Skocz do zawartości

Skrzynia Magant BR 230


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie planuje wymienić swoją malutką tubę na coś znacznie mocniejszego. Udało mi się znaleźć ofertę co według mnie jest dobrą ofertą lecz nie jestem w tym specjalistą więc mam nadzieję, że dostanę porady od bardziej doświadczonych użytkowników.

 

Wracając do tematu, planuje zakup skrzyni Magnat BR 230, która według zapewnień sprzedawcy posiada moc 800/1600 watt. Stan wizualny na zdjęciu jest bardzo ładny. W zestawie wraz ze skrzynią sprzedawany jest wzmacniacz Blaupunkt GTA4 Specjal MKII oraz Kondensator 1F.  Głośniki w podszybie to 87mm Peiying. 

 

Co sądzicie o takim zestawie? Wszystko to jest do sprzedaży za 650zł. Czy to dobry zestaw? Czy może za podobną cenę znajdę coś lepszego?

 

Dodam jeszcze, że skrzynia ma grać w dość małym samochodzie a dokładnie w Polo9N 3 drzwiowym.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, ale to 800W :D nie wzialbys dla siebie?

Wszystkie 3 firmy zdecydowanie nie wyróżniają się na rynku ;)

czy za 650 można coś lepszego? Oczywiście, że tak!

Miałem taką poluweczkę, jak masz podejście żeby tylko walilo to nie wiele potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
Obejrzyj giełdę (dział sprzedam na forum), za 650zł na pewno skompletujesz coś co tego magniota zdeklasuje.
Wiszą ogłoszenia z kabelkami i wzmakami, głośnik i skrzynkę znajdziesz też w moment!

A skoro masz głośniki w podszybiu tak jak ja to niestety wątpię, że zabierzesz się za robienie  drzwi i dobrego przodu.
 

Z ciekawości, jaki silnik?
Ja miałem 1.7 SDI całe (bodajże) 63km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc! :)

Oczywiście nie nastawiam się tylko na łupanie, chciałbym aby też fajnie brzmiała. :P

 

Co do silniczka to 1.2 niestety ale jest w bardzo dobrym stanie dlatego postanowiłem sobie przy niej pogrzebać i zrobić w miarę dobre audio. 

Ale najpierw zacznę trochę od poczytania co i jak bo aktualnie jestem bardzo zielony w temacie co zapewne widać :D

 

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w podszybiu z tymi głośnikami to raczej dobrego grania nie zrobisz... Wiem jak to wygląda, jest tam dziura idąca gdzieś w otchłań samochodu i ciężko będzie tam uzyskać dobre warunki dla głośnika, tym bardziej, że będzie on malutki ;p
 

Wiem, że były polówki które mimo głośników w podszybiu miały też miejsca na głośniki w drzwiach, może Ty masz taki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejną uwagę odnośnie drzwi. Mam tylko kolejne pytanie, mam nadzieję, że nie potraktujecie mnie jako spamera po prostu szukam opinii ludzi, którzy znają się na rzeczy :)

 

A więc co sądzicie o takim zestawie do przodu? http://allegro.pl/hertz-dsk-165-glosniki-vw-beetle-lupo-polo-9n-up-i5122211643.html

Oczywiście wygłuszenie drzwi musiałbym zrobić obowiązkowo, chociaż jeszcze nie zacząłem szukać materiału do tego. Najpierw chce rozplanować koszty pierwszego etapu budowy nowego audio :D

 

Sam szukałem opinii w necie i jak na razie znalazłem dużo pozytywnych. Czy miał już ktoś styczność z takimi głośnikami? Jak oceniacie waszym fachowym okiem?

Oczywiście domyślam się, że do takich głośników wzmacniacz obowiązkowy jeżeli chce wyciągnąć z nich 100%. I nie mam pojęcia jeszcze gdzie umiejscowić ten wzmacniacz? W bagażniku mam już jeden ale jest on bardzo słaby i  na pewno będę chciał go wymienić a w dodatku ciągnąć kable do bagażnika a potem z powrotem do radia to raczej bezsens, mam rację? Z przodu zaś nie ma zbytnio miejsca do jego montażu. Myślicie, że zamontowanie wzmacniacza pod siedzeniem zda egzamin? Czy bardziej schować go pod kokpit?

 

Jeszcze raz z góry wielkie dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I nie mam pojęcia jeszcze gdzie umiejscowić ten wzmacniacz? W bagażniku mam już jeden ale jest on bardzo słaby i na pewno będę chciał go wymienić a w dodatku ciągnąć kable do bagażnika a potem z powrotem do radia to raczej bezsens, mam rację? Z przodu zaś nie ma zbytnio miejsca do jego montażu. Myślicie, że zamontowanie wzmacniacza pod siedzeniem zda egzamin? Czy bardziej schować go pod kokpit?

Zapraszam do czytanie działu Wasze instalacje - tam większość czemuś ciągną kable do bagażnik i z powrotem do radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...