowy i analogicznie z minusem postapic? Mial ktos do czynienia z takim wzmacniaczem?

 

[ Dodano: 2009-03-27, 00:06 ]

a tak wyglada ten wzmak:

 

http://img230.imageshack.us/img230/2548/outside3.th.jpg

 

w 4 omach jakies 350w

w 2 okolo 550 przy 14v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze inaczej podłącz tego GZ do systemu przedniego i sprawdz czy wzmak jest sprawny :) jak głonsiki są sprawne wzmacniacze tez to zostaje tylko błąd podłączenia wiec posprawdzaj wszystkie podzespoły na stole po kolei :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subsonic jest wylaczony, regulator zewnetrzny nie jest podlaczony.

W kablach jest wszsytko okej,rozkrecilem i sprawdzilem.Poza tym podmienialem wzmacniacz i przy tej operacji odkrecalem 2 kable z GZ i przykrecalem do u-Dimension i tutaj chodzil znacznie glosniej podejrzewam ze prawdilowo tylko za malo mocy ma wzmak 110w.Reasumujac podlaczenie musi byc dobre bo tak samo te 2 kable podlaczylem spowrotem pod gz :) .Ewentualnie co moze byc w srodku uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz ten regulator na kablu i podkręć go na max .... chyba gdzieś czytałem (głowy , ba nawet palca za to nie dam) ,że któreś wzmacniacze "pamiętają" pozycję tego zdalnego Gaina ... to 3 minuty roboty i znów wyeliminujesz jedną ewentualność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bladesc, czemu na rysunku zaznaczyłeś 4 śruby do mocowania kabli skoro to monoblok?

 

Na stronie http://www.ground-zero-audio.com/13_downlo...nual_gztatx.pdf masz instrukcję a na stronie 15 jak podłączać głośniki. Może Ci to pomoże...

 

PS możesz spróbować również radio zresetować choć jak sprawdzałeś na innym to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...